Pranje mesa

tema je zaklenjena

testeninca  

član od: 19.2.2013

sporočila: 751

22. jan 2014 12:03

Babka1951, s čim sem te pa sedaj vžalla?

Samo sem napisala, da mi ni jasno kaj je hotel povedati? Napisala sem da doživljam zobotrebce v narezkih in me ne moti, ne pa da karkoli podoživljam.!???

Kdo je pa rekel da je meni vse jasno in zakaj se nebi smela oglašati???

 

testeninca

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

22. jan 2014 12:35

Samo to ti bom odgovorila,da me z ničemer nisi užalila testeninica, ker si jaz tega v življenju več ne privoščim, pridobila sem samozavest na vseh področjih, zaupam le sebi, tisto kar si mislijo drugi, je pa njihova stvar, verjemi mi, ko pometemo pred svojim pragom, šele takrat opazimo, da so vse smeti bile nakopičene zato, ker jih že zdavnaj nismo znali odstraniti

babka1951

MiriBon  

član od: 25.10.2011

sporočila: 1764

22. jan 2014 14:49

Zanimiva tema. Še posebej zanimivo se mi zdi, da se članek spotika zgolj ob meso, medtem ko je špricano zelenjavo, sadje itd. očitno popolnoma v redu splakovati v lijak, in pa da sploh ne omenjam vprašanja, koliko pesticidov in podobne navlake dejansko sploh uspemo odstraniti s tem početjem (ne kaj dosti, če zadev ne očistimo tudi s sodo bikarbono).

Sama sicer še vedno operem večino zelenjave in rib, vendar bolj iz navade kot pa iz prepričanja, da bom tako dosegla neko čudežno očiščenje v efektu 'Cillit Bang'.

Za preprečevanje 'širjenja bakterij' je pa verjetno dovolj vzdrževanje neke osnovne mere čistoče v kuhinji...poleg tega pa najbolj tipične in pogoste bakterije niso vedno (in tudi ne) takoj škodljive, ali povedano drugače, so škodljive šele, ko se preveč namnožijo.

Za konec pa se mi zdi precej smešno, da se odpre tema na eno tako 'lari fari' stran, in ne na kakšen dejansko strokovni članek.

Mogoče bi bilo bolje razpravljati o vprašljivosti 'proizvodnje' mesa, saj je slednje ogromen davek na okolje v smislu porabe naravnih virov in onesnaževanje vodotokov...ampak ok no, gremo raje 'širiti smrtonosne bacile' s pranjem živil v koritu.

 

/facepalm

 

 



MiriBon



Sporočilo je spremenil(a) MiriBon dne 22. 2014 14:55



Sporočilo je spremenil(a) MiriBon dne 22. 2014 14:58

Sporočilo je spremenil(a) MiriBon dne 22. 2014 15:00

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

22. jan 2014 14:59

Ali operete riž? Vidim, da kuharji velikokrat iz embalaže stresejo riž v lonec. Tega sem se spomnila danes, ko sem kuhala zelenjavno rižoto in riž dala v posodo, da ga bom oprala. V več vodah ga splahnem, dokler ni zadnja voda čista.Saj mogoče je vse to pranje brez zveze, a navada je železna srajca. Škode si s tem pač ne narediš, če si že koristi ne.

 

naor

MiriBon  

član od: 25.10.2011

sporočila: 1764

22. jan 2014 15:07

Odvisno od vrste riža.

Navadni beli riž se pere, zato da se odstrani škrob (tako kot pri krompirju), medtem ko je pranje divjega riža 'counter productive', saj tako odplakneš veliko hranljivih snovi, zaradi katerih si ga verjetno sploh kupil...

Parboiled riža se tudi ne pere (verjetno, ga ne uporabljam, ampak sklepam po smislu), saj je že deloma 'kuhan' vnaprej.

Pravi riž za sushi pa se, če se prav spomnim, opere zelo temeljito, preden se prične z njegovo pripravo.

MiriBon



Sporočilo je spremenil(a) MiriBon dne 22. 2014 15:08



Sporočilo je spremenil(a) MiriBon dne 22. 2014 15:08

Sporočilo je spremenil(a) MiriBon dne 22. 2014 15:09

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

22. jan 2014 15:31

Jaz riž sperem zaradi odstranjevanja škroba in sicer tako, da ga dam na cedilo in spiram toliko časa, da je voda, ki odteka, prozorna.

JJ

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

22. jan 2014 15:52

Uf, moram nabavit še en pralni stroj, unga za spodnjice prat raje ne bi uporabljal za zrezke,

Matr, amoniaka nimam ( bo treba nabavit )!

ežoj

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

22. jan 2014 16:08

Riža za rižote ne perem, basmati in jasminov, ki ga uporabljam za azijske jedi, pa spiran na cedilki (menda se tako spere škrob in se riž potem ne lepi), dokler voda ni povsem bistra, ali pa ga namakam, kakor pač terja recept.

 

Tašča na primer se zgraža, ker riža za rižote ne perem, ona splahne vsak riž.

 

Saj, če je že kaj na rižu, itak pocrka med kuhanjem ali pečenjem.

mamamia

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4004

22. jan 2014 16:48

Za rižote nikoli ne operem riža..ker le ta škrob nam naredi tisto fino "omakco" pri rižoti..iz opranega riža ne naredim nikoli  tako dobre rižote..bilokakšne.Še nisem zasledila nikjer nobenag kuharja ,ki bi za rižote pral riž.

Azijskih jedi pa še res nisem delala..takrat bom upoštevala nasvet mamemie in ga oprala,ker najbrž recepture tako tudi zahtevajo.

Riž pa operem samo,kadar ga imam za juho..pa še to ga ponavadi skuham posebej v vodi,kateri sem dodala malo juhe,potem ga splaknem tudi kuhanega in dam juhi..ker imam rada čisto,bistro juho.



Vrtejbenka



Sporočilo je spremenil(a) Vrtejbenka dne 22. 2014 16:50

Sporočilo je spremenil(a) Vrtejbenka dne 22. 2014 17:15

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

22. jan 2014 17:17

Jaz ga vobče perem, tudi za rižote (imam nekoliko praznoveren strah pred talkumom, se ga že v službi dovolj nadiham, da se mi ga ni treba še doma najest). lp, proxima

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti