Pranje mesa

tema je zaklenjena

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4733

22. jan 2014 18:03

Na, pa imamo še eno reč za bat se je, poleg bacilov... .

Kaj pa je tale talkum? Ker tam nekje piše, da je nekaj "for toilet use"

Ognjič

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2510

22. jan 2014 18:38

Otroški puder.

marjja

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

22. jan 2014 18:43

proxima je napisal/a:
Jaz ga vobče perem, tudi za rižote (imam nekoliko praznoveren strah pred talkumom, se ga že v službi dovolj nadiham, da se mi ga ni treba še doma najest).

lp, proxima

Uf, uf, a je to proxima ustrelila kozla ali se ji je le nerodno zapisalo: v rižu je lahko le riževa moka, ki lahko spominja na talk ( smukec ) ki je hidratisani magnezijev silikat in se uporablja za namene v katerih proxima prihaja s njim v stik.

A ja, jaz riž vedno perem. Vrtejbenka, tisto " omakco " lahko dobiš, če delaš rižoto točno po italijanskem receptu: riž prepražiš, zaliješ s malo vina, mešaš dokler ne izpari, dodaš vročo juho ( malo ), mešaš skos, dodajaš vročo juho, mešaš................. dokler ni rižota kremasto/pocasta, ki je meni ni treba nesti, kar sama si jo pojej in je hvali, kolk je dobra s tisto " omakco ".............

ežoj

BABI 2+2  

član od: 8.11.2009

sporočila: 379

22. jan 2014 18:44

Talk ali smukec je bela snov, s katero si tudi športniki naprašijo roke, da jim na raznih orodjih ne drsijo (krogi, bradlja..) in se roka ne poti.

Uporabljajo pa ga tudi pri poliranju riža kot "brusilo" zato je priporočeno določene vrste riža splakniti, da smukec odplaknete. Zagotovo pa ni strupen, zato bi ga pri proizvodnji riža ne dovolili.

BABI 2+2

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

22. jan 2014 18:53

Meni pa se zdi, da je rižota bolj pocasta, če riža ne operem. Nam to ni všeč, nekaterim pa očitno je. Glede tega talka pa nisem vedela, da ga uporabljajo za poliranje riža, zanimivo.

JJ

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

22. jan 2014 20:06

Ni stvar komu je kaj všeč, rižota je pač pocasta, če jo že želiš tako imenovati. Če ni, pač ni rižota.

Commis débarrasseur

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

22. jan 2014 20:29

Kolega zzak ima čisto rav, le da se ne reče " pocasta " ampak " kremasta "- Jaz bolj " obrajtam " podobne jedi, ki se jim reče pilav ( ali kaj podobnega ).

Đeniska, se ne uporablja za poliranje riža, v rižu je le riževa moka, ki nastane zaradi rokovanja z žaklji in večjimi količinami zrnja ( no, morda tudi kaj ostankov zaradi poliranja )

ežoj

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4004

22. jan 2014 22:35

ežoj je napisal/a:

A ja, jaz riž vedno perem. Vrtejbenka, tisto " omakco " lahko dobiš, če delaš rižoto točno po italijanskem receptu: riž prepražiš, zaliješ s malo vina, mešaš dokler ne izpari, dodaš vročo juho ( malo ), mešaš skos, dodajaš vročo juho, mešaš................. dokler ni rižota kremasto/pocasta, ki je meni ni treba nesti, kar sama si jo pojej in je hvali, kolk je dobra s tisto " omakco ".............



ežoj

Kremaste/pocaste rižote znam skuhat..nč bat da samo neopran riž skuham..razlika je ta ,da ti imaš rad pocaste testenine in al dente riž...mi pa obratno..kremaste rižote in al dente testenine..in kot rečeš ti...*ebi ga,vsak po svoje  ....

Vrtejbenka

MiriBon  

član od: 25.10.2011

sporočila: 1764

23. jan 2014 14:24

ežoj je napisal/a:

A ja, jaz riž vedno perem. Vrtejbenka, tisto " omakco " lahko dobiš, če delaš rižoto točno po italijanskem receptu: riž prepražiš, zaliješ s malo vina, mešaš dokler ne izpari, dodaš vročo juho ( malo ), mešaš skos, dodajaš vročo juho, mešaš................. dokler ni rižota kremasto/pocasta, ki je meni ni treba nesti, kar sama si jo pojej in je hvali, kolk je dobra s tisto " omakco ".............



ežoj

 

Lahko pa jo 'spečeš' v pečici in si tako prihraniš 15 minut mešanja: http://www.youtube.com/watch?v=C4fTD4EukUo



MiriBon

Sporočilo je spremenil(a) MiriBon dne 23. 2014 14:40

anibas  

član od: 21.12.2006

sporočila: 497

23. jan 2014 14:43

MiriBon je napisal/a:

 

Lahko pa jo 'spečeš' v pečici in si tako prihraniš 15 minut mešanja: http://www.youtube.com/watch?v=C4fTD4EukUo



MiriBon



Sporočilo je spremenil(a) MiriBon dne 23. 2014 14:40

 

Bistvo rižote je prav v tem, da se jo meša in sproti zaliva in to kar nekajkrat-in otem je kremasta-taka kot mora rižota biti-v pečici tega ne boš dosegla.

anibas

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti