Recepti za 90-dnevno dieto

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

31. mar 2006 13:28

pozdravljene! Po nekaj mesecih sem spet pogledala tale forum - in "našla" nekaj starih znank! Pozdravljene Marjetka Cvetka, Rožica, riba-ribica, Maychi,....in da ne naštevam. Jaz sem zadnje čase pojedla malo prepogosto kos (žal ne košček) čokolade, tako da sem nekaj "dodala". Sedaj sem pa spet pametna in se držim pravil. Upam, da ne bo predolgo trajalo zbijanje nabranega. Pa ve, še kar hujšate, ali tudi le vzdržujete izgubljeno? Res ste pridne, vsa čast!!!! Lisa

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

31. mar 2006 13:34

a ja, pa še nekaj za Dzoano - vse se meri po principu pretežnosti. Če ješ polnomasten sir, ki vsebuje 50 in več % maščobe, gre za nevtralno živilo. (samo kdo bi jedel tako živilo ob želji shijšati, a ne?) - tako kot je nevtralna smetana in mast in podobne pregrehe,, nemasten in manj masten sir pa sta beljakovinsko živilo. Lisa

teya84  

član od: 9.11.2005

sporočila: 331

31. mar 2006 16:51

Kosilo za dan OH: "Testenine z malancanami" (hitro, enostavno in super okusno) Na olivnem olju popražimo grobo nasekljano čebulo da postekleni. Dodamo na kocke narezane (neolupljene) malancane, posolomo in začinimo z origamom (toliko bolje če s svežim). Pražimo jih toliko časa, de se zmehčajo a so še vedno čvrste. Dodamo drobno sesekljana česen in peteršilj ter če je vse presuho, še kapljico olivnega olja in še malo popražimo. Tik pred koncem dodamo še na kockice narezan svež paradižnik (ali paradižnik češnjevec narezan na četrtine) in skuhane poljubne testenine (priporočam široke rezance ali farfalle). Vse še 1 minuto pražimo, da se testenine prepojijo z okusom zelenjave. Serviramo takoj. Dober tek! p.s. Tisti, ki se diete ne striktno držite, lahko izboljšate okus z zvrhano žlico ribanega parmezana (Grana padano ali Parmiggiano reggiano). Lp, Teja teya84

begonija  

član od: 12.5.2006

sporočila: 44

26. sep 2006 18:22

Tudi jaz sem pred dvema tednoma pričela z 90 dnevno ločevalno dieto in moram priznati, da kar gre. Zanima me kam bi lahko uvrstila,, pečene kostanje,,ker zdaj je namreč čas kostanjev in so zellllllo dobri. begonija

smrketa  

član od: 21.3.2005

sporočila: 261

26. sep 2006 18:23

Begonija, če jaz kaj vem, spadajo na OH dan - večerja. smrketa

pjakli  

član od: 14.4.2006

sporočila: 33

27. sep 2006 22:33

ojla! tudi midva z možem se nekaj matrava s to dieto! enkrat nama je že zelo uspelo (cca. 15 -22 kg), vendar nisva bila potem pridna in rezultat ni bil pravi - všeč pa mi je ta dieta, ker pravzaprav ni dieta, je le način prehranjevanja. zanimivo pa je, da kljub vsakdanjemu uživanju sadja - vsaj pri meni - zelo pade imunski sistem (afte v ustih - ena za drugo)?????? mogoče je kje drugje vzrok! mimogrede - begonija, jaz bi kostanj uvrstila v škrobni dan - ne vem, no! ali pa kot mogoče res kot sladico na OH dan! nočko in veliko uspeha tudi po koncu 90 dni! p.s. hvala za ideje za recepte!!!! malček

Encijan  

član od: 11.5.2004

sporočila: 399

28. sep 2006 11:22

Kostanj spada pod škrobni dan in kar nekaj 3md-jevk ga je kar redno uživalo v času diete na ta dan. Seveda je treba paziti pri količini in jaz z lažjim srcem pojem kuhanega, čeprav menda se tudi ob pečenem hujša. Mislim, da je to zadnjič iz svojih izkušenj povedala Rožica na naši temi (http://www.kulinarika.net/forum/topic.asp?TOPIC_ID=5043). Tudi jaz se ga letos veselim, čeprav nisem več na dieti, še vedno pa večinoma upoštevam ločevanje in sadje dopoldne. Ker je tole tema s ta pravim imenom, dodajam še link do nekaj receptov za 3md, ki smo jih forumašice pred časom zbirale in jih tudi poslikale. Na žalost je album malo zamrl, a morda se spet prebudi... (http://3mdobroki.moj-album.com/). Pa še spletna stran s koristnimi povezavami, opisana pa je tudi možnost, kako lahko tudi sami prispevate kakšno novo idejo za 3md obrok v naš skupni album. Seveda zelo zaželeno!!! (http://users.volja.net/kulinarika/). Uživajte v lepih jesenskih dnevih in dobrotah, ki nam jih ta čas ponuja narava. Encijan

_pikica_  

član od: 1.9.2006

sporočila: 208

22. okt 2006 23:06

mene pa zanimajo kakšni recepti za B dan sam nemesni pa nič jajc ali skute ali mleka... lp

jankica  

član od: 12.10.2005

sporočila: 856

23. okt 2006 7:17

_pikica_, v tvojem primeru bi poiskala recepte s sojo. jankica

Marjetka cvetka  

član od: 27.12.2004

sporočila: 1569

23. okt 2006 7:51

Pikica,kaj pa tofu in sejtan?Tudi to dvoje lahko ješ na B dan. Lep dan vam želi Marjetka cvetka!

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti