Peka v silikonskem pekaču

nallis  

član od: 5.2.2011

sporočila: 59

tema odprta - 26. nov 2013 17:52 | ogledi: 3.106 | odgovori: 2

Že leta pečem marmorni kolač v navadnem aluminijastem pekaču za šarklje ali pa kar v tortnem modelu in je bil vedno v redu peče.Zdaj pa sem že drugič probala v silikonskem,pa mi nikakor ne uspe-ne vem, kaj delam narobe.Poskusila sem ga namastit z maslom,pa brez...Po slabi uri pečenja je še vedno na dnu surov.Pečica mi dela normalno.Ima kdo kakšno idejo?

nallis

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

26. nov 2013 18:55

Če je na vrhu in v sredini v redu prečen, na dnu pa ne, potem ti pečica spodaj ne greje dovolj (ali pa sploh ne, moja je tudi taka - včasih spodaj peče, včasih ne, nikoli ne moreš reči vnaprej, kaj bo). Občasno pečem v silikonskem pekaču in nimam nobenih problemov, edino, kar moraš vzeti na znanje, je, da je treba počakati, da se malenkost ohladi, preden zvrneš iz modela.

Sonja

kvačkarica  

član od: 30.6.2012

sporočila: 537

27. nov 2013 10:56

Ko se mi je nazadnje to zgodilo, je crknil spodnji grelec na pečici. Vklopi samo pečenje od spodaj, pa boš videla v čem je problem.

kvačkarica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti