Novoletno pecivo 2013

karnak  

član od: 24.10.2006

sporočila: 701

6. jan 2014 20:52

Vrtejbenka, hvala, bom kupila, zelo všečno.

karnak

tej_a  

član od: 10.10.2005

sporočila: 362

11. jan 2014 13:54

Selčica recept za kosmate roladice je tukaj http://www.kulinarika.net/recepti/19182/sladice/kosmate

 

Recept za čokoladne poljubčke pa je iz knjige Alenke Kodale: Najboljši piškoti

Testo:

500 g moke

375 g masla

225 g sladkorja

3 rumenjaki

45 g kakava v prahu

1 vanilijev sladkor

malo cimeta

Nadev:

300 g jedilne čokolade

100 g sladke smetane

malo ruma

 

bela čokolada za okras

 

Vse sestavine zgnetemo v gladko testo in ga damo za dve uri počivati v hladnilnik. Potem oblikujemo manjše kroglice in v sredini s kuhalnico naredimo vdolbinico. Piškote pečemo 12 minut na 175 sto.cel. Pečene ohladimo.

Sladko smetano z rumom zavremo in prilijemo stopljeni čokoladi. Dobro premešamo, napolnimo v dresirno vrečko z ravnim nastavkom in nadevamo v vdolbinice. Pustimo jih, da se nadev strdi. Povrhu piškote malo popišemo z belo čokolado.

Anja27, Vas pa prosim za recept za borovničeve čolničke in rožne piškote. Hvala.

 

tej_a

selčica  

član od: 18.4.2013

sporočila: 37

11. jan 2014 14:55

Najlepša hvala! Bom poskusila v kratkem.

selčica

anja27  

član od: 2.6.2005

sporočila: 1085

11. jan 2014 18:30

Pošiljam recepte za borovničeve čolničke in rožne piškote, ki sem vam jih poslikala v letošnji decemberski Lisi. Upam, da se bo videl tisk.

Borovničevi čolnički se naredijo res super. Testo enkratno, tudi borovničeva marmelada se fino strdi, hitro so narejeni. So nekaj posebnega na krožniku tako po okusu kot po izgledu.

Rožni piškoti so bolj problematični za izdelavo. Lotila sem se jih, ker sem si v ta namen že poleti posušila cvetove vrtnic in sem pričakovala, da bodo res mega. Testa je ogromno, za prvič priporočam polovično maso. Meni se testo nikakor ni dalo brizgati, zato sem testo nazadnje razvaljala in izrezala rožice. Pri peki mi je testo zaradi pecilnega preveč narastlo, zato priporočam testo brez pecilnega. Ampak, če se dajo brizgati, je verjetno pecilni v receptu potreben. V čokoladni obliv sem dala samo en čili, ker sem imela strašno pekoče in se mi je zdelo več kot dovolj. Potem, ko se je obliv zlil z ostalim piškotom, pa se čili sploh ni čutil in bi verjetno res morala ubogati recept in dati tri stroke, kot je pisalo. Končni okus piškota je sicer dober, ampak ni pa bil "wow" - kot sem pričakovala glede na vse sestavine in čas, ki sem ga vložila v izdelavo.

LP ::: Anja

poloni  

član od: 19.10.2004

sporočila: 123

11. jan 2014 21:48

Anja27, čestitke za čudovito pecivo. Povsem očarana sem nad linškimi snežinkami. Krasne so. Ne morem si predstavljati, kako lahko naredite tako lepe krake. Imate valjar z distančniki? Meni se namreč konice vedno bolj zapečejo ... Lepo pa prosim za recept za lešnikove trikotnike; me mikajo. Za borovničeve čolničke, za katere sem tudi nameravala prositi, smo vmes že dobili -- hvala tudi v mojem imenu.

Poloni

tej_a  

član od: 10.10.2005

sporočila: 362

11. jan 2014 22:15

Anja27 hvala za recepte. Prosila bi še za naslednje recepte: linške snežinke, čokoladno pomarančne zvezdice,ingverjevi medenjaki, kukiji, ajdovčki, frankfurtski adevntni možici. Se zahvaljujem.

tej_a

selčica  

član od: 18.4.2013

sporočila: 37

12. jan 2014 10:07

Super, Anja, hvala! Vse se vidi. Čolničke zagotovo poskusim, sploh glede na tvoje pohvale. 

selčica

anja27  

član od: 2.6.2005

sporočila: 1085

12. jan 2014 11:30

Hvala vam za vse pohvale. Teh sem res zelo vesela.

poloni, linške piškote vseh vrst delam vedno po naslednjem ogromnokrat preverjenem receptu:

350 g moke/150 g sladkorja/ščepec soli/zavojček vanilinega sladkorja/limonina lupinica/100 g olupljenih mletih mandljev/250 g margarine/jajce (pečemo na 180°C) ter marmelada za namaz in sladkor v prahu za posip

Testo je tako super, da se da krasno valjati brez vsakih distančnikov. Tudi peče se enkratno. Recept je preverjen, sem ga posredovala že mnogim, in so vsi zelo pohvalno govorili o nastalih piškotih.

Recept je iz knjige Nova velika knjiga o peki (iz davnega leta 1997), ki je najboljša knjiga za sladice, ki jo imam. Vse, kar sem pekla iz te knjige, je uspelo v nulo. Če jo kje še dobite, nikar ne razmišljajte, ampak jo takoj kupite.

 

Kar se tiče lešnikovih trikotnikov, imam tudi čudovit recept, ki vedno uspe. Dobila sem ga od moje tete. Ti piškoti so všeč prav vsem jedcem. Preverila sem recepte na temo lešnikovih trikotnikov na Kul, obstaja eden, ki pa ni isti kot moj, tako da bom recept naložila na Kul. Zato spremljajte objave novih receptov. Če pa se komu neznansko mudi, pa ga lahko napišem tudi na forum.

LP

 

 

Anja

tej_a  

član od: 10.10.2005

sporočila: 362

12. jan 2014 11:58

Anja27 kdo pa je izdal to knjigo? Letnica izida je 1997? Moram namreč vedeti, da jo lahko poiščem ali v knjigarnah ali v knjižnici. Hvala.

tej_a

anja27  

član od: 2.6.2005

sporočila: 1085

12. jan 2014 12:07

Teja, recepta za ajdovčke in kukije sta iz kulinarike:

ajdovčki: http://www.kulinarika.net/recepti/13535/sladice/ajdovck

kukiji: http://www.kulinarika.net/recepti/11088/sladice/kukiji-

Recept za adventne možice je prav tako iz prej omenjene knjige. To so pa eni izmed mojih najljubših piškotov.

 

Recept za ingverjeve piškote je iz knjige Kuharska knjiga za punce od Učil. Knjigo je dobila devetletna hčerka in se je strašno veselila, da bo sama spekla kekse iz njene knjige. Ampak recept je bil katastrofa, šele po mnogih dodatkih in izboljšavah se je testo komaj dalo valjati. Recepta ne bom objavila, ker je slab. Knjige pa prav zato tudi ne priporočam.

Čokoladno pomarančni piškoti so izjemno dobri piškoti, zato bom tudi ta recept objavila na Kul, sledite objavam novih receptov.

LP

 

Anja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti