Novoletno pecivo 2013

emalisej  

član od: 16.1.2013

sporočila: 60

22. dec 2013 12:11

Punce kak ste pridne.Jaz zelo zelo upam, da mi bo sploh kaj uspelo speči ob teh majhnih mulcih

No za začetek sem naredila teranov liker Sedaj imam v načrtu makovo potico-jo bom delala prvič. Potem pa upam na linške piškote, pa navadne maslene (da jih bodo otroci krasili), možek bi rad Rafaelo kroglice. Ne vem, al bi delala panetone ali ne. Imam cel kup receptov, pa se še nisem prav odločila, kaj bi še



emalisej

Sporočilo je spremenil(a) emalisej dne 22.dec 2013 12:18

eta  

član od: 27.3.2008

sporočila: 406

22. dec 2013 12:35

Hvala katti in stana.r!!!!Čokoladne ploščice z mandlji so zame res odkritje!!!!Danes sem pekla in pol jih že manjka...Vsi družinski člani se najlepše zahvaljujejo!

eta

lunacka  

član od: 13.6.2005

sporočila: 156

22. dec 2013 19:16

Imam začetniško vprašanje  Za piškotno (krhko) testo je v nekaterih receptih zapisano, da uporabimo sladkor v prahu, nekje kristalni, drugje pa samo - sladkor. Sicer, so si (brez dodatkov) kar podobni. Kakšna je razlika med piškoti narejenimi s sladkorjem v prahu in tistimi s kristalnim?

Hvala!

lunacka

angie.orhideja  

član od: 14.7.2008

sporočila: 866

22. dec 2013 19:47

Jaz vse piškotke delam s sladkorjem v prahu in maslom, čeprav je v receptu napisana margarina. Vsi piškotki mi vedno ratajo zelo krhki, da se kar topijo v ustih.

angie :)

katti  

član od: 4.11.2005

sporočila: 2109

22. dec 2013 19:59

Eta jaz jih še nisem spekla, pridejo na vrsto jutri oz. takoj, ko grem v trgovino po "material".

 

 

katti

renata69  

član od: 27.3.2007

sporočila: 1108

22. dec 2013 20:12

mamamia je napisal/a:

renata69 je napisal/a:

Zgodilo se mi je, da sem dala preveč kapučina, in se zelo čuti. A se da kako pomagati?



renata69 http://renata69.moj-album.com/

 

Dodaj še malo moke, en rumenjak, malo saldke ali kisle smetane, torej da dobiš več testa in se bo okus po kapučinu izgubil. Piškotno testo ni tako zelo občutljivo in tahtevno, sproti lahko dodajaš sestavine in popravljašokus, če česa preceč dodaš.



mamamia

Mamamia, hvala za odgovor. Bi se dalo z kakšnimi prelivi mogoče omiliti, ker imam že omešeno in shranjeno v hladilniku.

 

renata69 http://renata69.moj-album.com/

s0ncek*  

član od: 23.4.2007

sporočila: 1191

22. dec 2013 20:27

Ja, pa saj to ti pravi mamamia - vzemi iz hladilnika in dodaj par blažilcev, pregneti in nazaj v hladilnik.

s0ncek*

Johanna  

član od: 14.5.2013

sporočila: 377

22. dec 2013 20:35

motovilčica je napisal/a:

Jaz sem se novoletne peke lotila danes in po prvem pekaču mehkh cimetovih keksov so mi odpadla vrata pečice . Drugi pekač cimetovih keksov čaka na mizi, pripravljen je tudi domači prijatelj, v hladilniku je pa še testo za neke čokoladne piškote . Jaz sem pa iz obupa požrla že četrt pekača edinih pečenih piškotov . Za znoret!



motovilčica

 

,  motovilčica,  , pa kaj pri   si delala,  da so ti vrata odpadla...

Johanna

renata69  

član od: 27.3.2007

sporočila: 1108

22. dec 2013 20:39

s0ncek* je napisal/a:

Ja, pa saj to ti pravi mamamia - vzemi iz hladilnika in dodaj par blažilcev, pregneti in nazaj v hladilnik.



s0ncek*

Saj sem razumela, sem pa vseeno vprašala za to varianto. Ker ne bom jaz pekla,( je prišla vmes poškodba gležnja) ampak nečakinja, sem ji mislila malo omilit delo. 

Hvala za pomoč.

renata69 http://renata69.moj-album.com/

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

22. dec 2013 22:02

Priporočate/poznate kakšno dobro DOMAČO PEKARNO/TETO katera prodaja domače, naravne pregrehe, brez konzervansov,E.jev itd? Mislim na strogi center MBja. Aja, butelj jaz. Iščem pa ČOKOLADNO POTICO!! 

Sicer kupujem dobrote v HIŠI DOBROT, ter pri FLORIJANU itd, ampak žal tele ČOKO DOBROTO ni/je ne bo na meniju. Jejžeš.

Pa preden me napadete, drage DAME in GOSPODJE. Letos mi/nam enostavno ni za veliko čaranja in RAD podprem kakšen tuj trudi, kateri obvlada v nulo in si enostavno privoščim tisto 1x pregreško in kupim KVALITETO. 
Sem pa videl da dela tudi ŽITO čoko potico in da je RES SUPER FILANO in KOMPAKTNO, samo ne vem kako je po okusu in glede kvalitete....

Hvala za pomoč.

P.S: Če pa katera iz MBja peče ČOKO POTICO, pa z veseljem odkupim pol kilce. Cmok

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecNikita
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti