Novoletno pecivo 2013

slivovi cmoki  

član od: 7.8.2012

sporočila: 444

16. dec 2013 22:07

 čestike za pridne roke 

slivovi cmoki

renata69  

član od: 27.3.2007

sporočila: 1108

18. dec 2013 19:48

Krasne stvaritve, tudi če si sit, bi se našlo mesto še za posladek.

Delala bom preproste kekse od jade, pa me zanima, če morem zmanjšat del moke, če hočem dodat kakao, ali mešanico kapučina.

renata69 http://renata69.moj-album.com/

ledenka_  

član od: 27.12.2009

sporočila: 581

18. dec 2013 20:19

renata69 pravilo razmišljaš.! Torej moko zmanjšaš za toliko gramov, kolikor si dala kakava oz.kapučina oz.oreščkov. :)

danes so bili pri nas buhtlji.Peka piškotov se nadaljuje kasneje.

Sem pa danes prvič naredila refoškov liker, ravnokar se hladi

lp

ledenka_

renata69  

član od: 27.3.2007

sporočila: 1108

18. dec 2013 21:23

Zgodilo se mi je, da sem dala preveč kapučina, in se zelo čuti. A se da kako pomagati?

renata69 http://renata69.moj-album.com/

rag_doll  

član od: 24.8.2011

sporočila: 505

18. dec 2013 21:57

Jezus, darjuška, jih imaš za prodajo? Pa to ja že 14 dni vsak dan pečete? So pa lepi, se vidi, da so izkušene roke

Res vas je vseh ena sama pridnost

 

Tole je meni uspelo:

čokoladni cantuccini (bolj simpl piškotkov skorajda ni)

kokosovi razpokanci (meni so tako lepi in dobri in preprosti)

za Četico Prazničnih košaric pa sem delala moto piškote (sicer okusni, vendar malo več dela in zaradi obojega me niso prepričali, da bi jih še kdaj delala) in iz ostankov testa še neke rogljičke, pomočene v čokolado. S piškoti od tašče in svakinj (medenjaki, cimetove zvezdice, navadni brizgani piškoti in orehovi rogljički) smo pripravile pet škatel piškotov, ki bodo v prihodnjih predprazničnih dneh v prazničnih zabojčkih z ostalimi dobrotami romale k družinam z otroki, ki si dobrote za praznike težko ali sploh ne morejo privoščit.

 

Ampak, ni več niti enega piškota    Ni druge, kot da ponovim vajo ... zelo zelo se mi lušta navadnih orehovih rogljičkov in poskusila bi panettone, ker pa nimam pravega modela, bom probala kar s tistim za šarkelj (vsaj dozdeva se mi, da ga imam nekje ). Če se mi časovno sezide, pa še rumove kroglice (bodo morale bit bolj čokoladne in manj rumove letos, ampak se ne morem zadržat:)).

angie.orhideja  

član od: 14.7.2008

sporočila: 866

21. dec 2013 12:16

lincer:

 

orehki:

 

cimetove zvezdice:

božičkove kape:

 

 

angie :)

ZLATA  

član od: 31.3.2005

sporočila: 100

21. dec 2013 19:15

čestitke, super ste.

ZLATA

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

21. dec 2013 19:31

renata69 je napisal/a:

Zgodilo se mi je, da sem dala preveč kapučina, in se zelo čuti. A se da kako pomagati?



renata69 http://renata69.moj-album.com/

 

Dodaj še malo moke, en rumenjak, malo saldke ali kisle smetane, torej da dobiš več testa in se bo okus po kapučinu izgubil. Piškotno testo ni tako zelo občutljivo in tahtevno, sproti lahko dodajaš sestavine in popravljašokus, če česa preceč dodaš.

mamamia

motovilčica  

član od: 29.12.2009

sporočila: 231

21. dec 2013 22:22

Jaz sem se novoletne peke lotila danes in po prvem pekaču mehkh cimetovih keksov so mi odpadla vrata pečice . Drugi pekač cimetovih keksov čaka na mizi, pripravljen je tudi domači prijatelj, v hladilniku je pa še testo za neke čokoladne piškote . Jaz sem pa iz obupa požrla že četrt pekača edinih pečenih piškotov . Za znoret!

motovilčica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Anemiilat
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti