Novoletno pecivo 2013

katti  

član od: 4.11.2005

sporočila: 2109

14. dec 2013 18:29

Stana najlepša hvala za recept. Želim si, da bi bila ti več prisotna tu gor.

katti

katti  

član od: 4.11.2005

sporočila: 2109

14. dec 2013 19:09

Tale škatla je šla danes naprej.

katti

Anansie  

član od: 30.4.2005

sporočila: 194

14. dec 2013 19:30

takole pa zgledajo moje kreacije

Anansie

sasaz  

član od: 4.10.2001

sporočila: 85

14. dec 2013 19:55

Po vsakoletnem prebiranju teme o keksih sem se letos tudi sama opogumila za objavo fotografije (ne pa tudi za peko, pri tej imam že mnogo let kilometrine ;))

Kaj sem pekla:

Madeira keksi

Orehovi rogljički

Krešent keksi

Rumove smrekice

Lešnikove zvezdice

Bučkoti

Razpokani piškoti

Bogatašev cekin

Keksi z makovim nadevom

Breskv(ic)e

Kokosivi makroni

 

Saša

tej_a  

član od: 10.10.2005

sporočila: 362

14. dec 2013 21:38

Sazas prosila bi za recept "keksi z makovim nadevom". Hvala.

tej_a

yulchi  

član od: 16.8.2007

sporočila: 630

14. dec 2013 23:49

Zdaj pa sem jaz tudi začela s praznično peko. Najprej poskus makronov, pa linške in marmeladni žepki.

yulchi

ledenka_  

član od: 27.12.2009

sporočila: 581

15. dec 2013 22:12

sasaz bi lahko prosim dobila recept za madeira kekse?

slišijo se slastno.

V tem vikedu sem doma pekla:

-črno-bele pomarančne spirale

-cantuccine

-kokosove rogljičke

-cimetove zvezdice po odličnem receptu naše mamamie

lp

ledenka_

tej_a  

član od: 10.10.2005

sporočila: 362

16. dec 2013 12:23

Kje pa je ta recept od mamamie cimetove zvezdice? Baza mi namreč ne ponudi zadetkov za to avtorico.

Sazas prosila bi za recept "keksi z makovim nadevom".  Hvala.



tej_a

Sporočilo je spremenil(a) tej_a dne 16.dec 2013 12:24

kača  

član od: 11.1.2004

sporočila: 829

16. dec 2013 13:46

Jaz imam v beležki spravljen naslednji recept od Mamamie:

CIMETOVE ZVEZDICE

 

Veliko jih pride, pa še dobre so!

 

POTREBUJEMO: 500 g fino mletih mandeljev, 5 beljakov, 450 g mletega sladkorja, dve žlički mletega cimeta.

Iz beljakov stepemo trd sneg (preden začnemo stepati, dodamo ščepec soli; začnemo z najnižjo hitrostjo mešalca in končamo z najhitrejšo). Med stepanjem dodamo mlet sladkor in potem stepamo, da se sneg lepo sveti. Skodelico snega damo na stran (spravimo v hladilnik), v preostanek pa vmešamo mandlje. Ugnetemo testo (ali s spiralnimi nastavki mešalca ali z rokami,sama ga zamesim ročno). Da se ne lepi, delovno površino potresemo s kristalnim sladkorjem. Kepo ovijemo v folijo in za uro ali dve pustimo v hladilniku.

Testo potem na delovni površini, dobro potreseni s sladkorjem, razvaljamo na približno pol cm debeline. Z modelčkom izrezujemo zvezdice. Modelček vedno vtisnemo v sladkor, preden izrežemo novo zvezdico, tako da se ne bo lepil na testo, krako pa bodo lepi. Zvezdice zložimo na pekač na peki papir. Na vsako damo malo beljaka, ki smo ga shranili, in ga lepo razvlečemo po zvezdici, da je površina lepo gladka (jaz to počnem z zobotrebcem. na sredo zvezdice dam kupček beljaka, potem pa z zobotrebcem vlečem maso na vsak krak posebej; dela je veliko, ampak se splača glede na končni učinek). Zvezdice pustimo čez noč na sobni temperaturi, da se posušijo. Jaz jih ne pečem, če pa se kdo odloči za peko, naj zvezdice peče na 150 stopinjah okoli pet minut - bolj se morajo posušiti kot peči, da beljak ostane bel. Ko so zvezdice suhe, jih zložimo v pločevinasto škatlo. Ob njih ne hranimo drugega peciva, ker so zelo aromatične in bi se drugi piškoti morda preveč navzeli cimetove arome.

 

Tele zvezdice so torej primerne tudi za tiste, ki za peciva ne uporabljajo moke. Če se testo lepi, je potrebno dodajati samo sladkor. Jaz s sladkorjem potresem tudi valjar, delovno površino pa sploh in potem je valjanje in izrezovanje pesem.

 

 

Evo, takole je davnega leta 2005 napisala Mamamia!

kača

Sporočilo je spremenil(a) kača dne 16.dec 2013 18:03

the tina  

član od: 5.10.2013

sporočila: 302

16. dec 2013 16:24

Medenjaki in mehki cimetovi keksi. Bodo za darila :)

 

the tina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti