Novoletno pecivo 2013

linške oči:

lešnikove rožice:

pa seveda nebeški poljubčki:

angie :)

Rag_doll, bi blo kr preveč če bi vse doma popapcali , jaz naredim takšne luštne paketke in jih dam za darilo prijateljem, sodelavkam,družinskim članom....ampak ne vsem sodelavkam in prijateljicam, samo izbranim, ki so mi čez leto naredili kaj lepega ...



angie :)

Sporočilo je spremenil(a) angie.orhideja dne 26.dec 2013 18:21

To je pa moja letošnja praznična peka.

Ni vse uspelo tako kot bi moralo, ampak za prvič bo

Prvič v svoji kuhinji in prvič večja količina piškotov. Še najboljši so razpokančki in pa praznični piškoti. Nebeški poljubčki niso za oči, okusni pa so. Cimetove zvezdice nikakor niso uspele kot zvezdice, so se raztreščile na zemlji Uspeli so mi še pomarančni polmeseci. Piškoti z jajčnim likerjem in kokosovi makroni so pa tudi daleč od tega kar je bilo na sliki ... Ampak ja, vaja dela mojstra. Bo drugo leto že boljše, kajne ?!

La_Rosa

La_Rosa, več kot odlično.

ZLATA

Pridne, pohvaljene, občudovane....

 

naor

La_Rosa, tudi, če ni pravilnih oblik je sigurno dobro za pojest. Jaz sem tudi že dooolgoletna gospodinja, marsikaj že spekla in skuhala vredu, sem pa s pomočjo vas kulinaričark osvojila kar nekaj drugačnih načinov peke /stekleni piškotki/, pa okraševanje z beljakovo glazuro s pomočjo mamamie..... Tako, da sem izredno vesela, da obstaja Kulinarična Slovenija!

branka

Že od vsega začetka spremljam vaš forum - kot vsako leto - in uživam ob vaših stvaritvah. Zelo ste pridne, vse pohvale!

Moja letošnja praznična peka: orehovi rogljički, linške snežinke, čokoladno pomarančne zvezdice, čokoladni huzarski krapki, lešnikovi trikotniki, rožni piškoti - Lisin naj piškot 2012, ingverjevi medenjaki, ajdovčki, kukiji, borovničevi čolnički, frankfurtski adevntni možici, sadni kruh.

Vse lepo v novem letu ::: Anja

Anja

Tudi ti si bila pridna, Anja!

 

naor

Pecivo za leto 2013 sem zaključila z šestimi božično-sadnimi kolači,različnih okusov.V petek se peče že prva letošnja torta .

 

 

Vrtejbenka

anja čestitke, to je bilo veselje ob vaši mizi

tudi jaz sem bila pridna, ne tako kot ti, tudi slkic ne prilagam, nisem slikala, sem pa naredila, razpokane kekse, ingverjeve piškotke, fine orehove kekse,angelčkove sanje, sem morala ponavljati ker so sproti izginjali, aja pa dve potici pehtranovo in smetanovo - rozinovo

in vse recepte razen ingverjevih, ki sem jih naredila malce po svoje sem pobrala iz tega foruma, vesela sem ker sem se šele letos tudi s pomočjo tega foruma naučila trika, da mora biti testo hladno, da so keksi lahko masleni kot se spodobi in lepi

za novo leto pa čokoladno pomarančno kavino torto, recept sem vzela  iz Čarovnije okusa, le da sem naredila pomarančno-čokoladno kremo in ne arašidovo,bila je dobra in lepa.

je ni več

imam pa namen narediti še marcipanove srčke iz zakladnice tega foruma in ohridske rezine,pa še enkrat razpokane kekse ker se jih resnično hitro naredi in zelo, zelo so dobri

lp

 

 

 

 

  

tulipanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrimljanka
malo za hecNikita2
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti