dobra saherca

suzanar  

član od: 29.1.2004

sporočila: 458

17. mar 2004 9:20

Pardon, par stvari sem spregledala. Jaz rumenjakov in sladkorja ne stepam posebej, ampak jih počasi posamezno vmešavam v stopljeno čokolado, vse v posodi, ki je še vedno na topli vodi. Striktno se držim napisanega. Posodo vzamem iz vode, šele ko vmešavam beljake in moko - izmenično v tem primeru. Moko s pecilnim sejem sproti, direkt v kozico - se lepo porazdeli in ni na kupčkih, ki jih je težko razbiti. Pri tem receptu rabim mikser samo za stepst beljake. Pečem v tortnem modelu ( okrogel cca 24 cm s snemljivim obodom) in jo potem tudi vmes premažem z marmelado, pa na vrhu pod čokoladno glazuro. Vmes sem že dala čokoladno kremo namesto marmelade in je bila enkratna čokoladna torta, seveda ne več sacher. No, če imaš rojstni dan šele čez en mesec, bi ti svetovala, da torto enkrat prej preizkusiš - časa je dovolj, pa še bolj mirna boš, kot da tisti dan eksperimentiraš. Ne boj se, ne vzame dosti časa. Suzana Sporočilo je spremenil(a) suzanar dne 17. mar 2004 09:21:57

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

17. mar 2004 18:20

Hej Suzana! Najprej se vam moram vsem zahvaliti za potrpežljivost :) Veš, saj sacher torto sme že večrta pekla, za dodatna navodila oz. vaše izkušnje pa sprašujem zato, ker mi včasih čokoladni biskvit zelo upade , v bistvu bolje rečeno sploh ne naraste. ZAto ne vem več, kaj naj.....rada bi naredila dobro torto, pa saj so bile ostale tudi dobre, samo vedno me skrbi višina biskvita...pečem v modelu 26 cm in vedno porabim 7 ali včasih celo 8 jajc. Potem pa včasih uspe, drugič pa ne! Vedno sem delala tako da sem posebej stepla rumenjake s sladkorjem, vmes sem stopila čokolado in stopljeni dodala 1 dcl mleka (za sočnost, namesto masla) in gladko razmešala, pri tem pa se je čokoalda tudi malo ohladila in to sem potem počasi ročno umešala k spenjenim rumenjakom. NA to sem vanj umešala stepene beljake z malo sladkorja in na koncu narahlo in ročno še moko s pecilnim (presejano). Masla večkrat nisem dala, ali pa sem ga dala v polovičnih količinah - se ga izogibamo. AMpak kot kaže zgleda brez njega pri tej torti ne bo šlo in naslednjič ga bom definitivno dala 15 dag....zdaj sem samo še v dilemi, ali naj ga stopim skupaj s čokoaldo v kozici ali pa naj ga raje penasto umešam z rumenjaki in sladkorjem..Kaj predlagaš? Večkart sem delala tudi tako, da sem najprej stepla beljake s sladkorjem in nato dodala rumenjake in za temi še stopljeno čokolado. Nazadnje pa moko s pecilnim. Ali bi bila potemtakem tudi varianta, da bi stepla najprej beljake+sladkor v trdo peno, nato dodala rumenjake in še malo in še stopljeno čokolado (ali pa bi dodala stopljeno čokolado, v kateri sem razpustila maslo)? Tako, mogoče je tudi tisti 1 dcl mleka moja napaka.....bom dala drugič res maslo. Sedaj pa vas prosim za čim več kritik - ni važno ali so pozitivne ali negativne, samo da se že enkart naučim pečt tole salastno tortico. Aja, recept imam skoraj popolnoma enak kot je tisti, za tkaterega link je napisala Suzana (mislim da ) na prvi strani te teme. LP Zala

kristy  

član od: 18.6.2002

sporočila: 704

17. mar 2004 18:38

Zala - upam, da ti bo uspelo. Zadnjič je saherco pekel moj mož, pa sploh ni neki kuharski mojster. In rezultat - bila je odlična (še posebej zato, ker je ni bilo treba meni - sem se tačas "počila" na kavč). In čez dva dni nas je prišel sosedov fantek (8 let) povabit na rojstni dan, kar je izgledalo tako: V nedeljo pridite na kosilo k nam - pa če bi lahko stric spekel tisto torto.. LP Tina

renatana  

član od: 19.4.2003

sporočila: 250

17. mar 2004 20:18

Suzana! Omenila si, da pri roladi stepaš beljake skupaj z jajci. A lahko malo razložiš in mogoče pristaviš še recetp? Rolado sicer vedno delam po receptu iz vanili sladkorja, ki je sicer zakon, vendar bi rada enkrat poskusila tudi drugače. Hvala in lep pozdrav. Zala, videti je, da se kar dobro znajdeš, tako da mislim, da ne boš imela težav pri peki, včasih je pač tako, da kakšno stvar lahko nadomestiš z drugo, drugič pa spet ne rata. Če pa bi rada spekla tudi še navadno čokoladno torto, je najbolje, da pregledaš forum "čokoladna torta", kjer je mislim da Noa napisala NAJBOLJŠI recept doslej. LP, Renata

Tijana  

član od: 18.3.2004

sporočila: 7

18. mar 2004 12:28

Res dober recept!! Glede na to, da specem kako sladico enkrat na leto in mi primanjkuje izkusenj - mi je tole izpadlo fantasticno! Zelo sem se drzala recepta, dodala bi pa edino se - kar sem sicer ze zasledila pri nasvetih za Sahar torte - da je biskvit dobro prepojiti z sokom od breskvinega kompota. Da dobi tisto socnost!! Aja, pa zdi se mi tudi fajn ideja, da biskvit prerezes na pol in nato namazes marmelado vmes. Torej koncna ocena: izredno enostaven recept, ki da super "izdelek"! :) Sporočilo je spremenil(a) Tijana dne 18. mar 2004 12:28:47

suzanar  

član od: 29.1.2004

sporočila: 458

18. mar 2004 15:49

Zala! Najprej stopim maslo in čokolado, potem pa dodajam ostalo po receptu. Za čokoladne torte je skoraj tipično, da niso tako rahle, kot navaden biskvit in tu žal ni pomoči. Imam pa nekje en fantastičen recept za neko sorto čokoladne torte (ringojang), ki je malo sladka in še manj mastna. Dela pa se jo iz Benka in rastlinske smetane. Fuuul dobra. Bom poiskala recept. Renata! Recept za rolado: 6 jajc ( celih) in šest žlic mletega sladkorja ter vaniljo miksaš, da nekajkrat naraste. Dodaš dve žlici olja in še malo zmiksaš. Nato počasi vmešaš šest žlic moke s pol pecilnega( obvezno s kuhalnico) in vliješ v pekač na peki papir. Jaz naredim iz te mase dve roladi, če pa uporabiš pekač iz pečice, ki je zelo velik, daš 5 jajc za eno rolado ( in vse ostalo na 5). Lep pozdrav Suzana

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

18. mar 2004 16:06

Nekaj bi še prosila, in sicer za link do recepta za Noino čokoladno torto. Sem že večrat spremljala debato tam, zdaj pa teme ne najdem več... :( LP Zala

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

18. mar 2004 21:22

Golob, najlepša hvala LP Zala

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti