Tujina

miis  

član od: 24.3.2008

sporočila: 173

25. avg 2014 14:47

Beatrice,

Durs uporablja tale vprašalnik: http://www.durs.gov.si/fileadmin/durs.gov.si/pageupl

Če na podlagi odgovorov blagovolijo ugotoviti, da izpoljnjuješ pogoje 6. čelen Z-Doh (največkrat se zatakne pri točki 5 "ima središče svojih ekonomskih in družinskih interesov v RS) te izpišejo iz  davčnega registra RS. Kolikor poznam zadevo, v večini primerov DURS ugotovi da ima prosilec središče ekonomskih (ima kakšno nepremičnino v Sloveniji) ali družinskih (redki iz Slovenije preselijo vse "bližnje sorodnike") in obvelja, da je prosilec rezident RS.

 

Kot sem napisala že v prvem prispevki: vsak primer je potrbno preučiti, kaj je logične, nelogično, podobno in pravično je tu vseeno. Pomembno je le, kaj pravi zakon in kako ga interpretira DURS.

 

Vsem, ki resnično potrebujete odgovor na konkretno vprašanje pa svetujem, da najamete davčnega svetovalca (najbolje kakšnega, ki že ima izkušnje z vprašalnikom).

 

Edit: nisem davčna svetovalka (da me slučajno ne zasujete s konkretnimi vprašanji :)

 



Sporočilo je spremenil(a) miis dne 25. 2014 14:48

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti