Sušilni stroj

jeričica  

član od: 13.2.2010

sporočila: 1

tema odprta - 21. okt 2013 20:45 | ogledi: 5.325 | odgovori: 12

Pozdravljeni!
Kupila sem si nov sušilni stroj Bosch wtw84160by. Navodila za uporabo sem že 100x prebrala ampak imama še nekaj vprašanj, ki jih v navodilih nisem našla. Stroj ima le en kolut, desno bombaž, levo sintetika, obe kategoriji pa na zelo suho, na suho za v omaro in suho za likanje. Nikjer pa nisem zasledila, pri katerih temperaturah sploh suši ta stroj in če pritisnem še na tipko občutljivo, na koliko potem sušim perilo. Ima pa toplotno črpalko.
Za kakršnokoli pomoč bom zelo hvaležna.
LP J



jeričica

Temo je spremenil(a) jeričica dne 21. okt 2013 21:23

čoko  

član od: 19.11.2007

sporočila: 867

22. okt 2013 16:02

To, na kakšnih temperaturah sušijo sušilci, boš pa težko izvedela... To je za mene tudi ena taka nerešljiva uganka. Sama imam Gorenje, vse sušim na zelo suho in vse pri znižani temperaturi. Paš probaš, pa vidiš... Brisače včasih, če se mudi, dam na vroče, ampak so potem precej bolj trde, ker so res čisto presušene.

Zdaj bi rada kupila novega in sem poskusila ugotoviti, kateri stroj suši pri najnižji temperaturi, da bi se perilo najmanj skrčilo, pa sem obupala. Tako da, če kdo ve, kje dobiti te podatke, se tudi jaz priporočam...

čoko

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

22. okt 2013 16:52

Ne vem no, v 25 letih, kar uporabljam sušilec, še nisem ugotovila, da bi se mi kaka zadeva skrčila. Sušim samo na "normalno suho", potem sta še dva programa: "suho" in "zelo suho". Program za "suho" mi je posušil čisto preveč, programa "zelo suho" pa nisem nikoli niti probala. 

Vsake toliko časa, ko moram nekaj na hitro posušiti, dam za 10 do15 minut na program, ki suši na večji temperaturi, potem dam na običajni "normalno suho" program in je vse OK. Imam pa sušilec znamke "Gorenje". 



Vanja

Sporočilo je spremenil(a) Vanja_v_ZDA dne 22.okt 2013 16:53

sonci  

član od: 27.9.2005

sporočila: 442

23. okt 2013 14:44

V sušinem stroju nikdar ne sušim hlač (jeans, denim) in seveda modrčkov (ker izgubijo obliko in ker mi je enega sploščilo "u nulo" - verjetno zaradi previsoke temperature. Vedno pa sušim za "v omaro".

 

 

sonci

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

23. okt 2013 14:59

sonci je napisal/a:

V sušinem stroju nikdar ne sušim hlač (jeans, denim) in seveda modrčkov (ker izgubijo obliko in ker mi je enega sploščilo "u nulo" - verjetno zaradi previsoke temperature. Vedno pa sušim za "v omaro".

 

 



sonci

 

Zakaj pa ne hlač iz denim-a (to so navadno kavbojke)? Jih namreč sušim v sušilcu od nekdaj, narejene so iz super trpežnega bombaža in do sedaj se niso nikoli poškodovale ali skrčile. Predvidevam, d abo tako tudi v bodoče. Modrčki in perilo tipa Spanx se seveda perejo na roke in obesijo, da se čez noč posušijo. 

Vanja

čoko  

član od: 19.11.2007

sporočila: 867

23. okt 2013 16:47

Vanja_v_ZDA je napisal/a:

Ne vem no, v 25 letih, kar uporabljam sušilec, še nisem ugotovila, da bi se mi kaka zadeva skrčila. Sušim samo na "normalno suho", potem sta še dva programa: "suho" in "zelo suho". Program za "suho" mi je posušil čisto preveč, programa "zelo suho" pa nisem nikoli niti probala. 

Vsake toliko časa, ko moram nekaj na hitro posušiti, dam za 10 do15 minut na program, ki suši na večji temperaturi, potem dam na običajni "normalno suho" program in je vse OK. Imam pa sušilec znamke "Gorenje". 



Vanja



Sporočilo je spremenil(a) Vanja_v_ZDA dne 22.okt 2013 16:53

Evo, jaz pa po 10 letih uporabe skoraj ne pomnim stvari, ki se ne bi vsaj malo skrčila 

Kavbojke sicer res ne preveč, mogoče 0,5cm (jih pa redno sušim, obrnjene narobe, kot vse ostalo), kakšne majice pa vedno. Sem se navadila in otroške stvari kupim številko večje, malo se skrči, malo otrok zraste, pa je ravno prav.

Najbolj se skrčijo čisto bombažne, tanke stvari.

Posušim pa kdaj tudi posebno občutljivo spodnje perilo- če je sila, dam za 20 minut v stroj recimo 2 modrca, pa sta potem skoraj suha. Popravim obliko, obesim in čez kako uro oblečem (velja za tiste z oblikovano košarico).

Vanja, a imaš onega odzračevalnega? Tistega ima namreč moja tašča in suši na bistveno nižji temperaturi, kot moj kondenzacijski...

čoko

sonci  

član od: 27.9.2005

sporočila: 442

24. okt 2013 15:14

Mene pri kavbojkah moti to, da se naredijo (ne znam drugače povedati) robovi, ki jih potem z likalnikom ne morem "zgladiti". Kar se pa modrčkov tiče, sem pa lena - priznam - in jih perem v pralnem stroju, potem pa moram seveda paziti, da ne preložim vsega v sušilec. Malo prej se uničijo, ampak z ročnim pranjem tudi sčasoma nisem bila zadovoljna (pa sem se zelo trudila).

sonci

zoyaa  

član od: 1.8.2011

sporočila: 88

25. okt 2013 7:34

Pri nas sušilec neverjetno skrči očetove spodnje majice....tako da jih od takrat raje damo sušit na zrak. In ja, na splošno sušilec krči stvari, zato vanj nikakor ne smemo dajati npr nove, prvič oprane bombažne majice. Pa kavbojk oz hlač tudi ne sušimo v njem, saj jih nenormalno zmečka, oz včasih ovije v pravo žogo.

zoyaa*

Trnovo  

član od: 9.5.2007

sporočila: 13

25. okt 2013 9:33

Pred enim letom sem tudi sama kupila sušilni stoj Bosch (topolotna črpalak) in si z navodili nisem nič pomagala. Poklicala sem na BSH Hišni aparati in se dogovorila, da lahko pridem k njim, kjer mi je en prijazen gospod vse razložil in pokazal.

Trnovo

branka.mahnic  

član od: 23.7.2008

sporočila: 1157

25. okt 2013 11:27

Sama sušim v sušilcu-Bosch že kakih 15 let. Res je, da se stvari malo skrčijo, zato recimo bolj finih  ženskih ali moških puloverjev ne sušim, sicer pa imam navado, da takoj, ko posuši jemljem ven in sproti zlagam in je res super. Kavbojke pa so po mojem nekaj kar je res super-nič zmečkane, malo raztegnem, zunanje robove.

branka

*Etka  

član od: 19.2.2004

sporočila: 744

25. okt 2013 13:10

Trnovo je napisal/a:

Pred enim letom sem tudi sama kupila sušilni stoj Bosch (topolotna črpalak) in si z navodili nisem nič pomagala. Poklicala sem na BSH Hišni aparati in se dogovorila, da lahko pridem k njim, kjer mi je en prijazen gospod vse razložil in pokazal.



Trnovo

Jaz sem ga kupila letošnje poletje in so še vedno katastrofalna navodila. Sem tudi jaz študirala kje bi mi kdo razložil kako delujejo različni programi.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti