Dobro pecivo za transport

Jacha  

član od: 28.1.2004

sporočila: 105

12. mar 2004 6:27

Zala, zdravo ! MARCIPANOVO PECIVO S KROKANTOM 375 g bele moke 1 vrečka suhega kvasa 60 g sladkorja 1 vrečka vanilijevega sladkorja 1/4 žličke soli 1 jajce slabih 200 ml mlačnega mleka 100 g stopljene margarine Vse sestavine gnetemo 5 minut z gnetilnima kavljema mešalnika, najprej pri najnižji, nato pri najvišji hitrosti. testo mora biti mehko. Damo ga na toplo, da vidno naraste. Nadev: Med mešanjem segrevamo za noževo konico masla, 40 g sladkorja in 80 g olupljenih in sesekljanih mandljev, dokler krokant ne porjavi, nato ga damo na krožnik in ohladimo. Gladko zmiksamo 200 g marcipana, 25 g masla in 1 jajce. Vzhajano testo pregnetemo in razvaljamo v pravokotnik 45 x 30 cm. Namažemo z marcipanovo maso in potresemo s krokantom. Testo zvijemo s krajše strani, damo ga v pomaščen in z drobtinami potresen model 35 x 11 cm ter damo na toplo, da dobro vzhaja. Površino testa zarežemo po dolgem 1 cm globoko in pečemo pri 175-200°C 30 minut. Pečeno pecivo zvrnemo iz pekača in ga z vseh strani premažemo s 30 g stopljenega masla ter potresemo s sladkorjem v prahu. Skutna torta 150 g moke, 1/2 zravnane žličke pecilnega, 75 g sladkorja (jaz dam samo 50 g sladkorja), 1 vanili, sol, 1 jajce in 75 g masla zamesimo v gladko testo. Po potrebi ga damo v hladilnik. Z 2/3 testa obložimo dno pomaščenega modla za torto 28 cm. V preostalo testo damo še žlico moke, naredimo svaljek, ki ga pritisnemo ob rob modla, tako da nastane 3 cm visok rob. Testo večkrat prebodemo z vilico in pečemo pri 200-225°C 10 minut. Nadev: 750 g skute dobro zmešamo s 150 g sladkorja (jaz vzamem samo 100 g), 3 žlicami limoninega soka, 50 g jedilnega škroba in 3 rumenjaki. Vmešamo še sneg 3 beljakov in 250 ml stepene sladke smetane. Namažemo na testo in posipamo z drobljanci. Drobljanci: 100 g moke zmešamo s 75 g sladkorja (jaz dam samo 50 g), 1 vanilijem in 75 g mehkim maslom. Pregnetemo z gnetilnima kavljema v poljubno velike drobljance. Pečemo pri 170°C 70-80 minut. Pečeno pustimo v izključeni, odprti pečici še 15 minut. Oba recepta sta iz knjige Kolači moj ponos 2. Tudi ingverjev-čokoladni kolač. Mislim, da je na prehrani, da ga je napisala Babi. lp Jacha

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

12. mar 2004 20:54

Jacha in Ligojna, hvala lepa obema. Jacha, če torej prav razumem je tole Marcipanovo pecivo s krokantom v bistvu "štruca" oz. tako kot potička, ki jo potem režeš na rezine?? Ali si jo že kdaj pekla? To sprašujem predvsem zato, ker me zanimajo tvoji predlogi ali morebitne spremembe..... LAi misliš da bi se dalo to pecivo sšpeči v takšni obliki, da bi dobil ven rezine? Mislim, da bi raztegnil testo po pekaču in ga namazal z maripanom in potresel s krokantom, nato ap pečeno razrezal...ali pa da bi iz razvaljanega testa rezal tanjše kroge (kot za krofe), dal v sredino malo nadeva in z vilico ob robovih stisnil skupja, pečene pa nato povaljal v mletem sladkorju? Uh, kar nekaj sem natresla skupaj... Zanima me pa še to kako penasto zmiksaš marcipan?? Jaz ga delam doma sama in vedno pide tak, malo bolj kompakten in si ne predstavljam kako bi ga penasto vmešala z mikserjem....a mogoče tako kot rumenjake s sladkorjem? Verjetno je važno pač to, da se marcipan razdrobi v majhne delace...ne vem, moje sklepanje pač. Res hvala še enkrat, mislim da se bom tega marcipanovega lotila, čeprav priznam da bi raje imela nekakšne rezine oz. kocke, če imaš torej kakšno idejo kako to izvesti s tvojim zgornjim receptom, se priporočam za mnenje. LP Zala

Jacha  

član od: 28.1.2004

sporočila: 105

13. mar 2004 6:25

Zala, zdravo ! Žal tega marcipanovega peciva še nisem pekla. Mislim pa, da sta tvoji ideji , da bi razgrnila testo po pekaču in ga namazala ter nadevani krogi še boljši. Jaz ne pečem rada takšnih štruc, ker se mi ponavadi zunaj preveč zapečejo, v sredini pa so še surove. Sedaj pa bom tudi jaz probala naredtiti enega od tvojih predlogov. Marcipan nadrobim na majnše kocke in zmiksam le toliko, da gre narazen in se da potem mazati. Sicer ne vem, kako se obnese doma narejen, ker jaz vedno uporabljam kupljenega. Sem pa včeraj na eni nemški strani našla recept za Marcipanove muffine. 300 g moke, 1 pecilni, sol, 70 g sladkorja, 2 jajci, 150 ml jajčnega likerja, 100 ml mleka, 100 g stopljene margarine, 100 g drobno narezanega marcipana, 100 g sesekljanih mandljev Pečemo pri 180°C 35 minut. Žal ti glede marcipanove štruce bolj ne morem pomagati. lp Jacha

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

13. mar 2004 19:43

Mislim da se bom res lotila teh marcipanovih krogcev, pa še eno idejo sem dobila - za pecivo After Eight iz baze. Le da ga bom spekla v pravokotnem pekaču in potem narezala na kocke nekje okoli 3x3 cm. Upam da bo OK. LP Zala

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Venturini
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti