Dobro pecivo za transport

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

tema odprta - 10. mar 2004 19:19 | ogledi: 3.991 | odgovori: 15

Živjo!

LEpo bi vas prosila za ideje, kakšno pecivo bi bilo primerno da ga lahko lepo naložim v škatlico in potem spet drugje dam ven na krožnik in pogostim ostale. Rada bi , da to niso tisti običajni suhi keksi, ampak nekaj bolj "sočnega" (ne mokrega!, da bo vse teklo) - v mislih sem imela kkšne ne preveč nadevane čokoladne rezine, ali pa biskvit s kakšnim tankim ndevom v sredini, ali pa mogoče kaj s skuto, recimo kakšne skutine kocke lai rezine.....ALi mislite da bi se to obneslo? Lepo prosim za ideje in tudi za kakšen recept vam bom zelo hvaležna.

LP

Zala

ligojna  

član od: 22.12.2003

sporočila: 1501

10. mar 2004 20:22

Skutne blazinice: Preizkušene na dopustu-toplice 250 g moke,250g mrzlega masla,250g skute,ščepec soli,150g marmelade,ostra moka za posipanje, sladkor v prahu za povaljanje Delaj na hladnem.Presej moko,dodaj sesekljano maslo,pretlačeno skuto in sol.Zgneti v testo.Z ostro moko pomokaj delovno površino in in razvaljaj za 2mm in izreži krogce ali kvadratke(7x10cm).Na sredino daj žličko marmelade,zapogniv blazinico ali trikotnik in zadelaj rob z vilicami,da marmelada ne uide med pečenjem.Blazinice peči na 200 stopinj da pozlatijo.Hladne povaljaj v sladkorju v prahu. Vesna Leben

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

10. mar 2004 20:25

Tudi torte ni težko prepeljati. Mene je slaščičarka učila tako, da torto naredim, jo dam v tuppervure za torte in čez noč v zamrzovalnik. Posoda 2 uri drži isto temperaturo tako da se niti slučajno nič ne cedi. V največji vročini ( ob 12 uri ) sem jo peljala iz Ljubljane v Medvejo ( še naprej od Opatije ) in na koncu ko smo jo hoteli tekoj jesti smo morali še malo počakati, da je prišla k sebi. Sicer pa lahko narediš atomski štrudelj, jaffa biskvit, princez krofe, šamrole.... Možnosti je nešteto, če pa bo pecivo pisano je še lepše. lp Vesna Milek Recko

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

10. mar 2004 23:26

Uh, ste bile pa res hitre z nasveti! Ligojna, za te skutine blazinice sem že študirala da bi jih naredila-je res dobra ideja, poleg tega sem strastna "skutarica" :) ; nekaj mi še povej: ali si jih že polnila kdaj s čim drugim kot le z marmelado? Morda s skuto? Orehi?? Reca, veš, za torto je že poskrbljeno z druge strani - jaz pa moram speči "sladkosti po koščkih" :) Pač nekaj takega, kar se lahkoo enostavno prime v roko in da je sočno in ne presuho. No, potico bo prinesla babi..... Zelo me privlači misel na kakšne mini Sacher kocke oz. rezinice, da bi spekla bisvit kar v navadnem pekaču, namazala po sredini z marel. marmelado in oblila s čokolado. Poetm bi razrezala na grižljaj velike kose....Tega nisem še nikoli delala, zato tudi ne vem ali bi bilo primerno za krajši transport (strah me je da se ne bi vse zlepilo) LP Zala

Jacha  

član od: 28.1.2004

sporočila: 105

11. mar 2004 7:03

Mogoče bi lahko naredila ingverjev-čokoladni kolač oblit s čokolado, lešnikov venec, marcipanovo pecivo s krokantom, skutno torto z drobljanci. lp Jacha

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

11. mar 2004 8:32

Ne boj se, nič se ne bo zlepilo. Tudi če spečeš navaden biskvit in ga pomočiš v čokolado in nato povaljaš v kokosu je to lepo in dobro. lp Vesna Milek Recko

ligojna  

član od: 22.12.2003

sporočila: 1501

11. mar 2004 9:28

Skutne blazinice lahko nadevaš tudi naprimer z orehovim nadevom.Ko je testo pečeno je podobno kot listnato.Lahko ga razvaljaš na veliko krpo,naprimer nadevaš z jabolki, kot za štrudelj,zviješ,daš pečt in to je to. Poglej še kuskusov narastek,ki je dober tudi ko se ohladi.Pa praznična bomba,polnjena je s skuto. Da se vrnemo v stare čase PROSENA KAŠA S SUHIMI SLIVAMI pečeno v pečici. Vesna Leben

ribica  

član od: 31.10.2002

sporočila: 525

11. mar 2004 9:41

Malo prelistaj bazo receptov, pa bos nasla marsikaj. Lahko naredis skutni biskvit iz baze, pa kake muffinije, pa jabolcni strukelj, pa razne jabolcne pite, biskvitna rolada z marmelado ..... Sicer pa smo o tej temi ze enkrat razglabljali. Poglej tudi pod: http://www.kulinarika.net/forum/topic.asp?TOPIC_ID=2455 Lp ribica

d.  

član od: 3.12.2003

sporočila: 523

11. mar 2004 9:45

Pravzaprav lahko spečeš raznovrstna pecina, na primer jogurtovo, in jih potem razrežeš na mini kockice, katere obliješ s čokolado ali pa povaljaš v kokosvi moki, mletih orehih, sladkorju,... Lahko pa se lotiš Bounty peciva iz baze, ki ga narežeš na "Bounty dimenzijo". LP! Darja

kača  

član od: 11.1.2004

sporočila: 829

11. mar 2004 9:54

Ko sem jaz imela podobno težavo, sem naredila žerbo rezine in piramido. Oboje je zelo lahko za transport in se ne posuši prehitro. Mi smo prej vse "uničili". LP Nada

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

11. mar 2004 15:53

Živjo! Kako lepo je dobiti kakšno svežo iidejo! Jacha, lepo bi te prosila za recept za ingverjev čokoladni kolač oblit s čokolado (če je to recpt iz foruma Prehrana, potem ga poznam), pa prosim še recpt za skutino pecivo z drobljanci in za marcipanovo pecivo s krokantom! Za slednje dva bi te res lepo prosila, ker sem velik ljubitelj marcipana! in še večji ljubitelj skute!! No, tudi čokolade :)) Tako da so dobrodošli vsi recepti v teh okusih.....če ima kdo kaj dobrega na zalogi iz marcipana, lepo prosim! Darja, za Bounty pa mislim da ga bom že kar jutri pekla, kokosove kocke pa smo tudi že zadnje čase kar pogosto pekli, tako da meni že "ven štrlijo" :)) Ligojna, ali je recpt za praznično bombo v bazi? Bom sedaj pogledala, v nasprotnem primeru pa te lepo prosim za recept! Lep pozdrav Zala

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Venturini
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti