Krožniki

mbarbe  

član od: 16.12.2002

sporočila: 186

tema odprta - 11. okt 2013 10:22 | ogledi: 2.861 | odgovori: 7

Rada bi nabavila nove krožnike, globoke in plitve. Pa me zanima ali ima kdo plitve krožnike 25x28, globoke pa 24 cm. Ali jih lahko pomivate v pravlnem stroju (zaradi velikosti namreč)? Ne bi rada kar nekaj kupila.

 

 

biba

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

11. okt 2013 10:41

A ne bi raje, kot da nas sprašuješ, izrezala iz kartona model krožnika 25x28 cm in pomerila, kako gre v tvojega pomivalca - saj tudi pomivalni stroji niso vsi enaki... lp, proxima

Lopatka  

član od: 28.4.2011

sporočila: 354

11. okt 2013 11:37

Odvisno od pomivalca. V mojega gredo tudi veliki krožniki (tudi takšne za pico), moja mami pa ima težave že z večjimi plitvimi krožniki, ker je zgornja košara v pomivalcu prenizko nastavljena. Tako, da je res najbolje, če prej stestirate v svojem pomivalcu in polem kupite krožnike.

Lopatka

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

11. okt 2013 11:45

Vecina strojev ima nastavljivo visino zgornje kosare. Ko sem dobila vecje talerje sem kosaro dvignila in se vedno je dovolj prosora za litrski vrcek za vodo v zgornjem nadstropju

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15166

11. okt 2013 11:52

Lopatka, sedmo leto imamo pomivalni stroj in šele sedaj, ko si ti tole napisala sem šla preverit če se pri mojemu da dvignit košara. Se da, ampak samo na desni strani in tako postrani visi. Toda vseeno bomo sedaj lahko kakšno večjo posodo oprali...Hvala za informacijo.

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

11. okt 2013 12:04

He he trixi,ta je pa dobra..imaš mogoče drugo stran polomljeno.....imam novega od Gorenja ,premikam košaro po potrebi,je pa fajn ,da imam košaro za beštek ,zgoraj na izvlečenje,tako da v spodnji košari lahko več večjih loncev operem..

lp goga

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15166

11. okt 2013 13:04

Ne, gogad, sem šla v navodila gledat. Ta moj model ima samo to opcijo. Takrat sem kupovala moj prvi pomivalni stroj in seveda na te detajle nisem bila pozorna. Na splošno pa sem z njim nezadovoljna. Ni bil poceni, ampak posodo zelo slabo opere. Pa še glasen je, zdaj nagaja še črpalka in bo potreben servis.

Notranja dimenzija se mi zdi res majhna in pri nalaganju posode v spodnjo košaro moram izredno paziti pri krožnikih. Nekateri so zaradi tega obtolčeni. Ko bo višek denarja bomo še to zamenjali.

Je pa zanimivo, da gredo trendi v čedalje večje krožnike. In seveda si še več naložiš

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

mbarbe  

član od: 16.12.2002

sporočila: 186

11. okt 2013 13:37

Proxima saj sem tudi imela namen. Vendar sem mislila, da stroji niso tako različni in da ima kdo tako velike krožnike.

 

lp,

 

biba

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti