mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila:2107

tema odprta - 19. avg 2013 21:55 | ogledi: 3.891 | odgovori: 2

V eni od avgustovskih Odprtih kuhinj je bil recept za solato in bučk, lešnikov in mascarponeja. Zapolnila sem si le to, da se bučke nalista z lupilcem. Revija je izginila neznano kam, do naslednjega obiska knjižnice me loči še vsaj en teden in ker se bučke obilno ponujajo, bi bila zelo vesela, če bi mi prijazen lastnik/ca omenjene revije napisal recept.

kača  

član od: 11.1.2004

sporočila: 813

19. avg 2013 23:21

Evo, prepisujem: Bučkina solata s koriandrom in lešniki

-4 srednje velike bučke, 10 dag lešnikov, pest seseklanega svežega koriandra, 2 žlici maskarponeja, 2 žlici oljčnega olja, 2 žlici balzamičnega kisa. sol, poper

Priprava:

Bučke speremo pod tekočo vodo, odrežemo oba konca, nato z lupilcem po dolgem narežemo na tanke trakove. Porazdelimo jih po večjem krožniku ali skledi, blago solimo, popopramo, dodamo sesekljan svež koriander (kogar specifika koriandra moti, ga lahko zamenja s peršiljem ali baziliko).

Premešamo, pelijemo z olčjnim oljem in balzamičnim kisom ter še enkrat premešamo. Posujemo z zdrobljenimi lešniki, po vrhu porazdelimo maskarpone.

Solato za dve uri postavimo v hladilnik, da se dobro ohladi, sestavine pa se med seboj prepojijo. Postrežemo kot odlično poletno solato, za zajtrk, kosilo ali večerjo.

Vinska spremljava: Zraven ponudimo sveže belo vino lokalnih sort grk, pošip ali rukatac, če smo na korčuli, doma jih lahko nadomestimo s sivim ali belim pinotom, laškim rizlingom ali vsestranskim chardonnnayem.

Pa dober tek in lep pozdrav

kača

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

20. avg 2013 8:00

Ti si zelo prijazna kačica. Najlepša hvala. še danes bo na programu.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.

Nagradna igra

Rezultati prejšnje igre:
Vsi odgovori na nagradno igro so bili pravilni.

Računalnik je izžrebal naslednje nagrajence:
1 nagrada: Saša Medved Podjed (1218 Komenda)
2 nagrada: Damjana Golob (3302 Griže )
3 nagrada: DARJA ŠTER (4207 CERKLJE)

O NAGRADAH »

Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtvrtnica
malo za hecrajko0028
Kaj danes za zajtrksijasaja
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti