Postne jedi

cirila  

član od: 24.7.2003

sporočila: 117

8. mar 2004 9:44

Naredila sem trojko/kavro/kaulo. Super!! Vsi jedli, noben zmrdoval. Rebecca, hvala za ostale ideje. Pride vse na vrsto. Simona

malan  

član od: 10.9.2001

sporočila: 412

8. mar 2004 12:12

cirila, sej ne bi biu rad pameten, očitno si dobila nekaj idej pa še uspelo ti je z vsaj eno... ampak vseeno. Če imaš izbirčno familijo, je kar nevarno, da jih skušaš reševati zdravje s starimi domačimi dobrimi... Vsaj meni se zdi, da bo hitro upor na ladji Bounty. Dejstvo je, da stara slovenska kuhinja ni ravno kulirarični vrhunec. Če so bili na kmetih bogati, se je to poznalo po tem, da so jed bogato zabelili (tega pa ti nočeš, seveda). Zatorej se mi zdi veliko bolje, če bi se ozrla malo po tujih kuhinjah. Saj ni treba daleč - mediteranska kuharija ima kup zelenjave, mesek in ribice so lahko le dodatek, ali pa jih sploh ni. Veliko zelišč/začimb! Pasta na sto in en način! Potem pa zelenjava iz voka (notri je lahko malo piščanca ali ribice ali rakcev) je hudičevo hvaležna zadeva. Ko enkrat nabaviš osnovne začimbe, jih imaš za dolgo. Razen če seveda ne marate takih "bolj eksotičnih" okusov.

cirila  

član od: 24.7.2003

sporočila: 117

8. mar 2004 12:53

Malan, ampak jaz se že celo življenje ukvarjam z raznimi sejtani, lignji, gorgonzolami, lazanjami. Ko dobim v roke kolerabo, pa ne vem, kaj bi z njo. Se pa ja spodobi malo poznati tudi svoje. Imam pa tudi kolege iz tujine, ki večkrat pridejo na obisk in so vegetarijanci. Ponavadi jih nahranim s kakšnimi prežgankami, zelenjavnimi juhami, močniki, potem pa zmanjka idej in posežem po tuji kuhinji, medtem ko bi se oni rajši seznanili z našo. Tako da... vok in sredozemlje drugič. zdajle bi pa še kaj slovenskega. Hvala vseeno.

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

8. mar 2004 16:05

Probaj zapečeno kislo zelje z rižem, krompirjev golaž, žlikrofi, katere lahko različno nadevaš, ponudiš z omako ali pa samo zabeljene z maslom in drobtinicami. Možnosti je nešteto. Vesna Milek Recko

marja  

član od: 10.11.2005

sporočila: 229

1. apr 2010 19:12

Ta tema bo jutri aktualna. Mogoče ima še kdo kakšno novo idejo.

 

marja

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

1. apr 2010 20:27

Reca, kako pripraviš zapečeo kislo zelje z rižem? "marija", velika skleda redgrada! Zdaj ga je v izobilju. Pri nas bo jutri črna redkev z fižolom, z bučnim oljem in ržen kruh. kobra 1 [kaca]

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

1. apr 2010 20:38

kobra 1, dej prosim, napiši kako pripraviš črno redkev s fižolom.

ežoj

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

1. apr 2010 21:26

Čisto enostavno, kot solato. Črno redkev olupiš, naribaš, dodaš fižol, bučno olje, kis, sol, malo popra in to je to. Pri nas gre ta jed dobro v promet. Nihče se ne pritožuje, če je samo to in kos kruha. kobra 1 [kaca]

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

1. apr 2010 21:36

Kobra hvala, se mi je zdelo, da bo kaj takega. Imam še dve veliki črni redkvi, pa ji he treba porabit. Jaz bom vpeljal inovacijo ( izboljšavo ): namesto bučnega olja bom dal navadno ( vesoljna kulinarika pa v jok ) 

ežoj

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

1. apr 2010 21:37

Tudi pri nas imamo tako redkev radi. Zelje pa naredim tako, da prepražim veliko čebule, res veliko, kot za golaž. Na prepraženo čebulo dam surovo kislo zelje in pražim kar nekaj časa naprej. Po potrebi zalivam z vovo, lahko kaneš tudi kako kapljico belega vina. Na vso to kolobocijo dam skodelico riža, še pražim nekaj minut, popram, dosolim in zalijem z vodo, lahko z jušno osnovo. Koliko zalijem je odvisno od količine riža. Količina riža je odvisno za koga delam.Hči hoče već riža, mož manj. Meni je bolje, če je riža malo več. Pokrijem in postavim v pečico. Pečem dokler ni riž na zob. Proti koncu odkrijem da se zvrha zapeče. Niče ti povem še vsaj približne količine: na pol kilograma zelja dam približno kavno skodelico riža ali pol jogurtovega lončka. Čebule je pa toliko kot zelja. lp Vesna

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti