Dilema

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

25. maj 2013 9:35

Kolega aressss si je postavlil problem, ki se je njega dni postavil mladim lacaonvcem, ki so dokazovali, da je ljubezen nemogoča, ker se je ne da ubesediti in da vedno nekaj zmanjka. Primer: Janez in Marija se ljubita - kaj za vraga to pomeni: da je to stalen medsebojni odnos in da sta obadva ves čas skupaj, da gre za odnos enega in drugi nima nič pri tem, ali pa da gre za opis tega, da Janez in Marija trenutno seksata....

V glavnem, ta smer pri študiju Lacana se je izkazala za pot v slepo ulico in so s tem nehali.

Aresss, če ne boš ugotovil, čigav si, lacanovsto gor ali dol, se raje ne lotevaj novih podvigov (v smislu, širjenja družine, ker tam bo šele težava, ko si boš postavljal vprašanje čigavosti pri otrocih).

Velja pa malo več brati leposlovje, je mnogo knjig, kjer so odnosi med partnerji zakonci lepo popisani, vključno s pravilno uporabo svojilnih zaimkov.

Vendelina jr.

andreja m  

član od: 12.10.2010

sporočila: 1114

25. maj 2013 10:25

Za eno odraslo osebo je to eno smešno vprašanje.Za se smejat.Če pa je to edini problem v teh časih,ki ga imaš,si najsrečnejši človek na svetu.

andreja m

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

25. maj 2013 10:51

Vesnuska je napisal/a:

A nimaš potem pri drugih istih problemov? Npr. če imaš brata, a te ne moti, da si ti njegov brat on pa tvoj

 

 



Vesnuska

 

 žebljico na glavico

JJ

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

25. maj 2013 16:33

Vesnuska je napisal/a:

A nimaš potem pri drugih istih problemov? Npr. če imaš brata, a te ne moti, da si ti njegov brat on pa tvoj? 

 
Vesnuska

Hehe, podobno vprašanje je meni prišlo na misel

Vprašanja sicer ne razumem najbolje, a nekako se mi dozdeva, da te moti uporaba svojilnega zaimka ali kaj?

Oziroma: a te moti (ali ne moti) tudi, ko se recimo ne komu predstavita z mamo, pa pravi ona : "To je pa moj sin," oziroma rečeš ti: "To je moja mama."? Ali bi moralo biti po tvoje kako drugače?

Recimo, ko bosta imela s tvojo ženo otroke, kako boš svojega otroka predstavil nekomu? "Moj sin/hčerka" ali "otrok, ki se je rodil meni in (moji) ženi"?

Me res zanima

Mojca

tina711983  

član od: 24.6.2009

sporočila: 197

26. maj 2013 18:03

Lahko pa kako zakuhaš, pa ne bo več tvoja in ne bo več dileme.

tina711983

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

26. maj 2013 18:47

hmmmmm, to je res tema za razmišljanje v dolgih urah ležanja pod palmo na tihomorskem otoku, ko se človeku zažira pesek pod kopalke in ima nasploh same hude skrbi (hladnega pira pa od nikoder, madonca, pa ja ne, da bo treba vstat in peš do šanka?????).

Tincin predlog se mi zdi smiseln, če problema ne moreš rešiti, se ga je najbolje izogniti. Sicer se bo prej ali slej razrešil sam od sebe, ti samo mirno razmišljaj še naprej, ona si bo pa medtem že našla bolj proaktivno zabavo na drugi strani otoka s kakim polinezijskim žrebcem, ki ima več smisla za tuzemeljske zadeve.

Sonja

aressss605  

član od: 15.4.2013

sporočila: 13

26. maj 2013 19:50

Ljubim tri ženske: prva me je rodila, druga mi je rodila, tretja  se mi je rodila. Pato še zdaleč ne pomeni, da sem jaz njihov, oziroma , da so one moje.

aressss605

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

26. maj 2013 20:02

Če filozofsko pristopimo k tvojemu vprašanju, bi se na koncu res utegnilo zgoditi, da niso tvoje in ti nisi njihov, še celo, da še ti nisi sam svoj, recimo. Če pa gledamo s srcem, so pa vse tri tvoje, vsaka posebej in ti njihov.

Luštna tema, mogoče bi jo moral malo prestaviti.

Migla, ob tvojem postu sem se pa nasmejala in postalo mi je toplo pri srcu.

 

 

naor

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

26. maj 2013 20:09

Sveta pomagavka! Vi kar med sabo razčistite, kdo je čigav in kdo čigav noče biti. Če bo vam prav, bo nam zanesljivo tudi.

Sonja

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

26. maj 2013 21:20

aressss605 je napisal/a:

Ljubim tri ženske: prva me je rodila, druga mi je rodila, tretja  se mi je rodila. Pato še zdaleč ne pomeni, da sem jaz njihov, oziroma , da so one moje.



aressss605

 

Moram ti priznati, da sem izjemno vesela, da nisi moj , ker če take stavri zapletaš, kaj je šele v malo manj jasnih situacijah ?

 

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti