Pasji briketi, pomoč ?

aboyanasanna  

član od: 23.3.2013

sporočila: 57

20. maj 2013 22:30

zeta je napisal/a:

Aboyanasanna, sem prepričana, da boš našla za svojega kužka primerne brikete, če boš le imela voljo poiskati jih. Nisem prepričana, da so briketi kar nekaj, kar lahko sami delamo doma, brez večje škode za naše živali.

Mogoče malo kompliciraš?



zeta

 

Ne, ne kompliciram čisto nič, sem že vse možno poskusila in zelo DOBRO poznam ZNAMKE pasje hrane., tko, da nič od tega ni dobro in ne veš točno kaj vse je notri v hrani....

aboyanasanna

aboyanasanna  

član od: 23.3.2013

sporočila: 57

20. maj 2013 22:35

Prav mi bi prišli recepti za brikete oziroma razmerje med hrano, koliko zelenjave, koliko mesa, koliko žitaric, če kje to piše, bova v miru prebrala, če kdo več ve. Hvala

 

Bi mi prišlo vse prav kar preberem...

aboyanasanna

Sporočilo je spremenil(a) aboyanasanna dne 20. 2013 22:36

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

21. maj 2013 7:59

aboyanasanna je napisal/a:

Ne, ne kompliciram čisto nič, sem že vse možno poskusila in zelo DOBRO poznam ZNAMKE pasje hrane., tko, da nič od tega ni dobro in ne veš točno kaj vse je notri v hrani....

 

Sem mislila, da iščeš hrano za psa .

Drugače pa pot pod noge in v trgovine brati etikete, no, lahko tudi pred rač. brati na splet. Verjetno si že ugotovila, da tu ravno ne delamo pasjih briketov, kekse še... Za točna razmerja boš pa verjetno morala kar podkupiti koga v tovarni.

Drugače je pa naša Lizzie (zajček) jedla ene same brikete in sta prestolonaslednik ter očka mislila, da bo konec sveta, ker so jih nehali uvažati iz ZDA (predrag špas, sem klicala uvzonika, pa še carina zraven), pa jima je moja kmečka pamet razložila, da se naši zajci doma čisto v redu zredijo tudi brez oh in sploh hrane, katero že po defaultu kupimo v primeru hišnega ljubljenčka. Saj naša pasja mrcina je na začetku tudi jedla samo eno znamko briketov, danes, 13 let pozneje, briketov sploh ne je, vmes je pospravila čisto vse, kar je kje našla.

Loni Makaroni

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

21. maj 2013 8:00

Plus še namig, striček gugl ti bo vrgel marsikaj ven, če poskusiš s to frazo "homemade dry dog food recipes".

Loni Makaroni

Roncolino  

član od: 26.3.2007

sporočila: 1464

21. maj 2013 9:11

Če te zanima samo razmerje hranil, imaš čisto vse napisano na pasji krmi, ki si jo uporabljala (tole je prepisano z Adult za velike pasme)

 

Crude Protein 26 % minimum
Crude Fat 13 % minimum
Moisture 12 % maximum
Crude Fiber 4 % maximum
Ash 8 % maximum

 

Ampak kot sem ti že napisala, velja, da morajo odrasli psi dobivatu 1/3 beljakovin (mesa), 1/3 OH in 1/3 vlaknin z zelenjavo in sadjem. Pri tem lahko dodajaš še vitaminske pripravke in glukozamin če imaš starejšega psa večjih pasem.

 

Roncolino

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

21. maj 2013 14:24

Ne razumem sicer čisto dobro, zakaj bi človek pri tako ogromni izbiri pasjih briketov delal te sam, ma OK, če je taka odločitev padla, pač poskušajte.

Vendar je treba poleg vseh sestavin pomisliti tudi na skladiščenje ... kje in kako jih imata namen posušit, da se vama ne bodo pokvarili? Po moje izdelava briketov na način, kot ga uporabljajo v industriji, kjer imaš posebne mline, da dobiš homogeno pasto, pa mašine za dehidracijo, pa sušilne peči, da zadeva ne splesni oz. se ne pokvari, ni ravno enako pripravi kilograma ali dveh pasjih ali pa človeških piškotov ... Glede na to, da je za večino ljudi prednost pasjih briketov ravno v tem, da je "uporaba" izredno preprosta, pa tudi mesečna ali večmesečna hramba take hrane ne dela nobenih težav.

 

No, kakorkoli, če se človek že z guglanjem čisto malenkost potrudi, je prvi korak k temu projekru že storjen :)
Eno različico z vsemi sestavinami in merami najdeš že tukajle:
http://www.bestbullysticks.com/blog/101-dog-care/the-scoop-o

 

Če pa se bosta namesto briketov odločila za domačo kuhano "mokro" hrano, je pa receptov res malo morje, le prebrati je treba in začeti kuhati - za začetek samo delček:
http://www.lovingpetsproducts.com/homemade-dog-food-recipes
http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,40488.0

Poleg vsega, kar se najde na netu, obstaja nekaj tudi v slovenščini in to celo v knjižni obliki:
http://www.bukla.si/?action=books&book_id=107

Mojca

aboyanasanna  

član od: 23.3.2013

sporočila: 57

21. maj 2013 23:14

Roncolino je napisal/a:

Če te zanima samo razmerje hranil, imaš čisto vse napisano na pasji krmi, ki si jo uporabljala (tole je prepisano z Adult za velike pasme)

 

Crude Protein 26 % minimum
Crude Fat 13 % minimum
Moisture 12 % maximum
Crude Fiber 4 % maximum
Ash 8 % maximum

 

Ampak kot sem ti že napisala, velja, da morajo odrasli psi dobivatu 1/3 beljakovin (mesa), 1/3 OH in 1/3 vlaknin z zelenjavo in sadjem. Pri tem lahko dodajaš še vitaminske pripravke in glukozamin če imaš starejšega psa večjih pasem.

 



Roncolino

 

Ja bova probala, hvala

aboyanasanna

tedyka  

član od: 23.4.2009

sporočila: 2012

22. maj 2013 5:09

Enako kot mamaF razmišljam že ves čas, ker malo vem kako se delajo briketi mislim, da jih je nemogoče narediti doma. Lahko pa pripraviš "mokro" hrano (samo potem bo to bolj podobno pasji konzervi) v razmerju kot ti svetuje Roncolino in potem porcije hraniš v zamrzovalniku.

Kolikor se pa sama spoznam na te stvari svetujejo brikete ravno zato, da pes ne more izbirati med tem kaj bo in kaj ne bo pojedel ampak mora pojesti vse in tako dobi ustrezna hranila, minerale, vitamine in še kaj kar je nujno potrebno za njegov razvoj. V boljših zoo trgovinah najdeš vse sorte briketov, še bolje , lahko se obrneš tudi na kakšno veterinarsko ambulanto kjer hrano za hišne ljubljenčke tudi prodajajo in ti bodo svetovali katera hrana bo najboljša za tvojega psa s kakšnimi zdravstvenimi tegobami ali brez njih.

 

tedyka

Roncolino  

član od: 26.3.2007

sporočila: 1464

22. maj 2013 10:27

No ja, brikete se tako masovno priporoča zgolj zato, da industrija služi, veterinarji pa tudi... pa najlažje je zjutraj in zvečer v skledo nasuti brikete, najmanj dela je, najlažje je to skladiščiti itd.

Se pa vse vse več lastnikov odloča za surovo ali kuhano hrano.

Zelo koristen je tudi tale zapis s psarne Karantanske : http://nuba.sloweb.net/prehrana.htm

priporočam

 

Je pa vseeno bolje krmiti s kvalitetnimi briketi kot pa doma pripravljati obroke v popolnom napačnih razmerjih s pomanjkanjem hranil in vitaminov. 

Roncolino

aboyanasanna  

član od: 23.3.2013

sporočila: 57

22. maj 2013 10:29

tedyka je napisal/a:

Enako kot mamaF razmišljam že ves čas, ker malo vem kako se delajo briketi mislim, da jih je nemogoče narediti doma. Lahko pa pripraviš "mokro" hrano (samo potem bo to bolj podobno pasji konzervi) v razmerju kot ti svetuje Roncolino in potem porcije hraniš v zamrzovalniku.

Kolikor se pa sama spoznam na te stvari svetujejo brikete ravno zato, da pes ne more izbirati med tem kaj bo in kaj ne bo pojedel ampak mora pojesti vse in tako dobi ustrezna hranila, minerale, vitamine in še kaj kar je nujno potrebno za njegov razvoj. V boljših zoo trgovinah najdeš vse sorte briketov, še bolje , lahko se obrneš tudi na kakšno veterinarsko ambulanto kjer hrano za hišne ljubljenčke tudi prodajajo in ti bodo svetovali katera hrana bo najboljša za tvojega psa s kakšnimi zdravstvenimi tegobami ali brez njih.

 



tedyka

 

ZOO JE SLABA TRGOVINA, v tej trgovini najdeš samo Hills, sem pa probala vse razne znamke, k sem vzrejala mladičke in sem jih imela 4 rodovniške mladičke, tako, da veliko več vem o znamkah kot nek veterinar..... še posebno pa za majo pasmi, pa ne rečem kaj vse sem poskusila naj naštejem ZNAMKE.....

 

 

trgovina MR PET, poznam celo zbirko briketov in to so ROYAL CANIN, PRO PLAN, AUKANUBA, TRAINER NATURAL, TAST OF THE WILD, N&D, ALMO NATURE.... še vse znamke tukaj, PEDIGREE, PRO NATURE, GRAN CARNO, ORIJEN, HILLS,  PERSONAL TRAINER, FITNESS TRAINER, CANIDAE,  ACANA.....

 

Pa ne rečem, da so to vse.

aboyanasanna

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti