Kaj naj še storim?

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

27. apr 2013 21:42

Za preprečitev nadaljevanja prekrška, s katerim se moti ali vznemirja javnost, lahko policist z ustno odredbo ukaže upravljavcu začasen izklop dobave elektrike, plina ali vode pri kršitelju, če to nima hujših posledic za druge osebe in je ukrep sorazmeren glede na kršitev. Izklop lahko traja do vzpostavitve javnega reda in miru, vendar ne več kot šest ur.

 

Tako pravi 26. člen ZJRM in dotični člen je bil uporabljen pri nas, ker plačilni nalogi niso zalegli.

Loni Makaroni

nallis  

član od: 5.2.2011

sporočila: 59

28. apr 2013 19:32

Vceraj pršli okoli polnoči policisti.Sledil je mrk-sosedov.Danes sem bila ves dan v službi,pa mi zdaj familija poroča,da mrk in molk še vedno trajata.Upam,da je zaleglo in da ni samo zatišje pred viharjem.Mogoče bi morali že prej intervenirati,a smo upali,da vendar lepa beseda lepo mesto najde.Vsi si želimo dobrih odnosov in vem,da nemalokrat vendarle potrebujemo sosedsko pomoč.

vd007  

član od: 27.1.2012

sporočila: 318

29. apr 2013 9:14

nallis je napisal/a:

Vceraj pršli okoli polnoči policisti.Sledil je mrk-sosedov.Danes sem bila ves dan v službi,pa mi zdaj familija poroča,da mrk in molk še vedno trajata.Upam,da je zaleglo in da ni samo zatišje pred viharjem.Mogoče bi morali že prej intervenirati,a smo upali,da vendar lepa beseda lepo mesto najde.Vsi si želimo dobrih odnosov in vem,da nemalokrat vendarle potrebujemo sosedsko pomoč.

Pozdravček!

 

Policijo pokliči, če bodo spet razgrajali, pa spet in spet, ko se bo ponovilo. Pa bo zaleglo.

V našem bloku smo imeli eno, ki je nabijala glasbo ob odprtem balkonu s tako glasnostjo, da se nismo drugi mogli niti pogovarjati. Glasbo je na ves glas navijaja tudi ob dopoldnevih. Eno soboto se spomnim je nekdo poklical policijo ob 11.30 dopoldne :). Tudi takrat pridejo opozarjat, ne samo po 22 uri zvečer.

Saj boš dosegla svoj mir. Želim ti mirne noči v bodoče.

vd007

ursus_le  

član od: 25.5.2008

sporočila: 227

29. apr 2013 17:17

Nallis, si me prehitela, ker sem ravno hotela napisat, da kaj se ljudje tako bojite poklicati policijo. Saj ne gre za izoliran primer, pa tudi clovek potrpi, ce je tu pa tam kaksna zabavica pri sosedih. Ampak kar je vec od tega, pa ni sanse. Neko tako prepotentno obnasanje neciviliziranih ljudi, ki igrajo tocno na to tipko, da je tebi nerodno konkretno ukrepat.

Selitev ne pride v upostev, ker potem se lahko kar navadis na dozivljenjski nomadski stil, ker prej ali slej dobis kaksnega soseda, ki si misli, da si lahko privosci vse in vsega.

Pri nas smo pred nekaj mesci dobili nove sosede, en mlad par. Za otvoritev sezone, so imeli vselitveno festo na eno soboto, ki je trajala do nedelje do 7ih zjutraj. Pa smo si rekli, ok, naj jim bo. Naslednji viked znova. Sobota. Zacelo se ze ob 17ih in trajalo do 5ih. Rjovenje na balkonu. Kricanje. Zlivanje pijac cez balkon (naslednji dan je tako smrdelo, da groza). Nato je sledila zabava sredi tedna (cetrtek, ce se ne motim). Do 5ih zjutraj. Potem so imeli na vrsti veseljaski vikend. Zacelo se v cetrtek popoldan in trajalo do torka do 5ih zjutraj.

Nato pa so zacele padati posledice. Najprej en sosed klical policijo. Mi enkrat. Ko je bil veseljaski vikend je pet sosedov klicalo. Zdaj je ze vec kot mesec cista tisina. Celo tako dalec le prislo, da smo dobili zelo vljudno in prijazno obvestilo (ze kaksen teden nazaj), kjer nas nasa draga sosesa obvescata, da bosta zadnji dan v aprilu (jutri) naredila zabavico in da se ze vnaprej opravicujeta za hrup, da pa bosta poskrbela, da hrup ne bo trajal dlje kot do 1h zjutraj. No problemos. Vemo vnaprej in smo na to pripravljeni.

 

Tisti pa, ki greste zivet na vas - ja, je treba sprejeti dejstvo, da je kosnja in traktorji ob 6ih zjutraj del vaskega vsakdana (sredi poletja nihce ne bo kosil ali frezal ob 10ih na 35C). V vasi kjer zivijo moji starsi smo enkrat dobili take malo bolj fine sosede, ki so celo klicali policijo, ko je en sosed na nedeljo ob 7ih kosil travo. Naslednjo nedeljo je 15 sosedov ob 7ih zjutraj kosilo ali frezali ali kakor koli drugace ropotalo po njivah in vrtovih. Kot je ze nekdo napisal, ce prides na vas, se moras ti prilagoditi vaskemu stilu zivljenja (in ne obratno). Kdor zeli mir in tisino, da bo lahko v nedeljo spal do 10ih in ga bo vsak hrup motil, potem za taksnega ni zivljenje na vasi.

urska

Lopatka  

član od: 28.4.2011

sporočila: 354

3. maj 2013 14:57

Imam raje, da me zbudi ob 7h zjutraj kosilnica ali freza, kot pa da ponoči ne morem spati zaradi glasbe, kričanja ipd.

Lopatka

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

3. maj 2013 17:55

Mi imamo v naši sicer zelo mirni soseski tudi nove sosede, sicer jih še nismo spoznali, ampak izvajalci del na njihovi hiši so se nam pa predstavili dosti bolj, kot si sosedje želimo.

Generacije se seveda menjajo, hiše, v katerih so desetletja skromno letovali slikarji, dohtarji in vseučiliški profesorji so v glavnem pokupili monterji in komiji in ta svojat pač kroji ritem in stil po svojem okusu in navadah.

Tu ne pomaga ne policija ne zdrava pamet, pač Golica fura (našo Vunderlino bi te frajle, ki zastopijo sanitarni sistem tako, da kupijo v Obiju malo širšo cev in praznijo greznico v morje - saj čez sedem kamnov se pa ja vse prečisti - zmlele v trenutku).

No, tile prišleki, oziroma njihovi obrtniki, ki ne, da se samo derejo, ampak parkirajo pred vsemi vrati in ponoči puščajo radio navit na ves glas, so si tudi privoščili mojo sosedo, starejšo Italijanko. Me je poklicala, ker se z novimi sosedi nikakor ni uspela sporazumeti, pa sva kar hitro slišali, da naj se stare taljanske babe poberejo v Rim ali od koder so se že privlekle.

Oh, saj meni je bilo to vse v slast in veselje, poleg italjanske skupnosti sem o tem incidentu obvestila še našega župana itd. in imam trden namen tej sodrgi redno greniti bivanje tukaj.

Ampak jaz sem v penziji in imam neoviran pogled na morje pa tudi čas in voljo za prepiranje. Verjamem pa, da se v glavnem ljudem ne da ubadati s takimi neslanostmi, selitev seveda tudi ni nobena rešitev, daj no zzak, kam pa, a na Veliko planino ali kam, pa tam ti pa kravšeta mukajo pred oknom, no.

Policija - nimam dosti zaupanja vanjo, ampak vsekakor je vredno poskusiti. Mislim pa, da še najbolj koristi medsosedska pomoč - saj kraval verjetno ne moti samo vas, ampak gotovo vso okolico.

Vsak ima šibko točko, tudi tile vaši razbojniki. Najdite jo, pa pritisnite nanjo in bo hitro mir. Zdajle se bo sicer takoj zlil name ves cankarjanski žolč, ampak otroke imajo a ne? No?

Ne si pustit blizu zaradi takih reči, naredi si iz tega šport. Imam prijateljico, ki je vsem, ki so ji šli na živce poslala poziv kao iz dermatovenerološke ambuante. Da naj se nemudoma javijo na test, ker jih je ena ali več okuženih oseb navedla kot svoje partnerje.

Jaz pa ravnokar oblikujem pisma za soproge odvratnih obrtnikov. Javljam jim, da jih na tržaškem letališču čakajo naročene spremljevalke iz Tajske. Si še zmišljujem imena, ampak vsaj kakšno uro bodo pa morali pojasnjevati kaj so počeli na Obali.

Joj, zdaj sem se pa še ene spomnila, javim potem.

nola

Venturini  

član od: 29.1.2002

sporočila: 1687

3. maj 2013 19:30

Tole bo pa na koncu humoreska...z vsemi tistimi pregledi in Tajkami... Dobra ideja. Poročaj kakšen bo odziv.

LP, Saša

Mir in dobro!

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

3. maj 2013 19:58

Ahahaha hocemo nadaljevanje!!!

katrin11  

član od: 3.1.2010

sporočila: 2343

3. maj 2013 21:46

 

Nola je napisala:

Ne si pustit blizu zaradi takih reči, naredi si iz tega šport. Imam prijateljico, ki je vsem, ki so ji šli na živce poslala poziv kao iz dermatovenerološke ambuante. Da naj se nemudoma javijo na test, ker jih je ena ali več okuženih oseb navedla kot svoje partnerje.
Jaz pa ravnokar oblikujem pisma za soproge odvratnih obrtnikov. Javljam jim, da jih na tržaškem letališču čakajo naročene spremljevalke iz Tajske. Si še zmišljujem imena, ampak vsaj kakšno uro bodo pa morali pojasnjevati kaj so počeli na Obali.

O, tole nadaljevanje pa ne smem zamuditi! Saj bi idejo z užitkom uporabila, samo da najdem primerno osebo  - ne, ne, hecam se! Nola, bravo! Neškodljivo, zabavno, poučno!

Katrca11

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

6. maj 2013 19:55

Se pridružujem

JJ

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti