Kaj naj še storim?

nallis  

član od: 5.2.2011

sporočila: 59

25. apr 2013 14:46

Hja,selitev ne pride v poštev,ker je lokacija ful dobra,stanovanje,razporeditev v nulo,služba na dosegu roke,faks...da ne govorim kako trnova je bila pot,da smo prišli do njega,nakraspali vse rezerve,vse štumfe trikrat okol obrnli,kredit...Sem ravno govorila s sosedo,ki meji na naše razgrajače in mi je povedala,da je bil upravnik obveščen pa se je le grenko nasmehnil,češ,naj potrpimo,ker z njimi ni dobro češenj zobat,ker,da jih že itak poznajo.Da pa naj le obvestimo policijo,pa da vidimo...A,ja-s hišnim redom si moramo pa obrisat r...Izjava njihovega 12.letnika...Na vratih imajo napisano-niko nema prava da nam sudi!

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

25. apr 2013 15:12

A so lastniki ali najemniki stanovanja? Če je stanovanje njihovo, bo kriza. Če ima pa stanovanje pametnega lastnika, pa so načini, da se jih znebi, čeprav traja.

Sonja

Lopatka  

član od: 28.4.2011

sporočila: 354

25. apr 2013 15:15

Jaz imam tudi ene glasneže nad sabo. Pozno v noč ropotajo kot da bi premikali pohištvo. Brrrr res zoprno. Enkrat je gospodična sredi tedna poleti, ko smo imeli vse na stežaj odprto imela generalno čiščenje in je sesala, navijala radio, pela,....Nekateri res nimajo občutka, da v bloku pač ne živiš sam. Uf, komaj čakam, da bomo napraskali za hišico na podeželju, kjer me bodo zjutraj zbudil le kakšen petelin (in mož ).

Lopatka

ibiza  

član od: 4.10.2005

sporočila: 688

25. apr 2013 15:25

Oh Lopatka, kje pa je to? Mogoče kakšna kmetija res kje na samem, sicer pa recimo okoliški kmetje s svojimi stroji včasih tudi povzročajo precejšen hrup. Saj drugače verjetno niti ne morejo, samo vsi pa tega pač ne razumejo.

Vsekakor pa rajši to, kot tisto, kar preživljajo sotrpini avtorice topica.

peter

Lopatka  

član od: 28.4.2011

sporočila: 354

25. apr 2013 15:34

Jaz imam tudi ene glasneže nad sabo. Pozno v noč ropotajo kot da bi premikali pohištvo. Brrrr res zoprno. Enkrat je gospodična sredi tedna poleti, ko smo imeli vse na stežaj odprto imela generalno čiščenje in je sesala, navijala radio, pela,....Nekateri res nimajo občutka, da v bloku pač ne živiš sam. Uf, komaj čakam, da bomo napraskali za hišico na podeželju, kjer me bodo zjutraj zbudil le kakšen petelin (in mož ).

Lopatka

nallis  

član od: 5.2.2011

sporočila: 59

25. apr 2013 15:43

Draga Limnol-lastniki so in to precej premožni,veze povsod,ni da ni.Ja je problem...Hišica...ja...sanje.Mogoče pa podedujem...enkrat....Sončen in tih dan privoščim vsem!

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

25. apr 2013 17:08

Kaj naj rečem.... sožaje?

Stanovanje nad mano lastnica oddaja študentom, večinoma se zamenjajo kar vsako leto, in izkušnje imam vse mogoče (v tem stanovanju imam 20 letni staž, se pravi, da sem "dala skozi" recimo vsaj 15 bolj ali manj radoživih skupinic stanovalcev). Večinoma imamo oktober bolj buren, ampak z večino se je do zdaj dalo tudi lepo dogovoriti, kako bomo živeli, da bomo vsi kolikor toliko zadovoljni. Saj včasih je treba potrpeti, ene meje ima pa tudi vsako potrpljenje. Pri ta najbolj žilavih, ki so imeli hrupne zabave do 3h zjutraj kot po tekočem traku, pa vedno med tednom, niso mile prošnje in policija ob 2h zjutraj prav nič zalegle, pomagalo pa je, ko smo jim sosednje zgoraj, spodaj, na levi, desni in drugod okoli in okoli (ker živalsko drenje drži pokonci pač cel blok) hodili zvoniti in razbijati po vrathih ob 6h ali pol 7h zjutraj po žurki, pač takrat, ko smo hodili v službo, in smo jih prijazno obvestili, da če že oni svoj življenjski slog tako velikodušno delijo z nami, da ga bomo pač še mi njim ponudili v vednost. Pa tudi z lastnico stanovanja smo v kar dobrih odnosih. Saj pravim - večinoma se kar dobro razumemo.

Druščina, ki jo imate vi nad sabo, je pa tiste sorte govedo, ki zase misli, da so svete krave, in tu pamet in vljudnost ne bosta naredila čisto nič. Vsak pač razume svoj jezik.

Sonja

Venturini  

član od: 29.1.2002

sporočila: 1687

25. apr 2013 17:08

Jaz bi vsakič sproti poklicala policijo, pa naj plačujejo...enkrat se bodo že "skulirali", vsaj upam.

LP, Saša

Mir in dobro!

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

25. apr 2013 18:29

Nekaj zaporednih klicev na 113 precej disciplinira take ropotalce. Če to ne zaleže, se morate lastniki in upravljalcec zmeniti z odvetnikom  in potem tistega neprijetneža še malo tožiti zaradi motenja, ogrožanja itd .

 

Pri nas smo tudi imeli nekaj takega, pa je nekaj obiskov modrih mož in žena zadevo precej discipliniralo. Je tudi tako, da se je možno ločiti tistega, ki ga opozorilo resno zdrami od tistega, ki je freh. Tiste, ki imajo eno bazično spodobnost, je ob prvem opozorilu tako sram, da drugega opozorila ni več treba. Po navadi se kakšne nerodnosti zgodijo ob vselitvi, potem je pa okej.  Medtem pa freh populacija tako odbrusi nekaj v stilu "kaj te briga", če ne še kaj bolj krepkega in zadevo arognatno ponavlja. Tako da ne verjamem, da "lepa beseda lepo mesto najde" vedno in povsod. Pri arogantnežih ga ne najde, ker tega jezika itak ne razumejo.  Če je treba koga opozoriti več kot nekrat, ga drugič ni treba, ker itak ne bodo razumeli. Taki razumejo samo jezik arogantnosti in so arogantni toliko časa, dokler jim kdo ne pokaže, da je močnejši.

Vendelina jr.

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

25. apr 2013 18:31

Drugače pa - sicer smo podobno diskusijo že imeli pred leti - ne živite no, v iluziji, da na deželi je pa ena sama bukolika, romatnika in da tam so pa eni sami fejst ljudje, prijazni in vedno pripravljenhi pomagati.

Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti