Prijava ob prihodu na hrvaško

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

7. maj 2013 15:30

čokobananca je napisal/a:

Pri Babki 1951 je bil bolj problem švercanja v kampu in tisti čuvaj je preverjal to, ne pa izpolnjevanje zakona. To bi lahko preverili policisti na meji, tam pa pivo ne zaleže.



čokobananca

čokobananca, tukaj te pa jaz ne razumem, žal. Res sva se eno noč švercala in kršila njihova pravila, pa jih sigurno niti ne bi, če bi bila recepcija v nedeljo pozno popoldan dalj odprta, kaj imajo pa s tem policisti na meji veze, mi pa ni jasno...

babka1951

katrin11  

član od: 3.1.2010

sporočila: 2342

8. maj 2013 6:37

Da se še jaz vključim v klepet z zabavnim dogodkom na meji.

Takrat smo imeli pri nas mali avto 126P. Če smo se stlačili notri dva odrasla in dva otroka je revež kar počepnil, za kakšno prtljago ni bilo prostora, razen na polički pri zadnjem oknu. In smo šli v Avstrijo vsi štirje.

Nazaj grede smo se ustavili pred vzponom na prelaz Koren, da je avto malo počil.  Na parkirišču pred  trgovino smo  opazili prazno embalažo od videorekorderja. In je mene popadla žlehtnoba, da bi nastavila tisto škatljo za sosede, da bodo malo fovš. Vzela sem jo iz smetnjaka in nastavila na poličko zadaj, da se je lepo videla.

Na meji pa carinik: Kje imate videorekorder? Tako nas je popadal smeh, pa še resni smo morali ostati. Potrudila sem se in mu čim bolj resno povedala, da je škatlja nastavljena, ampak ne zanj. Pa je bil jezen in smo morali iti ven iz avta. Vse je natančno pregledal in preiskal, še celo pokrov od motorja smo morali odpreti!

 

Seveda ni nič dobil. Doma smo škatljo kar nekaj časa nastavljali in je dobro odslužila svojemu namenu. Če računam carinika, pa še celo dvakrat!  

Katrca11

čokobananca  

član od: 19.4.2009

sporočila: 132

8. maj 2013 8:28

Babika1951, na meji ti lahko naložijo kar težko denarno kazen, če ugotovijo, da med bivanjem nisi bil prijavljen. Saj o tem je govora.

čokobananca

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

8. maj 2013 9:17

Na meji zelo težko ugotovijo, koliko časa si sploh bil pri njih tako da je izogib kazni vedno mogoč.

hedonist

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

8. maj 2013 10:53

Če je prijava/odjava gosta pravilno opravljena, policistom ni prav nič težko preveriti, kdaj si z gostovanjem v državi pričel in kdaj si se odjavil. Če se seveda odločijo to preverjati v svojih registrih. In če si res "zaželijo", moraš to pač dokazovati s potrdilom o plačanem bivanju oz. turistični taksi, bi rekla.
Saj si morda videl v enem od mojih postov na drugi strani te teme, ko je so policisti z gliserjem na morju ustavili mojega dragega na gumenjaku, preverili njegove dokumente, poklicali centralo v Dubrovnik in v dveh minutah dobili podatke, da je bila ta oseba zadnjič uradno na Hrvaškem štiri leta nazaj! Takrat je "nadrsal" lastnik kampa, ki nas ni prijavil in ne mi.

babka1951 je napisal/a:

čokobananca je napisal/a:

Pri Babki 1951 je bil bolj problem švercanja v kampu in tisti čuvaj je preverjal to, ne pa izpolnjevanje zakona. To bi lahko preverili policisti na meji, tam pa pivo ne zaleže.



čokobananca

čokobananca, tukaj te pa jaz ne razumem, žal. Res sva se eno noč švercala in kršila njihova pravila, pa jih sigurno niti ne bi, če bi bila recepcija v nedeljo pozno popoldan dalj odprta, kaj imajo pa s tem policisti na meji veze, mi pa ni jasno...



babka1951

Jaz pa razumem ... če so pravila na recepciji v kampu taka, da se je treba odjaviti recimo do 13. ure, sicer štejejo pač še eno nočitev (in je potem naš problem, če se pridemo odjavit šele ob 17. pa nam bodo računali še tisto noč, pa čeprav bomo takoj potem odšli) in se ti do takrat res odjaviš, pa zaradi spleta okoliščin ostaneš tam še eno noč, si vsekakor prenočil "na črno". V vašem primeru bi vas čuvaj pustil pri miru, če bi zvečer recimo nazaj prijavili še za tisto noč. Če pa recepcija ni delovala - jah, na žalost tule ne moreš nič kaj spremeniti, urnik je urnik in bi vam vsak čuvaj pač povedal, da bi se morali "premisliti" v času delovanja recepcije. NI kaj, tudi, ko se zapre trgovina, ne moreš več priti do kruha.

Take kontrole v kampih so pač nekaj čisto običajnega, zgodaj zjutraj pač preverjajo, če se kdo "šverca", saj se včasih v kampih, kjer nimajo na vhodu zaklenjene "rampe", ko se recepcija zapre, dogaja, da pridejo ljudje v kamp pozno zvečer, se namestijo in zastonj prespijo ... lastnikom gre seveda za zaslužek pri prodaji nočitev, državi pa za plačano turistično takso.

Kaj ima s tem policija? Jah, če si uradno od nekod odjavljen, pomeni, da te uradno tam ni - oziroma pač bivaš neprijavljen (v prekršku), če tam vseeno si.

Mojca

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

8. maj 2013 11:38

Ja MamaF imš prav, vendar če te gostitelj ni prijavil potem te v teh evidencah pač ni . In ni šans , da mi dokažejo, da nisem bil le na enodnevnem izletu, torej sem vstopil v državo zjutraj in se svečer vračam . Ali pa da sem zgolj v tranzitu. Pa da ne bo pomote, ne podpiram dopustovanja na šverc nikakor, bi se slabo počutil.

hedonist

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

8. maj 2013 14:16

Jaz pokorno javljam, da se nikoli več ne bom švercala ali pa kje na črno prebivala. Se bom povsod prijavila, preden bom do tja prišla, odjavila pa šele takrat, ko bom že doma...

In hedonist, jaz se tudi strinjam s teboj. Midva sva račun imela ( seveda za eno noč premalo ) in, če bi me na meji vprašali, kje sva tako dolgo hodila, bi rekla, da sva se spotoma še malo   in "mečkala" .

babka1951

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

8. maj 2013 20:08

Babka ,ne veš da je "mečkanje v naravi" kaznivo,potem bi šele nadrajsala...

lp goga

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

9. maj 2013 0:53

hedonist je napisal/a:

Ja MamaF imš prav, vendar če te gostitelj ni prijavil potem te v teh evidencah pač ni . In ni šans , da mi dokažejo, da nisem bil le na enodnevnem izletu, torej sem vstopil v državo zjutraj in se svečer vračam . Ali pa da sem zgolj v tranzitu. Pa da ne bo pomote, ne podpiram dopustovanja na šverc nikakor, bi se slabo počutil.



hedonist

Točno tako.

Zato pa sem zgoraj napisala, da policiji ni težko ugotoviti časa bivanja, če je prijava/odjava pravilno evidentirana

Sicer pa ti res nihče ne more dokazati, da nisi le v tranzitu ali da nisi le na enodnevnem izletu.

To bi bilo možno le tako, da bi vestno (kot za čase bivše države) čisto ob vsakem vstopu in izstopu iz države štempljali potne liste. Potem bi težko recimo ob (poštemplanem) vstopu v državo 5. julija in izhodu iz države 10. julija človek trdil, da je bil le na enodnevnem izletu. Ampak tako policijske države pa si ne želimo, kajne Že tako je na mejah "cel kažin", kadar imajo naši policisti ali sosedovi cariniki in policija "belo stavko", ko zaradi doslednega spoštovanja predpisov in posledično preverjanja potnikov in dokumentov nastanejo kilometrske kolone.

Mojca

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

10. maj 2013 9:18

gogad je napisal/a:

Babka ,ne veš da je "mečkanje v naravi" kaznivo,potem bi šele nadrajsala...



lp goga

jao gogad, pa smo spet na začetku , si me pa nasmejala za cel dan, lepo bodi in

babka1951

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti