Yorkširski terjerjer

koslijana  

član od: 11.10.2012

sporočila: 1

tema odprta - 29. mar 2013 11:37 | ogledi: 6.633 | odgovori: 18

ali ima kdo psičko yorkširski terjer,zanimamo se za nakup.odrasle teže manj kot 2.kg.

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

29. mar 2013 12:02

Kaj ko bi ti povprašala na za dotično temo malce bolj primeren forum, npr. tule:

http://www.pesjanar.si/

Drugače, glede na napisano "umetnino", bi človek vse skupaj razumel nekako tako, da bi radi odraslo psičko, ki ne sme tehtati več kot 2 kg, in da te zanima, ali ga kdo tu prodaja.

No, kuža te pasme lahko tehta tudi več kot 2 kilograma.

Loni Makaroni

koslijana  

član od: 11.10.2012

sporočila: 1

29. mar 2013 14:20

ne mi bi kupili mladička,samo da bi bil mini jorkširski terjer.pa me zanima ,če kdo ima doma tako kužko,za kak dober nasvet.

koslijana

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

29. mar 2013 15:11

terier, ne terjer.

mamamia

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

29. mar 2013 15:26

Ja, že to, da niti imena pasme ne zna prav napisati, bi bil zame razlog, da jim enega tako krhkega telesca, kot je cupsize terier ne bi prodala.

Zanima me, če ima tale Koslijana majhne otroke.

Vanja

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

29. mar 2013 15:55

koslijana je napisal/a:

ne mi bi kupili mladička,samo da bi bil mini jorkširski terjer.pa me zanima ,če kdo ima doma tako kužko,za kak dober nasvet.



koslijana

Najboljše nasvete boš dobila pri vzrediteljih. Klikni tule in začni :)

 

Druge nasvete - od lastnikov yorkšiskih terierjev boš dobila na "pasjih" forumih. Tema o "yorkijih" na enem od forumov:
http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,30953.0

Lepo pa bi te prosila, da preden odpreš "bolho" ali kak podoben oglasnik in se navdušiš nad kakšnimi "ugodnimi cenami" in obljubami o "čistokrvnih mini terierjih brez rodovnika", prebereš tale članek.

http://www.mojpes.net/modules/news/article.php?stor

Pred nakupom velja predelati tudi tole: "Kako kupimo psa" (klik)

Prosim lepo!
Ko se odločamo za nakup ali posvojitev psa, se moramo zavedati, da se odločamo za živo bitje, ki bo z nami živelo še naslednjih 10, 15 let. Če se že pred nakupom palnega stroja ali računalnika odločamo premišljeno in pretehtano, je razumljivo, da bo odločitev še bolj premišlena v primeru nakupa živega bitja

Sam nakup psa je še najmanjši strošek, zato naj te nikakor ne premamijo ponudbe raznih preprodajalcev, ki imajo na voljo cela legla najrazličnejših pasem "čudežno" ves čas na voljo. Bodi zelo pozorna, kajti v taki primerig gre skoraj po pravilu za pse, ki jih v starosti nekaj tednov pripeljejo iz t.i. "pasjih farm" (tam imajo veliko število samic, ki jim služijo zgolj za razplod in kotijo tudi po dvakrat letno) in jih pod pretezo "kužkov in družinskih legel" s ponarejenimi rodovniki, velikokrat tudi necepljene, nerazglistene in celo bolne, po "akcijskih cenah" prodajajo naprej. Potem pa v mediji zasledimo žalostne zgodbe lastnikov, ki so se odločili kupiti psička, ga želeli "zdaj in takoj", ga tudi dobili, celo "zelo ugodno", potem pa zaradi vseh mogočih težav pri veterinarjih pustili celo premoženje ali celo utrpeli izgubo kužka. Za "vzrediteljem" pa se je medtem seveda izgubila vsaka sled. Take kužke si zaslužka željni preprodajaci podajajo iz rok v roke in bez sramu lažejo naivnim kupcem o njihovem izvoru.

Če podrobno prebereš standard za yorkširske terierje, boš videla, da velikosti standard ne predpisuje, plečna višina variira od 20 do 30 cm. Teža pa je dovoljena od 1,8 kg do 3,2 kg. Če ti bo torej kdo preko nekega oglasa za sveto obljubljal, da prodaja "mini" terierčke, ki bodo "zagotovo" odrasli lažji od 2 kg, vedi, da laže. Nihče ti ne more 100% zagotoviti "odrasle" teže psa, lahko se neki teži približa, pa še to samo tako, da pri vzreji skrbno izbira več generacij nazaj manjše primerke za parjenje.
No, to ti bodo itak vse razložili vzreditelji, s katerimi boš stopila  kontakt.

http://www.happy-doggy.si/pasji-svet-4/vzredit

Mojca

xxs  

član od: 29.7.2009

sporočila: 171

31. mar 2013 18:46

Joj, po mojem to, da je narobe natipkano, ni merilo... Lahko se kdo zatipka :) enkrat sem se jaz, pa je prišlo še kaj hujšega ven...

Jp, se pa moraš prej vprašat kaj res kupuješ. Jaz sem si ful želela veliko živali, ko se selim, pa sem si že ob mojih dveh kuncih, ki jima čistim tud dve uri na dan, če je treba, premislila. Imam zdaj pač ta dva toliko raje.

xxs

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

1. apr 2013 19:38

xxs je napisal/a:

Joj, po mojem to, da je narobe natipkano, ni merilo... Lahko se kdo zatipka :) enkrat sem se jaz, pa je prišlo še kaj hujšega ven...

 



xxs

 

Med tipkarskimi napakami in neartikulirano mislijo je opazna debela črta ločnica. Neodvisno od tega, kako se kdo nazarensko trudi, da je ne bi videl.

Vendelina jr.

katrin11  

član od: 3.1.2010

sporočila: 2343

1. apr 2013 23:59

Yorkširski terier je zelo pogumen kužek, ne ustraši se večjega psa ne avta, vsakogar napade in glasno laja. Pri znancih je bil kratek čas, dobili so ga od starih staršev. Zdaj je kuža kar pri starih starših, ker je bilo z njim preveč burno in glasno življenje.

Katrca11

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

2. apr 2013 7:14

Ker ga niso pravočasno pravilno "prijeli v roke". Kuža je enostavno odraz lastnika.

PS: Moja starša sta izredno zanimiva, poleti je šla Tačica v pasja nebesa, zdaj pa, vsakič ko je na radiu oglas, da se je kuža ali izgubil ali ga kdo odda, cincata. Najraje bi jima kar enega prinesla, ampak čakam, da se bosta sama odločila.

Loni Makaroni

Robida  

član od: 4.7.2004

sporočila: 780

2. apr 2013 8:43

Ne pozabite tudi, da ima tudi vsak kuža svoj značaj, znotraj pasme. Prijateljica ima tri predstavnike iste pasme, zna z njimi, hodi na razstave, pa so si po obnašanju kljub temu zelo različni.

robida

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti