Ukinitev enega priimka

angie.orhideja  

član od: 14.7.2008

sporočila: 866

21. mar 2013 16:01

mamamia je napisal/a:

 

 

V tej zgodbi je pa zmagovit stavek, ko so mi mož, tašča in tast prišli odpret vrata (nisem imela ključa od hiše, saj tam prej nisem živela niti dneva): "O, ti si tudi prišla? "

 



mamamia

 

oh, kako sem se nasmejala to bi blo tko fajn tut videt

angie :)

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2510

21. mar 2013 16:01

Sem brala, pa mojega primera še nisem zasledila:

Po poroki sem prevzela možev priimek, po ločitvi pa ga obdržala iz naslednjih razlogov:

- veliko bolje se ujema z mojim imenom kot "predporočni"

- na novem naslovu smo živeli jaz in moja otroka vsi z istim priimkom

- nobenih stroškov ni bilo z novimi dokumenti (vozniška, potni list,)ker se novi naslov lahko samo dopiše, osebno sem si pa itak šele predlani dala narediti.

 

Ne vem pa, kako bo, če me bo slučajno novi partner zaprosil, čeprav zaenkrat ne daje nobenih znakov, jaz pa tudi ne gnjavim



marjja



Sporočilo je spremenil(a) marjja dne 21. 2013 16:02

Sporočilo je spremenil(a) marjja dne 21. 2013 16:02

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

21. mar 2013 16:37

Mamamia, verjamem, da je s tabo fino živet. Tud jaz sem se nasmejala

 

naor

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

21. mar 2013 18:32

naor je napisal/a:

Mamamia, verjamem, da je s tabo fino živet. Tud jaz sem se nasmejala

 



naor

 

Ja, me zanima, kaj bi moj mož rekel na to, da je z mano fino živet, hehe

sicer pa, ko smo šli po stopnicah navzgor na matičnega, mu je njegov oče rekel: Sine, še vedno si lahko premisliš in odideš, jaz grem prvi s tabo ... Samo če bi se to zgodilo se jaz ne bi sama s poroke peljala, ker bi že prej bilo vsega konec. Zdaj pa že 28 let traja, pih

 

mamamia

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

21. mar 2013 18:57

Ja, za zakon moraš bit tud malo "nadarjen" se mi zdi.

 

naor

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4527

21. mar 2013 19:35

, no, ene pozabijo na ohceti, druge na poročnem potovanju.....da ni to kaj generacijsko povezano , ali pa je le preskusni kamen trajanja

lp

mzm

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

21. mar 2013 19:45

mišzmoke je napisal/a:

, no, ene pozabijo na ohceti, druge na poročnem potovanju.....da ni to kaj generacijsko povezano , ali pa je le preskusni kamen trajanja

lp



mzm

 

No, ene vezo so čvrste, jih ne pretrga niti dejstvo, da te (me) kdo pozabi pobrat z avtom na poti v službo, ti pa čakaš na minus 20 ... in to v času, ko še ni bilo mobitelov (no, moj ga tudi zdaj nima, razen službenega za dežurstvo - ob nastopu dežurstva ga vključi in pol ure po prenehanju izključi; pravi, da ga ne potrebuje in čisto lepo živi brez te nadloge).

mamamia

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

22. mar 2013 12:10

Tema je res postala super. Nisem pričakoval toliko zanimivih in osebnih zgodb!

Vendelini jr. se zahvaljujem za čestitke in lepe želje in vsem ostalim za odgovore, zdaj mi je vse popolnoma jasno.

 

Čudovit petek še naprej

 

 

JJ

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

22. mar 2013 15:44

JanisJoplin je napisal/a:

Tema je res postala super. Nisem pričakoval toliko zanimivih in osebnih zgodb!

Vendelini jr. se zahvaljujem za čestitke in lepe želje in vsem ostalim za odgovore, zdaj mi je vse popolnoma jasno.

 

Čudovit petek še naprej

 

 



JJ

 

Brez skrbi, veš koliko tega ti bo šele postalo jasno!?!?!?!?! Sobivanje zna biti ena hudo zanimiva in zabavna reč , ne  gre ga preveč resno jemati .

 

Ti samo uživaj v pričakovanju, pa potem v samem dogodku in potem še bolj v nadaljevanju. Da boš imela po 25 letih kaj na podobnem forumu kot je ta pisat, hehe

mamamia

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

22. mar 2013 15:59

mamamia je napisal/a:

 

Brez skrbi, veš koliko tega ti bo šele postalo jasno!?!?!?!?! Sobivanje zna biti ena hudo zanimiva in zabavna reč , ne  gre ga preveč resno jemati .

 

Ti samo uživaj v pričakovanju, pa potem v samem dogodku in potem še bolj v nadaljevanju. Da boš imela po 25 letih kaj na podobnem forumu kot je ta pisat, hehe



mamamia

 

Mamamia

JJ

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti