Ladybird prosim pomoč!!!

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

tema odprta - 13. feb 2004 13:34 | ogledi: 2.016 | odgovori: 5

Lepo prosim za naslednje recepte:

marcipanovi trikotniki

rumove ploščice

kroglice z jajčnim likerjem

Najlepša hvala in lep pozdrav

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

18. feb 2004 9:17

Ladybird, kje si??? Mogoče ima še kdo drug recept za naštete sladice? Se toplo priporočam... Pozdrav, Maja

elena  

član od: 27.12.2003

sporočila: 68

18. feb 2004 19:21

Maja pozdravljena! Našla sam za enkrat le recept za kroglice z jajčnim likerjem - upam, da bo za začetek zadovoljivo! Kroglice z jajčnim likerjem Čas priprave: 50 minut (12 ur za sušenje biskvita) Sestavine: Biskvit: 120 g gladke moke, noževa konica pecilnega praška, 5 jajc, 1 zavojček vaniljevega sladkorja, 160 g sladkorja v prahu, 500 ml jajčnega likerja, 200 g zmletih orehov. Svetla glazura: 300 g bele čokolade, 50 gramov kokosove maščobe. Temna glazura: čokoladna glazura (glej recept na strani 22) PRIPRAVA: Moko presejemo skupaj s pecilnim praškom. Ločimo rumenjake in beljake. Rumenjake penasto vmešamo z vaniljevim sladkorjem in sladkorjem v prahu. Beljak stepemo v sneg.V rumenjake vmešamo le tretjino snega, nato previdno izmenoma z moko dodamo še preostalega. Zmes zlijemo v pekač, pokrit s papirjem za peko in pečemo približno 12 minut pri 200 stopinj.Biskvit sušimo čez noč in ga zmeljemo v kuhinjskem strojčku. Biskvitne drobtine in zmlete orehe zmešamo z jajčnim likerjem ter dobro zgnetemo. Liker dodajamo postopoma glede na vlažnost biskvita. Iz zmesi oblikujemo kroglice. Za glazuro stopimo belo čokolado v vodni kopeli in jo zmešamo s kokosovo maščobo. Kroglice potopimo vanjo, odcedimo in položimo na papir za peko, da se glazura strdi. Nato jih okrasimo še s temno čokoladno glazuro. Lep pozdrav... Nada Sporočilo je spremenil(a) elena dne 18. feb 2004 19:21:59

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

18. feb 2004 20:38

Najlepša hvala za trud, bom preizkusila recept čez vikend, prej pa še v trgovino po jajčni liker. A ga ti pripravljaš sama (kak recept?)? Pa lep pozdrav, Maja

lucille  

član od: 12.2.2002

sporočila: 38

19. feb 2004 8:28

Maja! v bazi receptov imaš odličen recept za jajčni liker, avtor je Riko. Preizkušeno - je odličnega okusa.

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

15. avg 2004 15:17

No, jaz sem tudi naredila Rikov jajčni liker, eno steklenico sem ga skrila na varno, da bo počakal na primerno priložnost, ko bom na volji delati kroglice z jajčnim likerjem. Loni

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti