Kako je s peko na indukcijskem štedilniku?

Goved  

član od: 9.2.2004

sporočila: 15

tema odprta - 12. feb 2004 11:48 | ogledi: 1.798 | odgovori: 4

sem ravno v fazi odločanja o nakupu novega štedilnika. pred kratkim sem se seznanil tudi z novo tehniko indukcijskih štedilnikov, tako da malo razmišljam tudi v tej smeri. pod temo "indukcijski štedilniki", ki je bila na tem forumu aktualna par terdnov nazaj, sem prebral več pohval, vendar imam kjub temu še nekaj pomislekov, ker s takšnim štedilnikom nimam izkušenj...

zanima me predvsem kako je s peko na teh štedilnikih. na primer, kar konkretno: ali se da na indukcijskem štedilniku lepo ocvreti jajce na oko ali zakrkne skupaj z beljakom tudi rumenjak (kot bi se verjetnoo zgodilo, če bi hoteli jajce na oko pripraviti v mikrovalovki)? kako je s pečenim krompirjem ali mesom - ponavadi je najslajša (čeprav ne najbolj zdrava) nekoliko bolj zapečena skorjica, ki se naredi na krompirju, mesu... torej ali se ta oziroma podobna živila lepo zapečejo ali ne? je s takšno peko kaj drugače kot na običajnem štedilniku?

vse to sprašujem namreč zaradi tega, ker se ponavadi živilo zapeče ob stiku s posodo, ker je posoda bolj vroča kot živilo samo... kolikor razumem kuho na indukcijskem štedilniku pa je tako da je živilo vedno bolj vroče kot posoda... to se sicer oglašuje kot prednost indukcijskih štedilnikov, saj se živilo potem ne more zasmoditi, vendar pa sem sam v dilemi ali se potem sploh da lepo zapeči??!

prosim , če mi lahko kdo pomaga odgovori na vprašanja, ki se mi porajajo. najbolj računam na vse ki imate indukcijske štedilnike doma, saj so ponavadi najboljši odgovori tisti, ki so plod lastnih izkušenj... seveda pa bom vesel vsakega odgovora. najlepša hvala že v naprej.

matija

Tibet  

član od: 12.2.2004

sporočila: 2

12. feb 2004 12:47

Sam uporabljam indukcijsko ploščo dobro leto in imam z njo le najboljše izkušnje. Kuhanje je podobno kot na steklokeramiki, le mnogo hitrejše in ekonomičnejše. Tolmačenje, da se posoda ne greje je napačno. Indukcija segreva ravno dno posode in s tem hrano v njej, plošča spodaj pa se segreva ravno tako samo od posode in ne obratno kot pri steklokeramiki. Bojazni, da se stvari v posodi ne bi dalo lepo zapeči so odveč. Kuhanje z indukcijo je res užitek. Če bi še enkrat kupoval štedilnik bi se ravno tako odločil za indukcijo. Nakupna cena je nekoliko višja, vendar se na dolgi rok izplača, pa še čisto običajna emajlirana posoda je čisto O.K. Domen Klemenčič

Goved  

član od: 9.2.2004

sporočila: 15

12. feb 2004 13:07

Domen, hvala za odgovor. Pa vseeno, kako je potem s tem, kar sem tudi že večkrat slišal, da se hrana na tem štedilniku ne more zasmoditi?? Potemtakem se lahko??!... ali pa je morda potem vse skupaj rešeno kako drugače?? Matija

Tibet  

član od: 12.2.2004

sporočila: 2

12. feb 2004 13:26

Seveda se lahko zasmodi. Glede na to, da se posoda hitreje segreje kot na steklokeramiki ali plinu se hrana še hitreje prismodi. V začetku je potrebno nekaj malega privajanja, potem je pa stvar zelo uporabna. Posebno kakšno olje je prehitro (pre)vroče. Domen Klemenčič

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

12. feb 2004 19:08

S tem da se hrana na indukcijskem stedilniku ne prismodi je misljeno samo ce ti prekipi ali pa se ti polije, ker plosca ni vroca (vsaj ne enako kot pri steklokeramiki).

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti