Prosim pomoč

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

28. jan 2013 17:21

Dorkam je napisal/a:

 

6 mesecev sva s partnerjem zživela v najemniskem stanovanju in naju je najemnica vrgla ven prejsni mesec ker rabi prazno stanovanje in nama noce vrniti najinih stvari

 

 

 

 

Dorkam


A je tole samo meni čudno: Kaj sta pa delala en mesec od takrat, ko vaju je vrgla ven? Če vaju je "vrgla ven" prejšnji mesec, je bilo to Decembra, a ne?

 

 

 

 

Vanja

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

28. jan 2013 18:56

Lastnik stanovanja ne sme menjati ključavnice, dokler je v stanovanju najemnik. Pika. Naj se sliši še tako čudno, tega ne sme storiti (ne govorim na pamet, oddajamo stanovanje in pravniki so v hiši, posvetovanja z odvetniki). Gre za motenje posesti, kot je že rekla frina. Tudi najemniki so na nek način zavarovani pred samovoljo lastnikov, sploh če obstaja pogodba o najemu. Kot je tudi lastnik zavarovan, če ga najemnik biksa , ne plačuje stroškov in uničuje stanovanje.

 

Vanja, dorka je pač napisala, kot je, malo manj natančno opredeljeno, a očitno je, da ne more do svojih stavri in da lastnica stanocanja želi zadržati, kar sta v stanovanju pustila.

 

Dorkam sama najbolje ve, kaj in kako se je dogajalo, iz napisanega tu pa naj izlušči kako ravnati, da dobi svoje stavri nazaj.

mamamia

Gigi_84  

član od: 26.8.2008

sporočila: 331

28. jan 2013 18:57

Vanja, ni samo tebi čudno. Vse skupaj je malo nelogično. Kje sta pa bila, ko je menjala ključavnico? Slučajno oba zunaj? Ne razumem. Ne more kar zamenjati in odtujiti stvari, ki niso njene. Govorimo samo o beli tehniki ali tudi oblekah, dokumentih, kozmetiki, hrani ... skratka - ni mi čisto jasno. Razen, če sta se delno izselila in je ostalo samo še pohištvo in bela tehnika.

Gigi_84

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

28. jan 2013 18:59

Tožba zaradi motenja posesti ( ne lastnine!), kar je razlika, je lahko dopolnjena tudi s predlogom za začsno odredbo.

To pomeni, da lahko predlagaš TAKOJŠNJO REŠITEV,če dokažeš, da bi brez te odredbe nastala nepopravljiva škoda.

Taka začasna odredba bi bila: da lastnica takoj omogoči dostop v prostore, da lastnica takoj izroči predmete, ki so v stanovanju po seznamu.

Obstaja še ena zadeva: v stanovanje, v katerem so tvoje stvari preprosto vlomiš zamenjaš ključavnico. Ampak po mesecu dni, ko sta se ukvarjala, kako rešii zadevo, je najbrž to prepozno.

Brez odvetnika najbrž ne bo šlo. Napiši, kaj se je zgodilo, vse podatke, seznam stvari, dokaze, da so vajine. Vsakomo minuto, ko bosta pri odvetniku razlgala, bo treba plačat. Papirji pa skrajšajo čas.

F r i n a

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

28. jan 2013 20:00

Gigi_84 je napisal/a:

Vanja, ni samo tebi čudno. Vse skupaj je malo nelogično. Kje sta pa bila, ko je menjala ključavnico? Slučajno oba zunaj? Ne razumem. Ne more kar zamenjati in odtujiti stvari, ki niso njene. Govorimo samo o beli tehniki ali tudi oblekah, dokumentih, kozmetiki, hrani ... skratka - ni mi čisto jasno. Razen, če sta se delno izselila in je ostalo samo še pohištvo in bela tehnika.
Gigi_84

 

A si pomislila, da sta bila oba morda  v službi, ko je menjala ključavnico? Da sta morda šla iskat kombi za selitev? Ali da sta preprosto šla na obisk? Saj če sta najemnika ni nujno, da je vsaj eden 24 ur v stanovanju?

Frina je lepo vse napisala.

 

 

mamamia

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

28. jan 2013 21:04

Kje sta bila, ko je lastnica menjala ključavnico, je še najmanjši problem. Tudi midva pač nisva 24 ur doma.

Ampak, a nista šla na dan 1 takoj na policijo, ali h kakemu odvetniku ali kam na socialno ali vlomila v stanovanje ali zamenjala ključavnico. To mi ne gre v glavo. Lahko bi napisala, katere poti sta že obhodila brez kakršnikoli rezultatov, da so lahko naveti, ki jih jaz nimam, bolj konkretni. Ne pa da vse punce samo ugibajo.

Jaz bi lastnici poslala e-mail ali jo poklicala po telefonu, da grem na davčno, če takoj ne odpre vrat. Sem bolj žleht sorte.  

 



Vanja

Sporočilo je spremenil(a) Vanja_v_ZDA dne 28. 2013 21:08

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

28. jan 2013 22:43

Vanja, niso vsi ljudje samozavestni in si tudi  glasu ne upajo dvignit, pa če jim kdo še tako hodi po glavi. Premalo poznajo svoje pravice in se pač ne znajdejo. Še sreča, da lahko kar anonimno koga vprašajo. Žal je tako.

mamamia

Gigi_84  

član od: 26.8.2008

sporočila: 331

29. jan 2013 7:52

Kakorkoli že, mislim, da ima punca dovolj nasvetov kako postopati. Čeprav je težko pametovati, ko slišiš samo eno plat. Še kar mislim, da se je tukaj marsikaj že prej dogajalo. Ker človek ne gre kar zlepa menjati ključavnice - tako iz ljubega miru. V vsakem primeru pa ti želim vso srečo in upam da boste rešili zadevo!

Gigi_84

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

29. jan 2013 10:01

Gigi_84 je napisal/a:

 Čeprav je težko pametovati, ko slišiš samo eno plat.

Gigi_84

C''mon takrat je najlažje

 

Vendelina jr.

Gigi_84  

član od: 26.8.2008

sporočila: 331

29. jan 2013 11:26

Vendelina jr. je napisal/a:

Gigi_84 je napisal/a:

 Čeprav je težko pametovati, ko slišiš samo eno plat.

Gigi_84

C''mon takrat je najlažje

 



Vendelina jr.

 

Žleht :) :) :)



Gigi_84

Sporočilo je spremenil(a) Gigi_84 dne 29. 2013 11:26

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti