Telovadba po 40

leandros  

član od: 19.8.2009

sporočila: 188

tema odprta - 23. jan 2013 12:30 | ogledi: 33.990 | odgovori: 33

Pozdravljene,

Ker več glav več ve, vas naprošam, da mi pomagate pri iskanju kakšnega šprotnega društva oz. centra, ki bi imel skupinsko kvalitetno telovadbo primerno za po štiridesetem letu, nekje v Trzinu, Mengšu, Domžalah ali Kamniku. Pa seveda bi bilo fajn, če ne bi bili predragi. Nisem totalno zakrnela, imam nekaj kondicije, se mi je pa nabralo nekaj odvečnih kg in jih moram spraviti dol, ker grem sama sebi na živce s temi šlafi okrog pasu. Ni mi pa do aerobike v stilu Jane Fonda za dvajsetletnice in tudi sama nisem toliko disciplinirana, da bi to se šla sama doma, vsekakor pa si tudi ne morem privoščliti takozvane osebne trenerje, ker so cene v nebo vpijoče za tovrsten luksuz.      

Iskala sem že po netu pa nič primernega ne najdem. Hvala že v naprej za vašo pomoč.Lp  

leandros

Tomorrow  

član od: 25.9.2011

sporočila: 53

23. jan 2013 22:22

meni ustreza edinole vadba PILATES. počasno in usklajeno delovanje mišic in dihanja. 

Tomorrow

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

24. jan 2013 12:47

Tudi meni je pilates idealna vadba. Dopolnjujem ga s precej hoje, v lepšem delu leta še z občasnim kolesarjenjem, in zadostuje. Mišic mi ni potrebno krepiti, so čvrste, in tudi celulita nimam. t

mamamia

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

24. jan 2013 13:37

Hodim na pilates, je zelo v redu, ni pa dovolj. Da se razumemo, krepke mišice trupa so zelo pomembne, ampak vsake toliko (vsak dan pravzaprav) je treba tudi malo bolj hitro pognati kri po žilah, se pravi, da se vsaj za pol ure pošteno zadihaš in preznojiš. Aerobna vadba ti da kondicijo in topi maščobe, če se je že to izpostavilo kot problem in razlog za rekreacijo. 

Sonja

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

24. jan 2013 15:04

leandros je napisal/a:

Pozdravljene,

sama nisem toliko disciplinirana, da bi to se šla sama doma, vsekakor pa si tudi ne morem privoščliti takozvane osebne trenerje, ker so cene v nebo vpijoče za tovrsten luksuz.      

 

leandros

Sicer v fitnesu itak najprej delaš s trenerjem, da ti predpiše vadbo, ker se ne da kar iz suhega začeti...in ta del spada v članarino.

Če nisi dovolj disciplinirana, da bi sama telovadila, je za prve meseca hudičevo dober motivator to, da si že plačala članarino in da ni bilo poceni in da se sedaj to izkoisti. Če se stvar ne pozna na denarnici, ljudje hitro odnehajo.

Vendelina jr.

leandros  

član od: 19.8.2009

sporočila: 188

24. jan 2013 15:33

Vendelina, še enkrat se strinajm s teboj (ne morem verjeti  ). Tudi to je lahkoi dobro motivacija, da plačam fino jako članarino, pa me ne bo minilo, da odneham.

Sicer pa dekleta, hvala za nasvete, če najdete še kaj, vam bom hvaležna.

Lp

leandros

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

24. jan 2013 15:34

Vendelina jr. je napisal/a:

 

 

Če nisi dovolj disciplinirana, da bi sama telovadila, je za prve meseca hudičevo dober motivator to, da si že plačala članarino in da ni bilo poceni in da se sedaj to izkoisti. Če se stvar ne pozna na denarnici, ljudje hitro odnehajo.



Vendelina jr.

 

Vendy, tudi to preverjeno ne spravi ljudi v fitnes. Mogoče za 1 ali 2 tedna, potem je pa konec. Potem zgrešijo prvi teden, pa jih začne vest peč, ker niso bili. Pa mine drugi teden pa tretji, ko ostanejo doma z dobrim izgovorom, zakaj ne morejo na rekreacijo danes, bodo pa šli zagotovo jutri. Pa pride ta jutri, pojavi se lažni glavobol, pa preveč hrane v želodcu ali premalo, utrujen od službe....

Prepričana sem namreč, da se mora nekaj premakniti v glavi, drugače ne gre. 

Vanja

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

24. jan 2013 17:03

 meni draga članarina nič ne pomaga, veseliti me mora, "uspehe" (tako ali drugače,v narekovajih ali brez, saj je uspehov vendar več vrst - glavni je, da se imaš fajn) moram videti na sebi pa dobra družba mora biti, pa nimam problemov, četudi je zastonj. 

Sonja

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

24. jan 2013 17:23

Aja, pri meni je plus to, da je tako rekoč za vogalom in pridem tja v treh minutah, z avtom, seve. :)

 

P.S:

 

Sam da ne bomo izgledale takole, pa bo čist OK.  http://www.npg.si.edu/exhibit/feature/images/06-06_

 



Vanja

Sporočilo je spremenil(a) Vanja_v_ZDA dne 24. 2013 19:49

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Anemiilat
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti