Jedi iz polžev

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4527

18. nov 2012 17:21

Polžev zunaj obilje, s pratnerjem  v obdobju "suhih krav", pa sva se jih lotila, neizkušenosti v kuhinji navkljub. Morda je bila lakota, morda ljubezen , a bili so dobri.

Tudi take se godijo, brez preseravanja

lp

mzm

tejka77  

član od: 27.2.2007

sporočila: 544

18. nov 2012 18:20

Jedla sem jih že pred leti, vse, kar se spomnem je-da so bili oviti s pršutom, pa zdeli so se mi kot nekak čigumi:)

tejka77

Mamka Bršljanka  

član od: 24.5.2012

sporočila: 255

18. nov 2012 18:46

še najbolj sigurno bo, če se opogumiš in probaš. umrl še nben ni :D

 

ker o okusu razpravljat, je dost nesmiselno. nekomu je nekaj všeč, drugim kaj drugega in pol se razvije dolga debata. če te zanima, kakega okusa so, jih moraš enostavno poskusit. stisni zobe, potegni dol obliž in poskusi ;)

Mamka Bršljanka

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

19. nov 2012 16:18

Pravilno pripravljeni polži nikakor niso sluzasti. Kdor to trdi potem ali jih ni jedel ali pa so bili slabo pripravljeni. Sam sem jih jedel mnogkrat v restavraciji in sem jih pripravljal tud doma. Bistvo pri pripravi je, da jih potem, ko jih pokuhaš in s pletilko , kvačko ali kako drugo žičkasto zadevo potegneš iz hišice , jim odstraniš drobovino kar nekja časa temeljito spiraš in s tem odstraniš sluz. Potem jiš dokončas, najraje gratiniraš z zeliščnim maslom in sirom. Seveda pa niso nič slabši v omaki ali juhi, stvar okusa pač. Okus polžev res ni podoben školjkam oziroma zelo malo, ima pač specifičen okus po polžih. Toplo svetujem predvsem zaradi razbijanja predsodkov.

hedonist

barbara9  

član od: 31.1.2007

sporočila: 756

19. nov 2012 16:34

Okusni :)

Barbara

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4527

19. nov 2012 16:57

hedonist, saj ni nihče trdil, da so pripravljeni polži sluzasti, juliechildfan se je pač bala, ker so taki v surovem stanju, tako kot školjke

barbara9, luštna skodelica!

lp

mzm

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti