Praznično pecivo 2012

Vesnuska  

član od: 1.1.2011

sporočila: 944

8. nov 2012 21:14

Ti piškotki izgledajo kot Chocolate chip cookies, v tistih je pa sladkorja velikokrat več kot moke... Kaj pa vem, mogoče je cel recept narobe, nikoli jih nisem pekla, tako da itak ne govorim iz izkušenj, temveč samo ugibam.

Vesnuska

renata69  

član od: 27.3.2007

sporočila: 1108

8. nov 2012 22:58

Brgita je napisal/a:

Že dvakrat sem probala narediti kekse z bonboni, pa mi ni uspelo. Res ne vem ali sem tako blond ali je kakšna napaka v receptu. Zapisano imam takole: 550 g zmehčanega masla, 150 g sladkorja, 1 jajce, 1 žlico naribane limonine lupine, 100 g moke, pol čajne žličke pecilnega praška, ščepec soli, 50 g pisanih sadnih bonbonov. Masa taaaako lepo diši, tudi okus  keksov je odličen, vendar se  mi vse skupaj razleze..... Je mogoče napaka v količini masla?  Kaj naredim narobe?  Hvala za pomoč.



Brgita

http://www.coolinarika.com/recept/stakleni-novogodisnji-

renata69 http://renata69.moj-album.com/

Brgita  

član od: 17.8.2006

sporočila: 267

9. nov 2012 7:53

 Vesnuska, res je....sem ga našla na Lisinem kupu. To so tile piškotki.



Brgita

Sporočilo je spremenil(a) Brgita dne 09.nov 2012 07:54

ledenka_  

član od: 27.12.2009

sporočila: 581

9. nov 2012 19:52

Pozdravljeni,

super da je tema že odprta. Sama o predbožični in prednovoletni peki še ne razmišljam, saj nas za 1.adventno nedeljo čaka krst nečaka, za katerega sem sestavila sledeči seznam:

-črno-bela rolada brez peke

-vaniljeve kroglice

-jagodne kroglice

-ježki

-razpokani piškoti

-linški piškotki

-cupcakes

-bounty rezine

 

in seveda torta.

Seznam se bo verjetno še kaj spremenil.Bom posredovala slike, ko bo čas.

Kasneje pa podam še seznam božične peke.

lp

ledenka_

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

9. nov 2012 20:55

Katti za božje oko rabiš model...jaz imam lesenega...je zelo dobra sladica in veliko je za narezat:)

 

lp goga

Ninja24  

član od: 31.3.2007

sporočila: 2692

9. nov 2012 21:36

Za prvo silo si ga lahko narediš tudi iz kartona in oblečeš v prozorno folijo za živila. Jaz sem se znašla tako, da sem odrezala rob kartonske škatle (od vrha škatle do dna), tako da dobiš trikoten "žleb"(dva stranici). Potem sem naredula še nogice iz stiropora, da model lepo stoji.

Ninja24

pirnica  

član od: 21.3.2011

sporočila: 689

10. nov 2012 6:22

Ledenka, kakšne pa so vaniljeve kroglice? Sem jih iskala med recepti, pa nič našla. Če boš imela čas ob vsem delu, pa malo napiši o njih, prosim.

pirnica

lučica  

član od: 28.10.2010

sporočila: 174

10. nov 2012 8:12

jaz bom pekla letos tele piškotke :

- orehke

- breskvice

- razpokane piškote

- linške

- orehove rogljičke

- navadne

- prtinkuš

-  in piškote s cimetom, pa ne vem še katere

lučica

ledenka_  

član od: 27.12.2009

sporočila: 581

10. nov 2012 15:39

pirnica, recept je tako enostaven, da človek skoraj nemore verjet.

 

-2 praška za vaniljev puding(jaz uzamem ali tistega iz hoferja ali lidla ker imajo res intenziven okus po vaniliji, drugače vaniljevega pudinga sploh nemaram)

-0.5 l mleka

-3-4 žlice sladkorja

-100 g kokosove moke

-kokosova moka za povaljanje

 

Mleko zavremo(odvzaemo nekaj žlic in ga zmešamo spraškom za puding in sladkorjem).Skuhamo puding, ki boprišel zelo gost ter dodamo kokosovo moko. Pustimo da se nekoliko ohladi. Oblikujemo kroglice in povaljamo v kokosu. Povaljamo lahko tudi v kakih mletih oreščkih ali mrvicah.

 

lp

ledenka_

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecsijasaja
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti