Praznično pecivo 2012

Ninja24  

član od: 31.3.2007

sporočila: 2692

3. nov 2012 7:00

Še razmišljam ali letos ubrati lažjo varianto in za darilca podarjati piškote v kozarcu pa naj si enkrat vsak sam speče , ali vzeti nekaj dopusta in spet zavihati rokave.....sicer za doma bo treba narediti malo zaloge (polnjeni medenjaki, snickers piškoti,biscotini coco,brizgani orehovi s speculous namazom, karamelčki in še kaj, moram malo pregledati recepte, ki so se nabrali čez leto).

Ninja24

pirnica  

član od: 21.3.2011

sporočila: 689

3. nov 2012 7:00

Sweetie, tudi jaz vsako leto delam pomarančne rožice. Zato ti dam en nasvet, če želiš: v beljakovo glazuro dodam malo barve za živila, malo rdeče in rumene, da dobim lepo pomarančno barvo. Če te torej te barve ne motijo, poskusi, je res lep rezultat.

pirnica

Sweetie  

član od: 22.1.2004

sporočila: 1268

3. nov 2012 7:39

pirnica, hvala za nasvet. Tudi sama imam rada kaj bolj pisanega med ostalimi bolj temnimi (čokoladastimi) piškoti. Običajno krasim medenjake z različnimi barvnimi oblivi.

Sweetie

roža  

član od: 25.5.2005

sporočila: 341

3. nov 2012 8:36

Ninja24 je napisal/a:

brizgani orehovi s speculous namazom

Prosim za recept! Imam za porabit ta namaz, pa bi bil to super način...

 

Pri nas bodo zagotovo čokoladni huzarski krapki in švedski piškoti. Za ostale odločitev še ni padla.

roža

Ninja24  

član od: 31.3.2007

sporočila: 2692

3. nov 2012 19:59

Roža jaz za osnovo uporabim tale recept: http://www.kulinarika.net/recepti/10851/sladice/nebeski in v testo dodam 50g mletih orehov in pol kavne žličke cimeta in 3 žlici sladke smetane. Ohlajene piškote (naredim majhne) po dva in dva zlepim z namazom. Posujem pa s sladkorjem v prahu. Po želji lahko pred peko na polovico nabrizganih piškotov vtisneš še polovico orehovega jedrca (zelo lepi pridejo z rdečimi orehi).

Ninja24

Renat  

član od: 27.1.2012

sporočila: 85

3. nov 2012 19:59

Pa je res že skoraj december!

Jaz bom letos sigurno delala cimetove zvezdice (me je že groza packanja, sam kaj ko so tako dobre...in lepe, če se potrudim :))

in neke piškote z vsemi mogočimi začimbami - cimet, janež, koriander in ingver, čist božični vonji in okusi.

Renat

julčika  

član od: 14.10.2012

sporočila: 7

3. nov 2012 20:03

Pa je spet peka tu .. juhuhu.. Obvezni so orehovi (vanilijevi) rogljiči, samostanski rogljiči, nekaj navadnih piškotov, ki jih okrasim po trenutnem navdihu. Za ostalo pa iščem ideje in vas kopiram.

 

julčika

roža  

član od: 25.5.2005

sporočila: 341

3. nov 2012 20:15

Ninja24 hvala za recept!

roža

sweety  

član od: 27.3.2006

sporočila: 265

4. nov 2012 11:37

Joj,komaj čakam Bom pa letos prvič delala panje,modelček me že kr dolgo žalostno gleda.Pa seveda orehe,tud teh če ni bilo dolgo na sporedu,obvezno breskvice,mini roladice,bicikle...itd,,ostalo po trenutnem navdihuAja,pa brez profiterolov ne gre in amareto bombic,V vsakem primeru pa veliko sladkarij ki gredo lahko v skrinjo.Joj,na žepke  marmeladne bi pa pozabila,za mene ni praznika brez njih,,njami 

sweety

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

4. nov 2012 18:43

Malo se poigravam s pecivom na temelju marcipana - nekaj podobnega kot so panellets. Pa nekaj, kjer bi mešala limoncello in maso za kolačke. Sezono odpiram naslednji konec tedna.

Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti