Praznično pecivo 2012

yulchi  

član od: 16.8.2007

sporočila: 630

4. nov 2012 21:08

No končno je tema 2012 odprta

Jaz že tudi v mislih sestavljam letošnji izbor božičnega peciva. Zaenkrat zbiram ideje s foruma 2008-2011. Bom pa letos, kot novost, naredila medene copatke, saj še modelčka nisem uspela preizkusiti, pa ga imam že dve leti

Kaj vse najdeš, če malo ramaš po shrambi...

 

yulchi

pirnica  

član od: 21.3.2011

sporočila: 689

5. nov 2012 7:03

Jaz moram najprej pregledati modelčke. Vedno pozabim, ali sem tiste, ki sem jih nekoč nujno potrebovala, že kupila, ali sem imela izposojene.

Je pa tole moja najljubša tema. Obožujem peko piškotov, veliko različnih vrst, božično/novoletno naravnanih, nekoliko okrašenih, ne preveč kičastih.

 

pirnica

urska79  

član od: 24.5.2009

sporočila: 105

6. nov 2012 5:03

Dobro jutro

Ninja24 je napisal/a:
 

brizgani orehovi s speculous namazom

zanima me kako narediš ta namaz .Pečene mam te piškote pa me zanima krema če mi lahko pomagate.

Hvala pa lep dan vsem.

urška

Ninja24  

član od: 31.3.2007

sporočila: 2692

6. nov 2012 7:21

urska79, jaz namaz kar kupim (imajo ga v Leclercu, drugje ga sama zaenkrat še nisem opazila). Seveda pa ga lahko narediš tudi doma, jaz sem ga enkrat po temle receptu : http://www.coolinarika.com/recept/speculoos-namaz/.

Ninja24

DanD  

član od: 2.4.2008

sporočila: 20

6. nov 2012 11:11

Jaz pa že kar nekaj časa iščem, recept za kokosove rogljičke, katere sva delali z mojo mamo pred 30 in več leti. Na grobo se spomnim da sva uporabili moko, kokosovo moko in maslo. Rogljički so bili zelo krhki, ko sva jih dajali v sladkov prahu so se zelo drobili. Točnega recepta pa se mama žal ne spomni več. Bili pa so zelo slastni, kar topili so se v ustih. Prosim za pomoč.



DanD

Sporočilo je spremenil(a) DanD dne 06.nov 2012 11:12

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

6. nov 2012 12:20

Kot vselej, bo del peke železni repertoar: cimetove zvezdice, istarski cukarini, brizgani piškoti, orehi in školjke, smrečice, čokoladno-pomarančni poškoti, kavni makroni, kapučino piškoti, piškoti s kardamomom in rožno vodo, nebeški poljubčki, marcipanovi piškoti z rumom;

- drugi del peke bo improvizacija: pripravim si osnovne sestavine (moka, maslo, sladkor, nugat, marcipan, začimbe ...) in potem nekaj namešam skupaj in pečem;

- seveda bo dobršen del peke namenjen okraševanju, to je pravi čar potem, ko so piškoti pečeni

 

 

mamamia

irena66  

član od: 22.4.2009

sporočila: 747

6. nov 2012 20:05

Tole pa je moja lanska praznična peka.

Letos bo sigurno kaj od tega izbora in kaj novega še za spremembo.

Se pa še s hčerami odločamo kaj bomo še spekle.

irena66

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

6. nov 2012 20:41

Ohhhhh, Irena.... kaka skušnjava!

Saj jaz tudi pečem, v adventu skoraj vsako soboto po eno rundo drobnega peciva, ki potem čez teden počasi izgine, ampak to ni nič v primerjavi s tem, kar berem tu na kulinarikli. Ne morem si kaj, da vas ne bi vprašala: kdaj, ljudje, uspete vse to pojesti?

Sonja

kača  

član od: 11.1.2004

sporočila: 829

6. nov 2012 20:48

Jaz se tudi še odločam, predvsem pa iščem nove ideje, da  ne bi preveč ponavljala peke preteklih let (razen "železnega" repertoarja). Me pa zanima, če je kdo že pekel piškote s pomočjo modelčkov, ki jih sicer uporabljamo za izdelavo pralin. Me je ena članica malo "zastrupila" s podatkom o prodajo silikonskih modelčkov na ljubljanski tržnici. Pa sem tam pustilo kar nekaj evrov, da je mož kar zavijal z očmi. Zdaj bi pa pekla piškotev pomanjšani obliki mafinov.

Če ima kdo kakšno idejo, prosim, na plan z njo. S praznično peko pa bom začela čez kakšem mesec.

LP

kača

irena66  

član od: 22.4.2009

sporočila: 747

6. nov 2012 21:00

Mi pečemo en teden pred božičem in potem to lepo zložimo v škatle in podarimo prijateljem za praznike.

To pa zgleda takole, sicer tole je zelo velika škatla je pa bila namenjena dvema družinama ki živita skupaj.

irena66

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti