Salesalute - zdrava sol

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

tema odprta - 29. jan 2004 12:51 | ogledi: 8.445 | odgovori: 14

kakšne izkušnje imate o tej soli? jaz sem jo začela šele uporabljati,...

maja

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

29. jan 2004 18:36

Kaj je to? LP cervus

ligojna  

član od: 22.12.2003

sporočila: 1501

29. jan 2004 18:39

Ta tvoja sol mi je neznana,vendar pa uporabljamo naravno sol,brez umetnih dodatkov iz Piranskih solin.Je bolj zdrava,prijetnega okusa,grobo mleta,zato je dobro da imaš mlinček za sol.Dobila sem jo s kupončkom od mobitela.En kg take soli pa stane 750 sit.

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

29. jan 2004 19:31

Biodieta Salesalute zdrava sol naj bi bila naravna metoda za uravnoteženje bioenergije v telesu. Zdravila naj bi kar prenekatero bolezen. Prav tako naj bi bila predelano čisto naravno brez dodatkov kot jih imajo potem soli za prodjo v trgovini. To sol mi je podarila mami, ko je brala članek v reviji Rita. Je bolj groba kot navadna, a uporabljati naj bi se jo smelo zgolj na ohlajenih jedeh, ker naj bi ji vročina oz toplota uničila njene pozitivne lastnosti. Sol se lahko naroči pri gospodu Sevčnikarju ob naročilu pa dobiš še knjižico o namenu uporabe. Pakirana pa je zgolj v manjši dozi kakih 250 g stane pa okoli 5.000 sit (če jo kupiš s knjižico, brez nje oz nadaljna naročila pa za okoli 5.000in jih dobiš 6). V tej knjižici sem tudi zasledila naj se soli ne bi mlelo z mlinčki, ker naj bi z mletjem delno uničili njene lastnosti,... Jaz jo uporabljam večinoma za solate in juhe, ko so primerne temperature. Važno je da se sol ne kuha!!!

danca  

član od: 2.8.2002

sporočila: 257

30. jan 2004 11:03

Neverjetno, kaj vse so ljudje pripravljeni verjeti, če prej mastno plačajo. Mene tole že ni prepričalo. Ali obstajajo kakšne analize o teh "zdravilnih" sestavinah te soli. Namesto "drago kot žafran" bi lahko po novem rekli "drago kot sol". Danca

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

30. jan 2004 11:22

Imajo dokaze ljudi, ki so to sol uporabljali in se počitijo mnogo bolje (od hujšanja, zniževanja pristiska, prehladov,...) tudi neke analize so bile dane vendar zgolj (mislim da) bolj privatno. Jaz sama ne opazim bistvenih sprememb, pač je tako če v nekaj verjmeš potem deluje,...moč misli! Ja res je zelo draga, tudi sama je najbrz samo zaradi preizkusa ne bi kupila vendar če dobiš nekaj v dar vzameš!

kristal  

član od: 19.10.2003

sporočila: 11

7. mar 2004 9:36

Danca, neverjetno kaj vse so ljudje pripravljeni verjeti analizi. Recimo, preizkušenim zdravilom, ko pa le preveč ljudi umre, umaknejo zdravilo iz tržišča. Odgovornih pač ni, saj je šlo za farmacijo, napake pač so, preverjene, testirane, analizirane... LP

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

7. mar 2004 12:44

Uporabljam sol iz piranskih solin. Grobo mleta. Ne razumem zakaj bi jo morala drobit? Prav lapo se topi in opravja svoje poslanstvo - je slana. Sploh pa ne gledam na kakšen tolar več - če gre za oživitev NAŠIH solin.Naše soline so enkratne - ste že bili? Prav res je lepo, predvsem pomladi, ko še ni " tahuda vročina ". Če pa želite doživeti dan solinaja pa morate priti avgusta - in začnete ceniti sol, kot so jo delali naši dedje. Res je draga ta naša sol, in prav je tako. Pa še nekaj - vsi turisti ki pridejo k nam so navdušeni nad našo enkratnostjo......., mi pa hodimo v tujino po izdelke,ki naj bi bili zdravi in zdravilni in sploh +. Hotela sem še nekaj napisat pa je boljše da ne bom.

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

7. mar 2004 14:33

Bravo Vcibej! Tudi jaz mislim da premalo poznamo naso dezelo s hrano in pijaco vred. Seveda je prav da podpremo nase soline in solinarje z nakupom soli. Res se veliko premalo zavedamo kaj imamo, kako zdravo hrano se da dobiti in jesti pri nas. Iz tujine res poberemo samo umetno hrano. Kar poglejte te McDonaldse, nezdravo, umetno, polno razlicnih nezdravih dodatkov, arom, barvil,..., potem pa se recejo da je vse strogo nadzorovano. Saj verjamem da je nadzorovano, vendar samo do te mere, da se cloveku kaj ne zgodi, ce pa vnasamo kemijo v telo in nam nic ni, je pa ok, leta pa tecejo in tecejo in cez cas butne ven obolenje, ki ga sam Bog ne zna ozdraviti. Pa se vprasam, zakaj nimamo kioskov s slovensko hrano, ce ze poberemo vse ameriske, indijske, mehiske , srbske, in ostale fast foode! Pa diseco govejo juhco vam zelim.... Anja

aiwa  

član od: 16.2.2004

sporočila: 194

3. dec 2004 7:20

ojla ta sol je enkratna... in mislim da je enainisto... ker to je sol iz solin...je pa res super... samo sol je treba znat uporabljat. ne sme se je kuhat. z njo je tudi zelo fino shujšat... Iva Schwikart

kokot  

član od: 26.5.2004

sporočila: 90

9. dec 2004 12:07

Ali govorimo o soli kot slani stvari ali o soli kot spojini. To zadnje prodajajo od himalajske do....ker naj bi vsebovala starodavne vibracije, praenergijo itd....ko govorimo o začimbi pa naj bo čimmanj obremenjena z E faktorji npr. za sipkost, higroskopnost itd. (teh se pri soli nabere za površino embalaže, zato jih niti ne pišejo). Francozi imajo kraljevsko sol narejeno iz morske pene, v Sečovljah pa delajo pač svojo, ki je brez dodatkov zato bolj zdrava. Bojan Kokot

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti