Krofi

NNATALIJA  

član od: 2.9.2003

sporočila: 141

tema odprta - 23. jan 2004 9:45 | ogledi: 4.795 | odgovori: 5

Kmalu bo čas ocvrtih dobrot, pa me zanima, kako naj naredim pustne krofe, da mi bodo uspeli.

Leta nazaj sem jih cvrla uspešno in brez recepta, potem pa vsaj 10 let nismo uporabljali jajc (alergija) in ko sem se jih ponovno lotila, mi nikakor ne uspejo.

Napišiti vse- od vzhajanja, pa katera stran gre v olje, pa koliko časa se pečejo.

hvala za odgovore!lp.n

Temo je spremenil(a) NNATALIJA dne 23. jan 2004 09:46:03

ribica  

član od: 31.10.2002

sporočila: 525

2. feb 2004 10:25

Pozdravljena! Lani smo o krofih ze precej govorili. Poglej ta forum: http://www.kulinarika.net/forum/topic.asp?TOPIC_ID=1629 Nasa mami je tam nasla celo vrsto zanimivih nasvetov o tem, kako se pripravi dobre krofe. Ze dolgo nismo jedli tako dobrih krofov. ribica

vesna.p  

član od: 21.12.2003

sporočila: 32

2. feb 2004 22:46

Draga NNATALIJA! Da spet pridobiš izkušnje poskusi z BONI ali HIT-MIX mešanico. Testo naredi po receptu na embalaži, oblikuj ali nareži krofe, vzhajaj, v olje polagaj najprej vzhajano stran krofov / približno 160 stopinj C če se prav spomnim, jih že dolgo nisem pekla/ pokrij, lahko malo potreseš -se enakomerneje dvignejo- 2minuti, obrni in nepokrito speči še drugo stran. Jaz imam najraje že prej polnjene krofe-iz dveh plasti testa in vmes marmelada, pa sem prelena, da bi vedno delala takšne. LP vesna.p

Janja  

član od: 10.10.2001

sporočila: 244

3. feb 2004 8:47

Jaz sem lani odprla isto temo in dobila ogromno receptov in nasvetov (zgirnji link). Delala sem jih po receptu avtorja "mm" in so bili malo rečeno perfektni. Dva dni zaporedoma sem jih morala delati in vsi so jih fulll hvalili . Aja, pred tem sem jih delala le enkrat in so bili zažgani in surovi . Srečno! Janja

cirila  

član od: 24.7.2003

sporočila: 117

3. feb 2004 11:41

Evo recept od mm (za domačo rabo sem pobrala bolj pohvaljene recepte s foruma v en dokument, da jih imam takoj pri roki): "Prispevam preverjeno dober recept. 1 kg mehke moke, 7 rumenjakov, 1,5 kocke kvasa (5 dag), 7 dag masla, 7 dag sladkorja, 1/2 dl ruma, 1 vanilijev sladkor, 1 dag soli, približno 0,5 l mleka. Testo zamesim, pustim vzhajati, da se volumen enkrat poveča, nato testo rahlo razvaljam na 1,5 cm debelo in izrežem krofe (vsak bi naj imel 3--5 dag). Vsakega posebej oblikujem oziroma premesim še z roko in pustim vzhajati še 30--45 min. Ne obračam. Lahko jih razvaljaš tudi bolj tanko in po dva zlepiš, vmes pa daš marmelado. Sigurno uspejo in imajo vence. Če je testo bolj trdo, so zelo okrogli. Poizkusite z tem receptom, odkar ga imam, so moji krofi lepi in niso mastni."

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Venturini
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti