Recepti za dieto

malina4  

član od: 22.7.2012

sporočila: 7

tema odprta - 12. avg 2012 22:38 | ogledi: 8.629 | odgovori: 48

gg

Temo je spremenil(a) malina4 dne 4. sep 2012 19:10

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

12. avg 2012 22:42

Lubica zlata, kako dieto? Prveč holesterola, za žolč, celiakijo...diet je skoraj toliko, kot je ljudi. Katero si torej imela v mislih?

sem sama sebe cenzurirala...

 



Vanja

Sporočilo je spremenil(a) Vanja_v_ZDA dne 12. 2012 22:57

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

13. avg 2012 2:24

Slovenski pravopis v roke, dvakrat na dan po jedi

Sicer pa vtipkaj v iskalnik, ki ga najdeš prav na vrhu tele strani dieto, ki te zanima, pa boš marsikaj našla že med obstoječimi temami.

Mojca

Maxi25  

član od: 12.5.2011

sporočila: 195

13. avg 2012 8:39

No, jaz pa bi najprej vprašala, ali je težava v tem, da avtorica teme ne najde sebi primerne diete? Ali je težava v tem, da vsakič ko se loti diete ne vztraja do konca in posledično spet pridobi nazaj kilograme?

Ljudje dostikrat po spletnih straneh brskajo po receptih za dieto in potem, ko vidijo recepte, jih mine, saj je notri velikokrat kakšna hrana, ki je sploh ne poznajo, ali pa so recepti napisani tako, da že v naprej vejo, da ne bodo zmogli.

 

In seveda je vprašanje, ali je potrebno shujšati 20kg, ali zgolj zadnjih 5 idelanih? Namreč razlika je ogromna. Tudi način prehranjevanja se bistveno razlikuje.

 

Sama lahko svetujem za tistih 20kg, saj sem jih tudi sama izgubila in priznam, da na precej lahek način, pa nobenih receptov na spletnih straneh nisem brala.

Maxi25

Vesnuska  

član od: 1.1.2011

sporočila: 944

13. avg 2012 9:18

Moj recept: Manj jest.

Vesnuska

Maxi25  

član od: 12.5.2011

sporočila: 195

13. avg 2012 10:05

Odvisno. Ni vedno manj jest. Odvisno od navad. Dejansko je odvisno od posameznika. Sicer pravilo jesti 5x na dan po malo je zagotovo najboljša rešitev. Vendar smo ljudje nagnjeni k temu, da kompliciramo in se stvar ustavi, ko začnemo razmišljat kako bomo to izvedli med službo.

 

Recept vesga je spremeniti življenske navade. Ko človek to naredi, shujša. Ni neke filozofije in ni je diete, ki bi bila boljša od tega. Dejansko se je treba malo zamislit nad sabo in se vprašati, ali je res potrebno npr. jesti dunajski zrezek, ko pa je pečen ravno tako dober. Ali je potrebno jesti krompir z ocvirki, ko pa je lahko pečen v pečici in vsebuje veliko manj maščob.

 

 

Maxi25

Maxi25  

član od: 12.5.2011

sporočila: 195

13. avg 2012 10:37

Pregledala sem diete na tem linku. Tudi ena se mi ne zdi primerna, če želiš zdravo hujšat.

Maxi25

Lizzie  

član od: 26.2.2009

sporočila: 504

13. avg 2012 11:03

Maxi25 je napisal/a:

Recept vesga je spremeniti življenske navade. Ko človek to naredi, shujša. Ni neke filozofije in ni je diete, ki bi bila boljša od tega. Dejansko se je treba malo zamislit nad sabo in se vprašati, ali je res potrebno npr. jesti dunajski zrezek, ko pa je pečen ravno tako dober. Ali je potrebno jesti krompir z ocvirki, ko pa je lahko pečen v pečici in vsebuje veliko manj maščob.
Maxi25

 

Se strinjam. Najboljša dieta je spremenit slog prehranjevanja. To je edina zadeva, ki bo delovala na dolgi rok.

Lizzie

Uly  

član od: 25.9.2003

sporočila: 572

13. avg 2012 11:17

Se strinjam, vendar je malina želela diete in kašen link in to je dobila .

Uly

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

13. avg 2012 11:26

dobila, ampak je to res hotela? Najprej bi počakali, da odgovori na Vanjino vprašanje. Dieta je lahko kar koli, če pa ima v mislih hujšanje, potem se bojim, da bo zelo težka, če sprašuje za čudežne recepte: komur danes uspe ne vedeti, kako se pravilno prehranjevati, se bojim, da mu ni pomoči. Hujša se namreč v glavi, krožnik je povsem sekundarna stvar. Magične diete pa, zamera gor ali dol, so zanesljiv način, da nikoli na dolgi rok zares ne shujšaš. 

Sonja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti