Recepti za dieto

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

14. avg 2012 18:37

Lubi jezus!

Danes smo tako debeli predvsem zato, ker imamo hrano ob vsakem času in povsod in se ji ne moremo upreti. Tiste, ki ste mojih let povejte, kako so bili hladilniki v naših otroških letih prazni v primerjavi z danes.

Vnaši familiji smo kategorizirali agavin sirup, med, javorjev sirup, rjas sladkor ipd., kot sladkor. Ja, v malo drugačni obliki in če vprašaš zobarje, ti bodo povedali, da od vseh vrst dobiš karies. In vsi imajo kalorije.

Meni skoraj zbije, ko mi kdo reče, da kuhajo vse brez soli. V naslednjem stavku se pohvalijo, da uporabljajo samo morsko sol, ker je bolj zdrava. No, vse to me mentalno postavi v peti razred, ko smo se učili, da je kamena sol nastala tako, da se je morje na predelu, kjer jo zdaj kopljejo (takrat se je govorilo o Tuzli) izsušilo (ali nekaj takega). 

 

Vanja

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

14. avg 2012 19:07

Bože mili, Kristus božji, lubi Jezus...... smo pa navalile!!!!

lp

cervus

Maxi25  

član od: 12.5.2011

sporočila: 195

14. avg 2012 19:29

hehe, sam smo res.

 

No, če se vrenmo k temi s fruktozo ali brez...

 

Ali ste kdaj poskusile pisati dnevnik vaše prehrane? Res zanimivo za vidt, sam marsikomu se to ne da.Ampak, da se res vse zapiše. Ko prebereš 1 mesec prehranjevanja za nazaj, se ti kar hitro zasvita kako super "zdravo" živiš. Bog ne daj, da si zapisuješ še koliko na dan športaš...

 

V glavnem, malo športa, malo hrana - uspeh zagotovljen :)

 

 

Maxi25

moderator2  

član od: 12.3.2010

sporočila: 710

14. avg 2012 19:41

Prosim, vrnite se k temi (če ta sploh obstaja).

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

14. avg 2012 19:46

  Za  mimo krivim Malina4, ker se noče (ne more) oglasiti s podrobnostmi oz. dati odgovor na moje vprašanje. 

Vanja

Maxi25  

član od: 12.5.2011

sporočila: 195

14. avg 2012 19:47

Vanja, vidim, da imaš prav. Avtorica se ne javi. Moderator lahko mirno zaklene temo in ji da eno črno piko!

Maxi25

Primavera11  

član od: 11.8.2012

sporočila: 7

14. avg 2012 21:12

Meni je všeč ločevalna dieta. Če bi želela hujšati, bi se vsakakor zanjo odločila. Ničesar nisi prikrajšan, samo kombiniraš obroke drugače. Veliko kilogramov se da na ta način izgubiti.

Ali pa mastna živila nadomestiti z manj mastnimi in manj kaloričnimi. Jesti veliko sadja in zelenjave. Mnjam.

 

Primavera11

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

14. avg 2012 21:43

Jaz ne hujšam, čeprav bi bilo dobro, da bi. Se pa vseeno trudim, da si ne sladkam kave in čaja, že dolgo ne pijem gaziranih pijač, od maščob uporabljam v glavnem maslo in olivno olje, res občasno ocvirke. Kupljenim slaščicam se zelo upiram, sicer nisem odvisnica od čokolad in drugih slaščic, čeprav poleti zmažem kar dosti sladoleda. Pa lubenic in grozdja. Rada bi se otresla odvisnosti od kruha, kar je misija nemogoče. No, nimam holesterola, ne sladkorja, pritisk si sicer reguliram, a si ga merim in je zelo odvisen od dneva. Če je dan stresen, tudi pritisk kar naraste.

Kakorkoli, malo je že treba paziti in se tudi kdaj skloniti, skočiti, se malo oznojiti itd. Sem pa že večkrat zapisala, da sem pristaš zmernosti, včasih pa tudi ni nič narobe, če se malo pregrešiš. Da ni dan dnevu enak.

 

naor

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti