Recepti za dieto

Maxi25  

član od: 12.5.2011

sporočila: 195

13. avg 2012 12:41

Jp, točno tako. Tukaj se gre predvsem zato, da lahko svetujemo šele ko človeka spoznamo in da je ta človek iskren. Na primer, moja kolegica je hujšala in je imela neskončno rada sladko kavo in čokolado med učenjem. Sedaj - kako shujšat? Namreč vsi so ji rekli, da se mora odpovedat čokoladi in sladki kavi in kaj se je zgodilo? Nekaj časa je šlo, potem pa se je začela nažirat s tem. Napaka. Nikoli se ne smeš odpovedat tistemu kar imaš rad oz. kar telo potrebuje. Gre se zato, ali lahko zamenjaš s čim podobnim. Npr. v kavo daš natren, ali pa mlečno čokolado zamnjeaš s temno. Ves jedilnik lahko prilagodiš, če se čemu ne moreš odpovedati.

 

Ampak diete na spletih so napisane na splošno. Ne dotikajo se posameznika in zato so diete nične oziroma v večini neučinkovite. Velikokrat prebermo - izogibajte se sadju, ker ima veliko sladkorja. Kakšen nasvet je to? Noro. Seveda lahko človek je sadje, saj so vitamini ključnega pomena za prebavo. Bistvo je, kaj bomo naprej jedli. Kaj bomo pili...Če se filamo  s sokovi, ne bomo naredili nič. Še huje pa je, da stradaš. To je šele neumnost.

 

V glavnem, dejstvo je, da je treba dieto prilagoditi posamezniku. Pa ne samo to, shujšati ni problem, kako to obdržati je druga pesem. Zato je večino ljudi celo življenje na dieti. A ni nemuno? Če pa zamenjaš stil življenja, pa dieta odpade, ne razmišljaš o tem, zraven pa kot bi mignil izgubiš kilograme.

Maxi25

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

13. avg 2012 14:36

Malina4 ima navado (posplošujem), da odpre temo in se nato potuhne, me pa debatiramo in skušamo pomagati. 

Dokler ne vemo, o katero dieto ima v mislih, lahko na temo pozabimo.

Vanja

Maxi25  

član od: 12.5.2011

sporočila: 195

13. avg 2012 14:45

Pa dobr, meni se zdi pa zanimiva debata. Niti ni važno, kdo je odprl temo, je pa fajn, da se o tem pogovarjamo. Mogoče se bo pa kakšna najdla tukaj, ki želi shujšat - pa najde kak nasvet. Sicer sem prepričana, da je odprtih malo morje tem na foro hujšanja, ampak saj ne škodje.

Maxi25

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

13. avg 2012 15:05

Saj nikjer ni omenila, da jo zanima ravno shujševalna dieta ;)

Sicer pa je med "večno mladimi temmi" ogromno debat na temo shujševalnih diet (ločevalna dieta

http://www.kulinarika.net/forum/topic.asp?TOPIC_ID=5043

Montignac

http://www.kulinarika.net/forum/topic.asp?TOPIC_ID=1725

 

... Če pa v iskalnik na KulSlo vtipkamo preprosto "dieta", dobimo spet kup zadetkov:

 

http://www.kulinarika.net/zadetki.asp?splosno_besede=di

 

Dajmo rečt, da bo avtorica teme ta link vsaj odprla, če že ni povedala, kakšen dietni način prehranjevanja jo sploh zanima.

Mojca

Vesnuska  

član od: 1.1.2011

sporočila: 944

13. avg 2012 18:02

Maxi25, kak vpliv pa imajo vitamini na prebavo? Drugače se strinjam, da je sadje koristno, sicer manj kot zelenjava, je pa.

Vesnuska

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

13. avg 2012 19:00

Zakaj pa manj kot zelenjava?

Sonja

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

13. avg 2012 20:25

Izvrstna dijeta je tista, ki jo predlaga mamaF in sicer po vsakem obroku pravosis v roko, pa malo Toporišča za zabelo,

Če nič drugega, dijeta predpostavja vztrajnost, disciplino, da ne rečem, voljo do urejanja stvari po glavi. In če nekdo ne zmore v vsej zaščiti in anonimnosti, ki ju nudi spletfni formu, vprašati v kolikor toliko spodobni slovenščini, kje se dobi kakšna dijeta, potem ima prvenstveno obupne težave z lenobo in nespoštljivostjo. Tudi moraš biti salamensko len, da ne zmoreš odtipkati v strica gugla nekaj ključnih besed.  Če je kilaža materialni odras lenobe, se ne gre čuditi.

 

Lahko se pa sedaj usuje trop postov dežurnih sočutnic.

Vendelina jr.

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

13. avg 2012 20:33

Limnol, sadje manj zato, ker ima preveč sladkorja. 

Vanja

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

14. avg 2012 1:20

Vendelina, uprašanje gdo od sočutnikov sploh čita tale forum Lohk greva staut da Toporišič zihr ne

Mojca

Maxi25  

član od: 12.5.2011

sporočila: 195

14. avg 2012 7:29

Vesnuska je napisal/a:

Maxi25, kak vpliv pa imajo vitamini na prebavo? Drugače se strinjam, da je sadje koristno, sicer manj kot zelenjava, je pa.



Vesnuska

 

Črevesje je tisto, ki odloča, kateri vitamini in minerali se bodo absorbirali v kri in nahranili naše celice. S pomanjkanjem vitaminov in mineralov začne črevesje nepravilno delovati, posledice pa poznamo. Ena skrajnost je napihnjenost, druga skrajnost je prebavne motnje v vseh oblikah.

Pomanjkanje vitaminov, mineralov in encimov se hitro začnejo kazati na našem zdravju. Najprej v obliki razdražljivosti in v pomanjkanju energije,  nato s prebavnimi težavami ter vodijo v resne bolezni.

Maxi25

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti