Kako do take torte?

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

11. avg 2012 8:32

666 je napisal/a:

rebecca, a si barvala to s špinačo&peso ali z "jupolom" za živila? 

 

 spinaca je samo Popaju dobra

 

Kemija rula!

LP, R. "Stressed is desserts spelled backwards!"

Mayisa.  

član od: 21.2.2010

sporočila: 253

11. avg 2012 13:41

Kje dobim te barve za živila? Tole torto si je nekdo zaželel in bi jo rada naredila ...Hvala. 

Mayisa

malcomX  

član od: 23.7.2012

sporočila: 11

11. avg 2012 14:25

KSZ.

 

Kaj se tiče strohov pred barvili, stavim da ima 100g te torte vsaj pol manj barvil kot pa 100g haribo bombonov.

 

In stavim tudi, da je 100g te torte manj škodljive kot 100g haribo bombonov. 

Da se sploh ne spravim primerjat bigmacka in te torte. Kajšele cigaret in alkohola. 5 kosov take torte je 

še vedno manj škodljivo kot en cigaret.

 

Pa ne pozabite da je barvilo tudi v kisu ki ga kupujete, tukaj vas vstraši svetlo rumeno rdeča barva, tam vas temno rjava barva ne vstraši, oboje pa prihaja iz iste posode, če me razumete.

 

Zanimivo mi je bilo na dopustu, ko so v hotelu otrokom talai koktejl "Smrkec" (radenska in blue curacao sirup),

pa ena mati ni pustila da bi njen otrok pil ta koktejl (bil je pač svetlo plave - nenaravne barve), in mu je nato

raje naročla kokakolo. 

 

Prepovedujete rumena jabolka, jeste pa rdeča jabolka, nakoncu je še vedno jabolko.

malcomX

ivček  

član od: 14.8.2012

sporočila: 9

14. avg 2012 17:47

Ja jaz sem enkrat delala tako barvno torto,cela je bila modra-za Niveo,ko so jo jedli so bili čisto modri-v ustih in okoli njih..Če res ne gre drugače priporočam,da se izogibate barvil,kajti naravna nisi tako močna..Če pa so taki močni odtenki pa so gotovo umetne barve,čeravno so jedilne,Pa naj vsak sam presodi.

ivček

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

15. avg 2012 2:02

Jao ... kako sem šele jaz zastrupljena, ki se včasih zmotim in namesto v kozarec z vodo moje od akrilnih barv umazane čopiče namočim v kozarec cedevite ali instant kave. In seveda vede ali nevede vse popijem. Pa po večerji še kozarec terana iz vsaj 7X škropljenega grozdja. Pa (buhmeobvarji) na to še čik prižgem. Mea culpa, mea maxima culpa.

 

Ja, morda bi bil bolj "zdrav" kozarec kolakole ali kakega mleka z odvzeto maščobo in dodanimi nevemkakšnimi vitamini

 

MalcolmX, speči že to torto in nam prosim, pokaži fotke - predvsem pa - uživaj ti in tvoji povabljenci! Mislim da deliva mnenje, da je več vrednih 5 minut veselja ob "strupeni" živo mavričasti torti, kot pa dva dni "doktoriranja" o strupenih E-jih in drugih nevšečnostih, ki nam baje krajšajo življenje Saj ne, da se po super bio zrdrave in oh in sploh izdelke in pridelke večina slovenskega življa dnevno vozi v avtomobilih, pa čeprav v dandanašnjih časih skoraj ni kraja, kjer v premeru petih kilometrov ne bi bilo trgovine ali tržnice

Mojca

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

15. avg 2012 10:04

mamaF je napisal/a:

Jao ... kako sem šele jaz zastrupljena, ki se včasih zmotim in namesto v kozarec z vodo moje od akrilnih barv umazane čopiče namočim v kozarec cedevite ali instant kave. In seveda vede ali nevede vse popijem. Pa po večerji še kozarec terana iz vsaj 7X škropljenega grozdja. Pa (buhmeobvarji) na to še čik prižgem. Mea culpa, mea maxima culpa.

 

 


Mojca

Jaoj, mamaF, pa ti še migaš???? No, ja, saj vemo, kopriva ne pozebe.... .

Me pa nekaj drugega moti pri tej torti, ne barve - a vidite, kolk je biskvit zbit? Kakega vrhunskega užitka pri hamsanju po moje glih ni......

lp

cervus

Mygrace

sporočila: 6506

15. avg 2012 10:11

Kako bi človek uštulil grbe v tako torto, da bi bila vsaka rezina kot slovenska zastava?

Razmišljam, da ob razrezu fliknem eno značko na vsako rezino?

 

 

Mygrace

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

15. avg 2012 11:47

Pa merki, da bo značka brez bucke!

lp

cervus

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

15. avg 2012 14:06

elaphus je napisal/a:

 

Jaoj, mamaF, pa ti še migaš???? No, ja, saj vemo, kopriva ne pozebe.... .

cervus

Elaphus, meni je že stara mama rekla, da "imam več sreče kot pameti"

 

Mygrace, se spomniš enih prvih poštnih znamk naše države - je bil slovenski grb na njih. No, take znamke poiščeš, pa ned razrezom na vsak kos eno iz rokava gor streseš

Mojca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti