Ciper

tema je zaklenjena

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

5. jul 2012 7:02

 

OlivaB, moj klobuk je še vedno snet.

Si pa mislim, da je s krajšo šofersko kilometrino lažje preskočiti na levi pas - ker se še ni nabrala rutina na desnem pasu.  Sama imam precej rutine na desnem pasu in nimam nobene želje, da bi se učila šofirati po levi na dopustu (ni govora, da bi si nabijala dodatni stres). Ko/če bi bila službeno več časa v taki deželi, bi se pa s tem spoprijela.

Vendelina jr.

Mygrace

sporočila: 6506

5. jul 2012 7:16

Eni imajo pač boljši občutek za prostor, drugi slabšega, nimaš kej....se je res brez veze siliti, če ne obvladaš.

 

Drugač pa..so take turistično šoferske zgodbice kar lušne, ja...tako kot zgodbica o Američanki, ki je pred leti rentala avto v Sloveniji...je prišla reklamirat, ker avto nikamor ni šel, čeprav je do konca na gas tiščala..pa ogromno bencina je pil...pa ropotal je ko sto vragov....

Itak je skoz v prvi peljala.

 

                                                   

Mygrace

OlivaB  

član od: 5.7.2011

sporočila: 649

5. jul 2012 8:48

Mygrace se strinjam, take zgodbice so zakon! Čimveč takih!

Vendelina, ko sem prišla domov, sem bila po letu dni leve strani v kontra situaciji. Pa se kar hitro navadiš, če moraš pač moraš. Prvi dan dva je težko potem pa gre. Nihče pa ne rabi imet slabo vest, ker mu takšne stvari ne ležijo. Nenazadnje je kar nekaj moških, ki redko vozijo ali pa vozniške sploh nimajo. Ker ne marajo vozit, ne zaradi financ.

OlivaB

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

5. jul 2012 9:16

Kolegica OlivaB , mene pa le zanima odgovor na vprašanje, ki ti ga je zastavila VendelinaJr. Ker bi bilo fajn, da se še drugi podučimo kako je s tem križiščem :)

hedonist

OlivaB  

član od: 5.7.2011

sporočila: 649

5. jul 2012 10:24

Srce, pomisli malo logično. Imamo isto situacijo pri nas. Ti stojiš na sredini, levi spelje desno, desni spelje levo. Kaj se bo zgodilo z njima??

OlivaB

Mygrace

sporočila: 6506

5. jul 2012 10:50

Mal narcisa moraš bit in se v špegu gledat, pa gre, Hedonist

Šala mala. No, ne za vsakogar

Mygrace

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

5. jul 2012 11:04

Ok, eden levo eden desno po sistemu desnega pardon levega pravila verjetno, to mi je jasno. Ampak kdaj greš pa pol ti ?

Mygrace, a veš da tale s špeglom pa sploh ni neumna !? :)

hedonist

Mygrace

sporočila: 6506

5. jul 2012 11:12

Seveda, Hedonist, ne rabiš nič komplicirat, enostavno (sveta preproščina, hahahaha....) obrneš levo in desno in je stvar rešena.

Hudič je, če začneš filozofirat in razglabljat, zakaj eni vozjo po desni, drugi po levi in kdo ima bolj prav....in če so morda v preteklosti kdaj kakšne sufražetke korakale po desni...in potem posledično...in blablabla....

Drgač sem pa pred 2 leti iz čiste solidarnosti začela jesti z levo roko...super izkušnja...no, tudi avtogram lahko komu dam, šala mala, z levo roko...

 

                                                    

 

 

Mygrace

OlivaB  

član od: 5.7.2011

sporočila: 649

5. jul 2012 11:13

Od začetka. 

Prideš v neko tujo državo, pred prihodom si njihovih prometnih predpisov iz kakršnega koli razloga nisi pogledal. Sesti moraš za volan in priti iz točke a v b, morda še v točko c, d, e... Kaj lahko narediš? 

a. Se zjokaš in se vdaš. Po planih ne nadaljuješ.

b. Odpreš oči, opazuješ prometno signalizacijo ter kaj se dogaja okoli tebe in primerno po pameti in z mirno krvjo (kljuk kar nekaj višji/nižji temperaturi) odreagiraš.

c. ... morda ve kdo drug.

Zdaj lahko le še upam, da kdo od prisotnih ta pametnih od mene pričakuje, da se po več kot desetih letih še spomnem vseh prometnih pravil v uk ali na irskem. Ker se vsi tukaj prisotni še tako dobro spomnemo vseh prometnih predpisov, ki veljajo pri nas (to sicer itak  lahko vidim vsak dan na cesti). 

In takšne reči res niso za tiste, ki že desetletja hodijo na isto plažo na Hrvaškem, po svetu pa le, če jih turistični vodnik vodi od postelje zjutraj do postelje zvečer. 



OlivaB

Sporočilo je spremenil(a) OlivaB dne 05. 2012 11:14

Mygrace

sporočila: 6506

5. jul 2012 11:15

Jst se ob takih priložnostih vedno spomnim une naše: Kud svi, tamo i mali Mujo.

Nimaš kej kiksnt.

Mygrace

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Venturini
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti