Semolina

tema je zaklenjena

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

8. feb 2014 8:11

Alisea pridem :) pa upam da imas se kaksno kilo odvec :) 

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

8. feb 2014 9:38

preprost je napisal/a:

 

Durum  je pšenica. čisto nič drugega. Majko mila ste pametne ene, da ne prepoznate tega turcizma. durum je pšenica. pšenico se melje v moko pa tak naprej in dalje. pa lahko se melje fino al srednje. madona, saj sem si mislil:::

 

Še enkrat ljubice - durum je pšenica. Ostalo so pa izpeljanke

 

 

 

Lp 

preprost
Durum je posebna vrsta pšenice, s tetraploidnim kromosomskim zapisom in z veliko vsebnostjo glutena, zaradi česar je uporabna za izdelavo testenin in ostalih stvari, pri katerih veliko glutena pride prav. Glede pameti torej, kot imamo navado reči za nekaj znanih slovenskih (in ne samo slovenskih) politikov, včasih se dobra priložnost, da bi kdo ostal tiho, vidi šele takrat, ko je nepovratno zamujena. lp, proxima

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

8. feb 2014 9:43

Tako je, Triticum durum, je za razliko od Triticum aestivum pšenica, ki potrebuje več toplote za rast, svetovna proizvodnja je 10% T. d. in 90% T. a.  

Pokroviteljski ton, preprost, pa ohrani zase, me ga ne potrebujemo, hvala.

rimljanka

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

8. feb 2014 19:05

Uf, imaš pa srečo, preprost, da ne govorimo o jagodah. Tam bi se najbrž že pri štetju ploidnosti zaštrikal, sploh ne bi porajtal, da je zadaj kaki štos.

Kar s pa duruma tiče, ti pa ja na vsakem drugem žakeljcu špagetov piše, kaj je to, res ne vem, česa se tu ne da razumeti.

Sonja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti