Seznam prehrambenih izdelkov s katerimi niste bili zadovoljni?

motovilčica  

član od: 29.12.2009

sporočila: 231

28. maj 2012 22:23

Ob tej temi sem se zavedla, da imam očitno selektiven spomin in si bolj zapomnim dobre izdelke kot slabe  .Edino ena stvar mi je padla na misel, ki mi je prav jutro pokvarila, tako da je zlepa ne bom pozabila: rogljiček z nougat kremo iz lidla. Se je drobil, bil masten kot strela, v želodcu je obležal, prav nič pozitivnega ni bilo na njem razen nizke cene.

motovilčica

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

28. maj 2012 23:25

BarbaraGG je napisal/a:

Malce off-topic - ne vem zakaj bi se morala prehrana psa razlikovat glede na to ali so psi domači (kar koli že to pomeni) ali pa rodovniški. A se naj ne bi razlikovala samo po vsebnosti hranil glede na pasmo, starost in aktivnost?

BarbaraGG


Ja, seveda je tako. Pes je pes in vsak si zasluži kvalitetno in njemu primerno prehrano, kar pa ostanki naših kosil vsekakor niso. Rodovniški ali mešanec s kmetije - tudi s pomijami bi vsak preživel a vprašanje, kako kvalitetno in koliko časa

 

ZAČETNICA je napisal/a:
Barbika naš je zlati prinašalec. Za njegovo prehrano je precej dobro poskrbljeno. Je pa res, da ne kupujemo hrane z imenom, torej 70evrov za žakl, kar pa nekdo, ki je dal za rodovniškega psa čez 2000evrov bo kupil... Če me razumeš kaj sem misla povedat.

Začetnica

Jah ... odvisno, kako človek razmišlja. Če gledaš dolgoročno, so ravno hrane, ki jih kupiš v specializiranih trgovinah bistveno cenejše, kot pa tele iz supermarketov. Res je, za 15 kilski žakelj boljše pasje hrane dam okoli 60€, vendar ta žakelj pri mojem psu traja dva meseca in pol do tri (na dan poje 200 g), dlaka je lepa, prebava OK, vse štima, hrana pač ne vsebuje žitaric ...  Nima dodanih umetnih barvil, soli in podobnih dodatkov, kot so jih polne t.i. "nizkocenovne" supermarket hrane, ki pa je med TV reklamami seveda silno zastopana. Ampak ne zaradi kvalitete.

 

Dolgoročno cenejša je dobra hrana zato, ker je pes poje bistveno manj kot "supermarketne", prišparaš na obiskih veterinarja zaradi težav, ki jih nekvalitetna hrana prinaša čez čas, pa še kakcev imaš bistveno manj za pobirat, preprosto zato, ker hrana ne vsebuje toliko balasta (pri hranah iz marketa lahko vidiš, koliko mesa vsebijejo in koliko koruze, soje in ostalih "polnil").

 

Pa sem za svojega psa plačala samo posvojnino v zavetišču. Toliko, kot sicer stane en žakelj njegovih briketov.

 

Po drugi strani pa tudi vsi, ki imamo avto, ki je vreden 1000 € ali pa 30000 € skrbimo, da vanj točimo bencin in ne "nekaj bencinu podobnega". Pa da ga redno servisiramo itd.

Zakaj pa bi bilo pri živalih to tako drugače?

 

Ežoj, oprosti, ma sem se prav morala vtaknit, zdaj pa končam z džukelami.

 

Mojca

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

29. maj 2012 7:15

Zgornji MamaEfin post naj si prebere vsak lastnik domače živali, predvsem ga pa naj upošteva.

Veliko ljudi meša kvalitetno specializirano prehrano z zgoraj omenjenimi Čapiji, Pedigreji in podobnim. Ko smo sami uporabljali hrano te vrste, smo zapravili veliko več za mačji pesek. Tako da se ne gre zgovarjat niti na ceno teh izdelkov.

Commis débarrasseur

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

29. maj 2012 8:03

O bože. Grem mu kot varčen lastnik še naprej hranit ostanke.     Svašta.

Začetnica

paulina d  

član od: 5.6.2010

sporočila: 249

29. maj 2012 11:30

Zelene olive polnjene s papriko - Tušev izdelek.Zavohajo se od daleč in po njih se mi je spahovalo cel dan.

paulina d

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

29. maj 2012 11:31

paulina d je napisal/a:

Zelene olive polnjene s papriko - Tušev izdelek.Zavohajo se od daleč in po njih se mi je spahovalo cel dan.
paulina d

 

Poskusi enkrat Tuševe zelene olive nerazkoščičene - so pa odlične.

Začetnica

ealy  

član od: 27.5.2004

sporočila: 173

29. maj 2012 11:31

Uh moram se oglasiti, ravno včeraj sem rekla možu, da bi morali to prav prepovedati prodajati. Kupila sem Sparove pakirane njoke. Kaj fuj in fej je to, še malo manjka, pa bi bilo lepilo. Brez okusa, sam poc, kar obleži v želodcu, in se popa po ustih...groza res.

ealy

zeta  

član od: 21.5.2009

sporočila: 1353

29. maj 2012 11:39

Ealy, tukaj ti pa moram pritrditi. Ničemur niso podobni in druga polovica vsebine se nam še vedno valja v zamrzovalniku.

zeta

Anansie  

član od: 30.4.2005

sporočila: 194

29. maj 2012 18:29

pa vendar je nastanek "so called-lastnih trgovskih znamk" plod nas in naše kupne moči, zakaj? Ker hočmo met VSE. Kaj pa 40let nazaj, ko je bilo čudo božje, da je blo pr hiši kilo kave ali pa sploh kruha ni blo za dobit. Zdej pa ne veš kaj bi vzel zaenga, ker je tolk tega kruha?

 

Kako smo lahko dale ceni prednost pred kvaliteto?? Na tak način bomo razvrednotiličisto vse, ker trgovci stiskajo dobavitelje pri cenah, ker želijo navit svoje marže, torej morajo dobavitelji privit delavce, ki delajo itak na minimalcu...

Anansie

zeta  

član od: 21.5.2009

sporočila: 1353

29. maj 2012 18:40

Anansie je napisal/a:

...Kako smo lahko dale ceni prednost pred kvaliteto??...



Anansie

 

Trikrat lahk ugibaš, zakaj

zeta

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti