Bele čokoladne

Anansie  

član od: 30.4.2005

sporočila: 194

tema odprta - 5. maj 2012 8:48 | ogledi: 14.179 | odgovori: 12

Pozdravljeni!

 

Imam en majhen problemček, saj delam poročno torto, na kateri si je nevesta zamislila dekoracijo iz belih čokoladnih cigar. Včeraj sem poskusila sama narediti te cigare, vendar se mi čokolada nekako ni uvihala (čeprav sem tempirala in uporabila postopke, kot so prikazani na youtubu). Ima katera izkušnje z oblikovanjem le-teh in bi bila tako prijazna, da bi mi pomagala? Hvala za odgovore in lep vikend

 

Anansie



Anansie

Temo je spremenil(a) Anansie dne 5. maj 2012 11:44

Anansie  

član od: 30.4.2005

sporočila: 194

5. maj 2012 11:49

Čokolado sem zelo na tenko namazala s spatulo, pa se je samo lomilo vse skup, oziroma je ratala ena gora nagrbančene čokolade...Rebecca tisto zgoraj, pa nimam pojma kje nej dobim acetatne folije?

Anansie

Anansie  

član od: 30.4.2005

sporočila: 194

5. maj 2012 12:30

hehe, žižula hvala, sem pogledala že toliko teh clipov na youtubu, da bi znala v miže, ampak ne gre. Sem pa odločena, da bom naredila te cigare, pa če bom praskala po tem marmorju dan in noč :)))

 

Anansie

Sweetie  

član od: 22.1.2004

sporočila: 1268

5. maj 2012 16:49

na sejmu čokolade v Radovljici sem gledala slaščičarje, ki so ravno tako uporabljali acetatno folijo. To je tista debela folija, ki jo po moje dobiš tudi v kakšni cvetličarni (meni so že večkrat zavili cvet v tak tulec iz te folije). Konkretno se spomnim cvetličarne v Mercator Hipermarketu. Morda pa je res finta v tej foliji.

Sweetie

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

5. maj 2012 18:32

Upam, da bride to be zna ceniti tvoj napor - ker če ga ne zna, potem ji ne gre privoščiti nikakršnih cigar whatsoever #monica #bill

 

Aj, sem žleht.

Vendelina jr.

Anansie  

član od: 30.4.2005

sporočila: 194

5. maj 2012 21:03

hehe, Vendelina jr., je so called "bridezilla" :))...Sweetie sem bla na sejmu, samo oni majo tako lepo zadevco za tempirat čokolado (sej je sam 400e) :P zato jim rata, ker baje je keč samo v tempiranju, da se maščoba drugač porazdeli kot pa je zvezana v tablicah čokolade :)) uf, celo znanost sem že naumila, a praksa ne gre in ne gre...

Anansie

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

6. maj 2012 9:09

bridezilla lahko mirno dobi tortozillo s Hoferjevimi palčkami.

Zdaj pa malo bolj zares, čeprav ne vem, ali res pride v poštev zate. Jaz sem temnim čokoladnim svaljkom prišla na kraj, belim pa ne. So me pa iz zadrege rešili v bližnji slaščičarni. Odkorakala sem tja, kjer sem malo pred tem videla torto s točno takim dekorjem, kot sem si ga zamislila, in po zelo kratkem razgovoru smo bili zmenjeni: naredili so mi jih in naslednji dan sem jih lahko prišla iskat. Seveda moraš na njih pazit kot na punčico svojega očesa, če postane pretoplo, se zlepijo, če pretiravaš s hladilnikom, bodo postali preveč drobljivi, poleg tega se ti na njih naredi kondenz, ko jih vzameš ven (sploh poleti), kar je spet ena posebna packarija..... Pa še cena ni bla pretirana, meni se je zdela povsem stroškom in delu primerna. Te slaščičarne žal ni več (bila je ena od Intesovih v Mariboru), ampak prepričana sem, da je zavzetih slaščičarjev še kaj po Sloveniji. Poskusi, vprašati je zastonj.

Sonja

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

6. maj 2012 17:29

Kdaj se ima zgoditi tale wedding. I'm getting curious:..

Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti