Torbice

Sashika  

član od: 29.3.2006

sporočila: 639

27. apr 2012 5:52

Vsako torbico v svoji (ponavadi tekstilni, mehki) vrečki. Eno poleg druge v omari. Tiste za dnevno uporabo v garderobi. 

Že nekaj časa se ubadam z idejo o nakupu "torbice z mnogo žepki" za v vse torbice - ena zadeva, kamor spraviš vse, kar ponavadi imaš v torbici, nato pa namesto vsake stvari posebej prelagaš samo torbico z žepki iz ene torbe v drugo. 

Glede na to, da imam večinoma večje torbice, bi bilo tako možno malo omiliti kaos v njih  No ja, mogoče je to le wishful thinking. 

LP in lep praznik vsem!

Saša

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

27. apr 2012 6:47

Vsaka torba je v svoji vreči in na polici. Ker so police odprte, sem pred kratkim prišla na idejo, da bi naročila (pri dragemu, seve)  vrata z lesenim okvirjem in steklom, da bi bile varno spravljene pred prahom, a vseeno na očeh.

 

Drugače pa dobim pikice ob ponaredkih, ki jih ženske nosijo. Bolj prej kot slej začno cveteti in nič ni hujšega kot Chanelka v popolnem razcvetu in z oguljenim skajem ali razpokana Vuittonka.

Dobre usnjene torbe se da dobiti tako rekoč kadarkoli na znižanju, včasih je pa lepo, če ti kdo podari darilni bon za kako posebnost.

 

Vanja

Sashika  

član od: 29.3.2006

sporočila: 639

27. apr 2012 6:54

Vanja, tudi jst sem alergična na ponaredke - raje ne kupim, oz. kupim nekaj, kar po defaultu stane 10 EUR (indijske pletene torbe), ponaredka pa ne bi kupila. 

Res je, da se dobre usnjene torbe da dobiti za dostopen znesek. 

 

Saša

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

27. apr 2012 8:11

Vanja_v_ZDA je napisal/a:

Vsaka torba je v svoji vreči in na polici. Ker so police odprte, sem pred kratkim prišla na idejo, da bi naročila (pri dragemu, seve)  vrata z lesenim okvirjem in steklom, da bi bile varno spravljene pred prahom, a vseeno na očeh.

 

Drugače pa dobim pikice ob ponaredkih, ki jih ženske nosijo. Bolj prej kot slej začno cveteti in nič ni hujšega kot Chanelka v popolnem razcvetu in z oguljenim skajem ali razpokana Vuittonka.

Dobre usnjene torbe se da dobiti tako rekoč kadarkoli na znižanju, včasih je pa lepo, če ti kdo podari darilni bon za kako posebnost.

 



Vanja

 

Pa čevlje tudi, kajne, Vanja?

mamamia

zeta  

član od: 21.5.2009

sporočila: 1353

27. apr 2012 9:34

V omari na policah, zložene lepo ena ob drugi.

zeta

Mygrace

sporočila: 6506

27. apr 2012 11:25

Vanja, ob nepravilnem skladiščenju se tudi originali lahko poškodujejo....

Kaj imate pravzaprav proti ponaredkom? Dobrim?

No ja, če vam je to dodana vrednost...se sprašujem, kakšna je osnovna?

 

(mal of ampak vendarle: edeen naših članov je zadnjič plasiral na trg žnj robo "limited"......ne morš verjet!!!!!!!!)

Mygrace

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4527

27. apr 2012 12:10

OlivaB je napisal/a:

Je pa očitno z mano nekaj narobe ko imam zaenkrat samo dve, eno za pozimi in eno za poleti ...

OlivaB

 

, kaj naj potem rečem zase, ki nimam nobene? A sploh obstajam  ?

Zato pa imam eno steno predsobe rezervirano za nahrbtnike, kavelj pri kavlju, za "mestnega", malo manj "mestnega" in tako naprej do alpinističnega.

 

lp

mzm

OlivaB  

član od: 5.7.2011

sporočila: 649

27. apr 2012 13:14

Miška, ti pa znaš potolažit        

Nenazadnje, ruzački na 1001 način so tud neke vrste torbice. Pač namenu primerne torbice  Mi pa moja denarnica sama pogleda iz denarnice kadar vidim kakšno lepo oblekico  Včasih pa je to vlogo igralo perilo 

Ponaredkov pa tudi sama nimam rada. Original nam je všeč zaradi kvalitete in detajlov, katere ponuja, ponaredek jih pa po vsej verjetnosti nima.

OlivaB

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

27. apr 2012 14:00

Mygrace je napisal/a:

 

Vanja, ob nepravilnem skladiščenju se tudi originali lahko poškodujejo....

 

Kaj imate pravzaprav proti ponaredkom? Dobrim?


Mygrace

 

Se bom naredila, da sem prezrla tvoj prvi stavek in pokomentirala drugega:

 

Kot prvič, kopije so torbic KRAJA: Kraja znamke, izdelka pa še kaj drugega firmi, ki je v biznisu že uh-lala let in si je pač pridobila neko ime, izdelki so navadno narejeni v Franciji, Italiji itd., kjer je delovna sila dražja.

Drugič, torbe se prodajajo na črnem trgu, prosto plačevanju davkov, takšnega ali drugačnega plačevanja socialnih prispevkov in tako dalje. Ne samo v državi, v kateri se prodajajo, ampak tudi na Kitajski, ki je jasno največja proizvajalka knock-off torbic, so delavci v teh tovarnah še manj plačani, kot če izdelujejo torbe manj znanih dizajnerjev.

 

 

 

 

 

Vanja

Deschanel  

član od: 18.4.2012

sporočila: 35

27. apr 2012 14:58

Vanja, glede kraje avtorskih pravic imaš popolnoma prav in tukaj ni kaj oporekati. Vendar pa po drugi strani, ali ni kraja tudi cena ene torbice 2000+ evrov, ki jo nekdo kupi kot stvar čistega prestiža? Ne vem, koliko je ljudi pri nas v Sloveniji, ki si to lahko privoščijo? In zakaj bi človek dal toliko za eno torbico? S preostankom denarja raje komu pomagaš do bolj bistvenih stvari v življenju. Razumem, da gre za umetnost, da ljudje študirajo dizajn, da je notri vložnega toliko in toliko truda. Ampak se meni bolj zdi, da gre za statusne simbole bogatih ljudi.

In poleg tega sem ogromno hodila po svetu, tudi po azijaskem delu, kjer so tovarne, ki šivajo originale. Začudeni bi bili, v kakšnih pogojih delajo ženske tam. Ampak večina tega ne vidi, ker preberejo v časopisu, da so pač ljudem prijazno podjetje. Ali pa posnamejo video z zadovoljnimi ljudmi. Kje smo že to videli? Arbeit macht frei, ne?

Glede oguljenosti je pa tako. Če je ženska nemarna, bo oguljeno še kaj drugega. Se pa bojim, da trenutno oguljenot ni ravno posledica brezbrižnosti. Pa ne jemljite mojega pisanja kot napad na kogarkoli, lepo prosim, je samo moj pogled na vaše razmišljanje.

 

LP

Deschanel

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti