Odvisnost od čokolade

andrejka88  

član od: 14.8.2010

sporočila: 31

tema odprta - 12. apr 2012 17:07 | ogledi: 12.693 | odgovori: 46

Zanima me, če ima kdo isto izkušnjo kot jaz..sem namreč odvisna od čokolade..ne predstavljam si dneva, da je ne pojem vsaj minimalno dva koščka, najraje imam takšne s celimi lešniki ali mandlji in z večjo vsebnostjo kakava, če se le da..enostavno tej sladki pregrahi se ne morem upreti..kadar pa se poskušam, obupam po par dnevih, saj se telo začne kar tresti..sladkor v krvi je normalen, tako, da resnično ne vem od kje mi ta razvada, najraje pa se z njo posladkam po kosilu, ko mi zapaše nekaj sladkega in čokoladnega, tudi če je kakšno pecivo, samo da je nekaj čokoladnega..le kako naj se ji uprem? 

andrejka88

drejcek  

član od: 11.1.2004

sporočila: 1028

12. apr 2012 18:55

Baje da je najboljša pot, da premagaš skušnjavo, ta, da se ji vdaš ... Moje mnenje je, da Ti nekaj manjka (duševno) in se tega niti ne zavedaš, in to nadomeščaš s čokolado, lahko pa Ti telo sporoča, da mu manjka nečesa, kar dobi s čokolado.

Ob uživanju sladkorjev in pa kakava se sproščajo hormoni sreče in zadovoljstva, mogoče imaš preveč stresno življenje ali pa se preveč sekiraš? Vsekakor, če opažaš, da zadeva postaja kritična, bo treba na obisk do strokovnjakov.

Drejček

zeta  

član od: 21.5.2009

sporočila: 1353

12. apr 2012 19:08

Pojej pač tista dva koščka ali več čokolade, če ti paše. Kaj češ, eni po kosilu spijejo kozarec vina, drugi piva, nekateri kavo, nekdo pa pokadi cigareto. Pa še kaj bi se našlo. Nič ni narobe, če je v mejah normale, tudi dva koščka čokolade ne.

zeta

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

12. apr 2012 19:12

Dokler sta dva koščka na dan, pa še to temne čokolade, zapri oči in uživaj v svoji pregrehi! Nekaj pa človek tudi mora imeti od življenja.

Sonja

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

12. apr 2012 19:25

PRIVOŠČI SI, UŽIVAJ in zapomni si MANJ JE VEČ in ČE ŽE ŽE. Torej kvalitetna čokolada ala LIND, razne ČOKOLADNICE, nakup fra., svi., ang. cokolade preko neta. Uživaj v tisočerih okusih. Cisto nic ni narobe. Uživaj! Smo s tabo!

---Kdro išče cilj, bo ostal prazen ko ga bo dosegel,kdor pa najde pot bo cilj vedno nosil v sebi. (Dragi Nejček Z.)---

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

12. apr 2012 19:45

Ti samo uživaj, vsak ima svojo majhno sladko razvado ---

mamamia

Terman  

član od: 11.5.2011

sporočila: 277

12. apr 2012 19:45

Jaz pa dvomim v iskrenost napisanega. Da po dveh koščkih na dan dobiš abstinenčno... Če so to res majhne količine, ugotovi kaj ti čokolada pomeni. In to razreši. Če so pa količine veliko večje, kar tudi sumim, pa čimprej do vhodnih vrat kakšnega strokovnjaka, dokler greš lahko še skozi.

Jaz sem imel isto pi*****jo na koncu faksa, ko se je klapa raztepla po celi Sloveniji. Začel sem vsakodnevno hodit po gostilnah (vsakič v drugo) ter sam sebi govoril, da hodim le poizkušat hrano. Tako sem lahko nepretrgoma jedel tudi po dve uri skupaj. Rezultat je bil +10kg v dobrih mesecih, uničena prebava (v blatu si lahko s prostim očesom prepoznal obrok) in tako raztegnjen želodec, da sem kasneje ob normalnih količinah zaužite hrane trpel za stalno volčjo lakoto. Razlog za vse skupaj pa je bila osamljenost, oz. bolj natančno pogrešanje druženja s klapo po gostilnah. Ko sem sam pri sebi to razčistil, so se stvari takoj obrnile na bolje.

ibiza  

član od: 4.10.2005

sporočila: 688

12. apr 2012 20:32

Zakaj pa je to greh? Kolikor je meni znano, je košček ali dva temne čokolade na dan zdravo. Jaz jo tudi pojem, raje več kot manj. Prav gotovo ni nič bolj škodljiva pa tudi najbrž ne bolj zdrava od skodelice kave, pa nihče ne vpraša, če je le-ta normalna...

peter

jgirl  

član od: 13.7.2010

sporočila: 66

12. apr 2012 20:43

Eh, dokler ostane pri manjših količinah, in to celo črne čokolade, se pomoje nimaš kaj za sekirati. Če pa to preraste v večji problem oziroma te to moti, pa malo analiziraj svojo siceršnjo prehrano - ali ješ dovolj čez dan, vsa makrohranila itn. Tudi sama obožujem čokolado, ampak pri meni 2 koščka niti slučajno ne bi zadoščala, zato jo raje jem bolj redko - sladkor ima navsezadnje nekakšno zasvojljivo lastnost in manj ko ga ješ, manj želje imaš po njem.

jgirl

yulchi  

član od: 16.8.2007

sporočila: 630

12. apr 2012 20:50

Ja, poznam primere, ki ne morejo vsakdanjika preživet brez čokolade. Jaz pa jo jem, če se mi v trgovini zalušta.  Drugače pa se je ne taknem, če je nekje v shrambi. Sploh ne želim napisat, kolikokrat pri meni rok preteče

yulchi

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

12. apr 2012 21:10

Greh? Grešiti je človeško, občutek pa božanski, moj priljubljen citat ... Sploh s temno čokoladico ...

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti