Odvisnost od čokolade

luccka  

član od: 8.12.2007

sporočila: 229

15. apr 2012 8:31

Jaz tudi vsak dan pojem vsaj en košček čokolade... Najraje po zajtrku, takrat mi zelo paše. Pa mi je čist fino tak, ker si potešim lušte po sladkem, pa še zalogo od praznikov počasi praznim 

Včasih pa pride tudi dan, ko me napade in je pojem malo več, pa zato potem mogoče pazim pri kosilu.

Če pravijo, da jabolko na dan prežene zdravnika stran, pa pri meni velja, da košček čokolade na dan pomaga, da je življenje bolj sladko 

luccka

Lila Roza  

član od: 13.11.2010

sporočila: 128

15. apr 2012 12:25

Nekateri pravijo, da, če se pojavi izrazita želja po sladkem, večkrat na dan, telesu primankuje magnezija.

 

Lila Roza

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

15. apr 2012 14:45

Če je res, da poješ samo 2 koščka čokolade in to smatraš za odvisnost, je to približno tako, kot če bi jaz, ki popijem kozarček vina pri večerji ali pa koktail na vroč poletni dan na terasi, jokala, da spadam med alkoholike.

 

Vanja

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

15. apr 2012 17:22

Mayisa, hvala za pojasnilo

kobra 1

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

15. apr 2012 17:39

Mene pa zanima, kako je lahko agavin sirup presen (kar pomeni surov). Sirup se dobi tako, da sok, ki vsebuje sladkor, kuhajo, da izpari veliko vode in to je potem sirup. Presen agavin sirup me pa malo spominja na ono - jahali smo peš belega konja črne barve.

lp

cervus

Terman  

član od: 11.5.2011

sporočila: 277

15. apr 2012 18:15

Presen pomeni, da ni segret nad 42 stopinj celzija. Veliko postopkov priprave hrane mirno zadosti tem pogojem. Za točen postopek pridobivanja agavinega sirupa ne vem, vem pa da presen ni tako izrazitega okusa kot koncentriran sirup.

Mayisa.  

član od: 21.2.2010

sporočila: 253

15. apr 2012 18:17

Sirup je presen (ni segret nad 46°C/ 115°F), nerafineriran in brez kemikalij v procesu pridelave, biološki in brez primesi ali drugih sirupov.

 ... poznamo več vrst agavinega sirupa ...



Mayisa

Sporočilo je spremenil(a) Mayisa. dne 15. 2012 18:18

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

15. apr 2012 18:43

http://bos.zrc-sazu.si/cgi/a03.exe?name=sskj  hja, tudi SSKJ ni torej več tisto, kar je nekdaj bil.

Me je pa začela ta stvar zanimat. Torej, vprašanje - voda izpareva pri 100 st. Celzija, so me nekoč učili (če niso medtem spet kaj novega pogruntali), izhlapeva pa v dokaj širokem temperaturnem območju. Če torej hočejo vodo "odhlapiti", zakaj tisti agavin sok sploh segrejejo na 46 stopinj Celzija????

lp

cervus

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

16. apr 2012 3:59

Elaphus, saj voda izpareva (ali izhlapeva) tudi pri nižjih temperaturah. Pomisli samo na sušenje cunj, obešenih kje v kopalnici. Ali jabolka se posušijo, če predolgo čepijo kje na pultu. Meni je zadnjič izhlapela voda iz kozarca, sem jo pozabila na nočni omarici in prišla domov po devetih dneh in morala kozarec pošteno drgniti, da sem ga očistila.

 Kako delajo presen agavin sirup, ne vem. Za ta normalnega imajo peklensko vroče peči (pa ne me vzet dobesedno).

Meni je načeloma še najbolj všeč v destilirani obliki. Z limeto in malo soli.

Vanja

 

Sporočilo je spremenil(a) Vanja_v_ZDA dne 16. 2012 04:46

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

16. apr 2012 8:27

Torej, je kaj narobe, če sem sedaj 3 dni zaporedoma pojedel kos in pol najbolj božanske orehove potice, katero sem dobil od očeta bivše punce (ja, smo v dobrih odnosih in gospod delajo eno najboljših potic kar sem jih jedel) in katere sem striktno zahteval samo 2 koščka. Tako, za gušte :D. A on, takšen kot je, je vedno govoril, saj si dec, kaj ti bo košček. Sedaj pa, ker sam živim sem si lepo polepšal vsak popoldan z vročim čajem, POIROTOM in potico.
Sem torej mrbit odvisen in bom ratal ??
To je tako na hec obrnjeno vprašanje glede čokolad, piškotov in še česa, kar se zadnje čase pojavlja na forumu.
Košček ali dva biločesa, pa četudi vsaki dan, se mi zdi, ne vpliva ne na težo ne zdravje, sploh če zraven pojemo ogromno zdravih stvari. Ni ga dneva brez solate in ni ga dneva brez dobrega zdravega zajtrka z kompleksnimi OH in dosti sadja ali pa domačim kruhom, domačo skuto in domačimi marmeladami BS ali pa domačo skuto ter različno narezano zelenjavo.
Odvisneš od uživanja...pacek

---Kdro išče cilj, bo ostal prazen ko ga bo dosegel,kdor pa najde pot bo cilj vedno nosil v sebi. (Dragi Nejček Z.)---

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti