Pomoč--torta

te.jcika  

član od: 17.8.2010

sporočila: 165

5. mar 2012 8:56

Pozdravljene, javljam se nazaj torte že skoraj ni;) In sicer potem sem se odločila za spodnji del pudingova krema+sadje-Odlično:) druga krema pa bela čokolada+sadje-malo manj odlično in sicer krema je bila malo pretrda. Naj pa samo še povem, da sem fondant naredila po "receptu" iz youtuba in mi je krasno uspel uporabila sem ga čez eno uro in to hvala bogu ker naslednji dan ni bil več tako prožen.

 

Hvala vsem za vaše odgovore

 

Lep dan

te.jcika

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

5. mar 2012 9:18

Katero sadje pa si uporabila?

JJ

syu  

član od: 10.9.2009

sporočila: 482

5. mar 2012 12:26

Kar tukaj bom vprašala, ker tudi jaz rabim pomoč.

Morda kdo med vami ve, kje bi dobila maketo oz pravi pomanjšan Aljažev stolp.

Moj oče stari in strastni planinec praznuje 80let.

Svakinja, ki dela čudovite torte, bi mu naredila "planinsko" torto.

Hvala vsem, ki me boste prijazno usmerili v iskanju.

syu

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

5. mar 2012 15:00

Ne razumem čisto, ali iščeš mini Aljažev stolpek samo kot okrasek za na torto ali imaš v mislih nekaj jedilnega? Aljažev stolp kot dekoracijo lahko z malo truda narediš iz mini roladice in marcipana, če le imaš malo ročnih spretnosti in kolikor toliko dobro fotografijo (teh je pa na internetu kot smetja). 

Mini Aljažev stolp bi  mogoče lahko dobila kje med spominki, malo pokliči naokoli po Gorenjskem tam okrog Mojstrane. 

Sonja

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

5. mar 2012 15:08

syu, takle stolp pa res ni problem naredit, kar iz kartona (za valj je lahko kar rola od wc papirja, oblečena lepo v Al folijo, za streho narediš iz kartona klobuček, pa vrata nalepiš čez osnovni valj, pa okna.

http://kraji.eu/PICTURES/gorenjska/kranjska_g

Zdaj je, če se en motim, siv in ne bo težko. Če imaš kakega mladca ali mladenko okoli 10-12 let bi mu to moralo biti mala malca, pa velik izziv in užitek.

rimljanka

syu  

član od: 10.9.2009

sporočila: 482

5. mar 2012 16:39

Limnol- nekoć sem nekje na enem obisku videla ta stolp, prinesel ga je nekdo iz Triglava, kovinski.

Za marcipan varianto vem, sem že videla tako torto, samo jaz bi rada da ima dedi to za spomin, ko pojemo torto.

Rimljanka- hvala za idejo, še vedno želim kovinskega iz zgoraj navedenih razlogov..

Hvala obema zaenkrat.

 

 

 

syu

zeta  

član od: 21.5.2009

sporočila: 1353

5. mar 2012 17:35

Syu, pokliči ali pojdi na Planinsko društvo Ljubljana-Matica, Trdinova 8, v Ljubljani. Kovinski Aljažev stolp kot spominek se dobi po ceni 15,50 € v PD na Kredarici, verjamem pa, da imajo možnost in voljo priskočiti ti na pomoč, če je v njihovi moči ali pa ti pametno svetovati. Takole, iz prve roke. Poskusi.

zeta

syu  

član od: 10.9.2009

sporočila: 482

5. mar 2012 19:27

Hvala Zeta, takoj jutri pokličem.

Kroki hvala tudi tebi.

syu

te.jcika  

član od: 17.8.2010

sporočila: 165

20. mar 2012 19:06

Pozdravljena JanisJoplin z malo zamude, uporabila sem višnje, in banane.

 

Lep pozdrav

te.jcika

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti