Pomoč--torta

jagodka1  

član od: 1.11.2012

sporočila: 5

7. jan 2013 17:38

Zdravo!

Temo bi si sposodila in vprašala za en nasvet, in sicer nameravam speči torto, rada bi imela vaniljevo in jagodno kremo, zanima me če lahko uporabim obe kremi v torti, ima katera že izkušnje? Predvsem bi rada vedela kako gredo skupaj okusi?

 

Upam da nisem postavila preveč neumnega vprašanja :)

jagodka1

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

7. jan 2013 18:06

Po mojem mnenju gresta ta dva okusa odlično skupaj. Z vanilijo ali čokolado težko kje zgrešiš.

JJ

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

7. jan 2013 18:10

Kako ti gresta skupaj pa vanilijev in jagodni sladoled? Ali vanilijev puding z jagodnim prelivom? No vidiš.

Seveda lahko uporabiš dve različni kremi v eni torti - eno plast premažeš z vanilijevo, eno pa z jagodno kremo; ali pa daš noter jagodno, okoli in okoli pa vanilijevo. Ali pa skombiniraš kaj bolj originalnega, vzemi vrečko ali brizgo in se izživljaj s kupčki, črtami, spiralami.... v najbolj fantastičnih kombinacijah in vzorčkih, od zunaj in od znotraj, kakor ti je drago - naredi pač svojo lastno unikatno kreacijo. Pri testu raje uberi čimbolj enostavno vrianto. 

Je pa, kot vse pri kuhanju, vse skupaj stvar okusa. Eni prisegajo na enostavne stvari in čimmanj mešanja, drugi so bolj za eksperimentiranje. Prepusti se torej trenutnemu navdihu. Estetika je eno, glavno merilo za to, koliko je vredna, bo pa tako ali tako čas, v katerem bo izginila. 

Sonja

jagodka1  

član od: 1.11.2012

sporočila: 5

7. jan 2013 19:25

Hvala za vaše odgovore, ste mi zelo pomagale :)

Imam pa še eno vprašanje, in sicer za vaniljino kremo bi uporabila kremo iz tega recepta: http://www.kulinarika.net/recepti/1686/sladice/cokoladn

Ker pa sem še začetnica pri teh zadevah bi prosila če mi lahko katera bolj izkušena punca, razloži naslednji stavek: "Dodajte stopljeno maščobo, nad soparo stopljeno želatino in smetano", kajti ni mi jasno kako stopim želatino nad soparo, tega nisem še počela, in bi bila hvaležna za vašo pomoč.

 

jagodka1

Venturini  

član od: 29.1.2002

sporočila: 1685

7. jan 2013 19:33

Želatino liste namoči v mrzli vodi kakšne 5 do 10 minut. Potem želatino ožami, in daj v lonček. Na štedilnik pristavi večji lonček z vodo, počakaj, da zavre. Nad ta večji lonček z vrelo vodo daj lonček s želatino in mešaj. Stopila se bo hitro. Potem lonček s želatino postavi na pult in še malo mešaj, da ne bo tako vroča, potem pa vmešaj v osnovo za kremo. Upam, da si razumela.

LP, Saša

Mir in dobro!

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

7. jan 2013 19:36

jagodka, ne si komplicirat življenja. izkušnje bojo že počasi počasi prišle. Če jih še nimaš, ti svetujem, da enostavno skuhaš vanilin puding, bolj na gosto , ter dodaš stepeno smetano.

 

2x vaniljin puding skuhan iz 800 ml mleka, nato v ohlajen puding dodaš 250 ml dobro stepene smetane. Pazizi moraš le, da je pudin res zelo zelo dobro ohlajen, če ne se ti bo smetana utekočinla.

Katarina K http://katarinaktorteprisalmoneli.blogspot.com/ http://katarinak.moj-album.com/

jagodka1  

član od: 1.11.2012

sporočila: 5

7. jan 2013 20:43

Hvala vsem za nasvete, bom probala nekaj spackati skupaj, sporočim kako je uspelo :)

jagodka1

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti