Pomoč--torta

te.jcika  

član od: 17.8.2010

sporočila: 165

29. feb 2012 21:07

Joj,ste zlate tolk receptov da bomo mogl velik pečt;) bom sporočila kako je uspela ko se bom odločila za eno izmed teh možnosti,.......zdaj pa me še nekaj zanima upam,da nisem tečna;)Je že katera probala: http://www.kulinarika.net/recepti/13212/sladice/marshma se mi zdi najbolj simp recept za prvič, kaj pravite?

 

:)

te.jcika

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

29. feb 2012 22:52

Fondant se uporabja kot prevleka za torto in ne za polnjenje le te.

 

Vanja

lucys  

član od: 29.10.2009

sporočila: 111

29. feb 2012 22:55

Sama vedno delam marshmallow fondant za oblaganje tort, ker mi kupljena tičina ni všeč po okusu. Sama sicer delam po občutku, nič ne tehtam sladkorja, ko se mi zdi da je dovolj dodam samo še kokosovo maščobo, fajn pregnetem in počivat...Sem ravnokar eno končala obloženo z marshmallow fondantom, okus je pa lahka čokoladna in borovnice-maline s smetano. Mmm maline tako dišijo. No pa uspešno peko!!!

lucys

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

1. mar 2012 8:28

Če si za višnje in kremo, ki ne vsebuje čokolade, ti predlagam kremo po tem receptu:

http://www.kulinarika.net/recepti/2133/sladice/visnjeva , meni se zdi odlična. Lahko pa stepeno smetano zmešaš z mascarponejem (recimo pol pol ali pa tričetrt smetane in četrt mascarponeja), pa bo bolj poln okus. Dodaš samo še višnje in to je to.

 

 

JJ

te.jcika  

član od: 17.8.2010

sporočila: 165

1. mar 2012 10:05

Vanja, vem, da je fondant namenjen prevleki torte ne polnjenju, sprašujem namreč za prevleko. Ali je nujno da fondant stoji 24ur? Namreč naredila bi ga v soboto popoldan in uporabila v nedeljo dopoldan?!

 

Še enkrat hvala vsem za odgovore

 

Lep sončen dan;)

te.jcika

Ninja24  

član od: 31.3.2007

sporočila: 2692

1. mar 2012 11:06

Iz lastnih izkušenj lahko povem, da ni nujno, da odstoji 24 ur. Meni se je zadnjič zelo mudilo in sem ga uporabila že uro potem, ko je bil narejen. Pustila sem ga le toliko, da se je ohladil (kar na balkonu, ker je bilo prcej hladno) in malo strdil.

Ninja24

te.jcika  

član od: 17.8.2010

sporočila: 165

1. mar 2012 20:37

Pozdravljene, odločila sem se za nadev in sicer prva krema na oblatu: puding+smetana+sadje, druga krema z belo čokolado+sadje, torto bom premazala z masleno kremo in torto obložila s fondantom,... Je uredu ali je preveč okusov?

 

;)

te.jcika

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

1. mar 2012 21:32

Če boš za obe kremi uporabila enako sadje, in jaz bi ga, potem okusov ni preveč. Če pa bo različno sadje ... Ampak to je stavr okusa.

Meni je pri taki troti fondan odveč. Ne vem, morda zato, ker ga ne maram, imam najraje torte, okrašene s kremo, kot je nadev, in morda z malo smetane in tistim, kar je še v torti (enako sadje, čokoladni ostružki in podobno). Skratka, kar se dopolnjuje (recimo kavna zrna, če je čokoladni nadev in podobno), ne pa da je več različnih okusov. Ampak, tudi to je stvar okusa. Tako kot krasitev tort. Sama ne maram pisanih, preoblečenih v razne "preobleke" in nakinčane, čeprav je v njih ogormno truda ... Sem bolj za zadržanost in po sistemu orkaševanja "manj je več". A, kot pravim tudi to je stavr okusa in se o tem ne razpravlja, povemo pa lahko.

Ti kar naredi, kot misliš, da je najbolje in kar bo staršem všeč. To je najbolj pomembno. Ker tvoja torta bo od srca, in to največ šteje.

mamamia

mojcazala  

član od: 6.1.2011

sporočila: 112

2. mar 2012 14:54

meni se zdi da če uporabiš dve vrsti sadja to sploh nebo preveč...boljš kot pa da ješ eno sadje v dveh različnih kremah...se mi zdi da to malo navzkriž pride...

drugače se mi pa zdi da bi bilo bolje da torto obmažeš s smetano in primerno okrasiš(kakšen oblat, napis, rožice, ...)...bolje kot pa da bi mešala še masleno kremo zraven...samo moje mišljenje.

sem pa prepričana da ti bo SUPEEERRR uspela!!

 

 

mojcazala

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti