Poligraf

syu  

član od: 10.9.2009

sporočila: 482

tema odprta - 20. feb 2012 21:07 | ogledi: 15.834 | odgovori: 73

Je kdo med vami že bil in kako  približno zgleda ta postopek?

Namreč pri nas v službi se je zgodil rop sefa.

Kje so bili ključi so nekateri vedeli, nekateri pa nismo.

Ker delodajalec in policija domneva, da je vpleten nekdo notranji, so se odločili, da vse zaposlene pošljejo na poligraf.

Ko so nas policaji vprašali, če smo pripravljeni iti, smo seveda vsi pritrdili, kajti drugače bi bili najbrž avtomatsko osumljeni.

Ker sem zelo občutljiva oseba (vse si vzamem k srcu)in me tudi kdo hitro kdo nasmoli, zdaj premišljujem o tem, da me bo ta poligraf zmedel in bom nervozna in potem avtomatsko osumljena.

Po tridesetih letih poštenega službovanja, si to res ne zaslužim.

Vsekakor pa mi je v interesu, da se čimprej najde krivca,ker do takrat smo vsi zaposleni potencialni storilci.

Hvala za vaše odgovore, lahko preko zs.

syu

drejcek  

član od: 11.1.2004

sporočila: 1028

20. feb 2012 22:15

Lastnih izkušenj nimam. Definitivno pa se nimaš česa bati, če nisi kriva; namreč, poligraf deluje na metodi primerjanja odzivov, tako da kar pogumno. Nisem še slišal, da bi koga ravno zaradi poligrafa po krivem obtožili; istočasno pa se moraš zavedati, da je šele utemeljen in dokazan sum lahko podlaga za obtožbo.

Srečno,

 

Drejček

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

20. feb 2012 22:34

Syu, vtipkaj poligraf na google in si preberi malo več o tem. Naj pa te pomirim, poligraf ni dokaz na sodišču. Bodi sproščena, mirna, odgovarjaj tako kot misliš, da je prav. Prepričana sem, da se bo vse dobro izšlo.Verjamem, da ni prijetno, delim občutke s teboj, prepričana sem pa, da se ti ne bo skrivil lasek na glavi.

 

naor

mejačka  

član od: 17.10.2008

sporočila: 601

20. feb 2012 23:01

Na poligrafu sem bila pred enimi sto leti, ko smo ga dobili na UNZ, kot prostovoljka, seveda. Kriminalist (moj prijatelj), me je posedel na stol, en naprstnik z žičko mi je poveznil na prst, okrog prsnega koša mi je navezal verižico, se vsedel na stol za mano, jaz sem gledala v belo steno. Rekel mi je, da moram na vsako njegovo vprašanje odgovoriti z DA (ali z Ne, sem že pozabila, saj sem rekla,da je od takrat minilo že ohaha let). Zastavljal mi je taka vprašanja kot so: IMAŠ MODRE OČI-ja, POZNAŠ BRANETA.ja, IMAŠ OTROKE-ja, IMAŠ DOLGE LASE-ja...

Seveda je bila to vaja za kolega, če se prav spomnim je bil to prvi poligraf v Sloveniji, jaz sem bila popolnoma neobremenjena, celo trudila sem se mu ponagajat, ampak ni šlo. Poligraf je pokazal, na katera vprašanja sem odgovorila po resnici in na katera sem se zlagala.Kar se mene tiče, je to 100% test.

Torej če nisi kriva, se nikar ne boj, prav zanimiva izkušnja je. Srečno! Poročaj

 

mejačka

syu  

član od: 10.9.2009

sporočila: 482

21. feb 2012 13:13

Hvala zaenkrat, bom poročala.

 

syu

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

21. feb 2012 14:18

Nič ne skrbi. Boli ne, kar te vprašajo, poveš - saj nisi ti izpraznila sefa. 100% zanesljiv ali uporaben kot dokaz na sodišču pa ta test tako ali tako ni. Torej ni razloga za skrb, raje se zabavaj.

 

Sonja

ursus_le  

član od: 25.5.2008

sporočila: 227

21. feb 2012 15:00

Pa tudi bolj malo je takih, ki lahko namerno prevarajo poligrafski test.

Po moje tudi, se nimas cesa bati.

ursus_le

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

21. feb 2012 15:24

Mejačka, a je res, da moraš biti bos, saj lahko sicer pretentaš poligraf - npr. z risalnim žebljičkom v čevlju - z njim lahko namreč sam sprožiš "efekt strahu" in posledično napačen odziv na vprašanje?

 

lp,

http://zaspancki.si/

Lizzie  

član od: 26.2.2009

sporočila: 504

21. feb 2012 16:25

to z risalnim žebljičkom je bilo pa v enem filmu :)

Lizzie

ursus_le  

član od: 25.5.2008

sporočila: 227

21. feb 2012 17:42

In kako ter kdaj pa si ta risalni zebljicek vtaknes v cevelj? Prides na test z zebljickom v cevlju (pac malo sepas) ali si tam, preden te pripasajo in vse ostalo, sezuvas cevelj in not vtaknes zebljicek?

ursus_le

Lizzie  

član od: 26.2.2009

sporočila: 504

21. feb 2012 17:55

ursus_le v filmih je vse mogoče :D

Lizzie

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti