Insanity vadba

Craazy  

član od: 16.3.2013

sporočila: 10

12. apr 2013 19:35

hej

 

zanima me če katera spremlja svoj srčni utrip med vadbo in porabljene kalorije =)

 

včeraj npr: sem delala max interval plyo,povprečni srčni utrip je biu 140,najvišji 173,porabljenih kalorij pa 342

danes:sem delala max cardio conditioning in cardio abs,povprečni utrip 141, najvišji 175, kalorije: 374

a je to mal,dost, normalno ? .. k js res dam vse od sebe  in sm nakonc čiz crknena :)

Craazy

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

12. apr 2013 20:17

Občasno uporabljam monitor, ampak bolj zato, ker dam takrat nekoliko več od sebe. Recimo da imam ne preveč "dober dan"  pa puham na spinu ko stara lokomotiva. Pogledam kak je utrip in ugotovim, da sem recimo na 148. Potem se kar na hitro spravim k sebi in bolj potrudim. Če bi štela kalorije, ne bi migala, ker je čisto premalo pokurjenih za uro napora.

V povprečju je moj utrip na spinu 158, z najvišjim do sedaj 175. Med štiri minutno tabato ga imam ves čas med 170 in 175. (parkrat mi je sladkor med tabato tako padel, da sem komaj prišla do štanda s kavo, da sem pojedla žličko sladkorja in se spravila k sebi.  In ne, nič mi ne fali. 

Med step aerobiko ali ko laufam ga ne spravim čez 160, v povprečju 140.

Med Fast in furious Insanity mi ne gre čez 155, v povprečju pod 140, kljub temu, da curlja z mene.  

Zumba je zame sprehod v parku, ne vem, če je bil najvišji kdaj čez 145, med dobro jogo mi tudi curlja, (grem na Power, Ashtanga ali Vinjasa) a monitorja še nisem imela gor, bom pa probala v soboto.  

Crkena pa po nobenem treningu nisem. Znak dobre kondicije. 

 

 

Vanja

Craazy  

član od: 16.3.2013

sporočila: 10

12. apr 2013 20:30

aha no pol je use kokr more bit..sej crknena tut js nism lih,je blo bl tko mišlen d dam use od sebe.. se pa kr fajn prešvicaš in natelovadiš tisto urco :)

Craazy

xxs  

član od: 29.7.2009

sporočila: 171

12. apr 2013 20:30

Jaz imam Polarja, ampak je star že kakih deset let in ima crknjeno batrijo, ki jo moram dat menjat, zato zdaj ne delam s tem. Nekako že vem, kdaj je preveč zame. Moram pa dat menjat, uf, sem lena it k urarju, naj bi jo pa menjali samo na Polarju, ampak ne prakticiram tega. Zato upam,d a še dela :)

 Bolj uporabljam interal timer zadnje leto in mi je to taka fajn igračka, da to ni res :) Za tek, za vaje, za pospravljanje, zz akarkoli :)

 

Zumba ipd. men ni... Kr neki... bruh.. Eni, ki je vaditeljica aerobike, sem snela dol cdje s katerih s e učiš sestavljat koreografije, ker je za tiste, ki gredo delat licenco. Sem rpobala, res je po korakih razložen, sam men ne gre v račun to gibanje, jaz zgledam ko slon, ki miga z ritjo... Nisem se dosti s plesom nikoli ukvarjala in mi je kr neki, js to ne znam :)) Tako kto so men čudne vaditeljice, ki pojma nimajo o borilnih veščinah in vodijo tae-bo in tud nikol ne bodo znale prav udarjat. Isto smešna sem jaz pri Zumbi.

ne vem katero uro imate, Polar in še ena znamka sta do nekaj let nazaj veljali za edini zanesljivi, ampak po mojem tu nekje kaže... Bo kar res, tam okrog 370 kcal. Tisto o 1000 poabljenik kalorijah za žensko so fame... Marketinška fora, ni mogoče. Ne vem pa na pamet koliko je meni kazalo . ampak pri teku npr. okrog 600 na uro (pa prej manj), orbitrek nizka intenzivnost pa niti ne tako zelo dosti manj, tako da sklepam, da to v uri bolj ntenzivnega trninga ni tako zelo dosti več.

ne se bat... Važno da povečaš metabolizem in mišice... To kuri maščobo dolgoročno.

xxs

Craazy  

član od: 16.3.2013

sporočila: 10

12. apr 2013 20:38

imam čisto novega garmina forerunner 110, prvotno namenjen teku, trenutno ga uporabljam sam za insanity, ko končam začnem pa spet tečt..ker oboje delat je kar mal huda za telo..čeprou zdej že dva tedna delam insanity brez pavze..enostavno zvečer ko ni nobenga pametnega dela,pogledam na koledar,spustm rest day in telovadim naprej ..vem da ni dobr sam ..nemorem bit tolk cajt v mirujočmu stanju :D gibanje te zasvoji

Craazy

mihi_slo  

član od: 11.4.2013

sporočila: 3

13. apr 2013 5:25

včeraj sem imela vadbo cardio power & resistance in porabila 420 kalorij, do zdaj največ porabim pri pure cardio and cardio abs, okrog 500, povprečen utrip imam nekje od 150-155 najvišjega pa cca 175. Uporabljam pa uro polar, ki je sicer bratova. V ponedeljek dobim svojo, ki ni polar in upam da bo vsaj približno dobro delala. Sicer pa je važno da se full zašficamoo an :D

 

lp

mihi_slo

Craazy  

član od: 16.3.2013

sporočila: 10

28. apr 2013 20:10

Da se še enkrat oglasim .. Počasi zaključujem 2-mesečni projekt insanity..sicer sem si ga malce po svoje priredila kot npr..fit teste sem spustila, kadar je bilo treba počivati sem telovadila,včasih sem imela 2 dni počitka potem pa 14 dni samo miganje..zadnje 3 tedne sem pa poleg insanitya vključila še kolesarjenje,tek,hojo na bližnji hrib, tako da sem včasih malce pretiravala. Aja pa spustila sem recovery week..da si prbližn predstavljate: 20 let,160 cm,65 kg,največji problem trebuh in roke.. rezultati : 3kg manj, f** ročke so se vidno zmanjšale =D...obseg pasu nevem točne številke ampak približno 12 cm manj...ampak je še veliko dela, da bo šla vsa maščoba proč.. Roke so bile moj večen problem,nikoli si nisem upala nositi majic brez rokavov-zdaj jih, po končanem insanity-ju so se mi res zelo oblikovale in mi postajajo všeč :D..ogromno sem pridobila mišične mase... Pri teku imam večjo hitrost, več kondicije. Na bližji hrib visok 1000m mi je uspelo priti najhitreje do sedaj, pa sem prej pol leta hodila 5x na teden gor, eksplozivnost se je povečala, zdaj vmes za kašno minuto celo tečem :D

Je pa res, da imam preveč rada hrano in se jedilnika nisem držala. Mogoče sem 3 tedne malo bolj pazila kaj dajem vase, potem pa ne več. Če bi se držala priloženega jedilnika, bi gotovo bili rezultati veliko veliko boljši, mogoče še enkrat boljši.

Po vadbi sem vedno pojedla skuto z jogurtom ali pa tuno..

V svoje živlenje sem vpeljala vsakodnevno vadbo, kar je res super. Moj ''plan'' za naprej pa je tek 4x-5x na teden, med vikendi se ponavadi potepam po slovenskih gorah in se bom še naprej. Včasih pa se bom spravila še na kolo, pa tudi kakšno vajo insanitya si bom včasih zavrtela :)

Zdej pa dost nakladanja, na kratko INSANITY JE ZAKON :)))



Craazy

Sporočilo je spremenil(a) Craazy dne 28. 2013 21:35

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

29. apr 2013 3:40

Malo sem premišljala, kam paše tale slika, ki je priplavala do mene po FB in ker je tema fitness, naj bo kar na temle forumu: 

Vanja

Leycy  

član od: 28.2.2012

sporočila: 7

12. jun 2013 10:37

Jaz danes zakulučjem 57. dan Insanityja in naj povem da so rezultati odlični! Vse tiste, ki bi se rade znebile odvečnih kilogramov morte to sprobat... Po 57 dneh tehtam 12kg manj, pa imam nenormalno več energije kot pred programom :)

Leycy

čokobananca  

član od: 19.4.2009

sporočila: 132

12. jun 2013 11:26

Leycy ali imaš DVD ali preko kakšne spletne strani delaš? Jaz se trudim preko spleta najti kakšno dobro pregledno stran, da bi delala te vaje, pa nekako ne najdem.

čokobananca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti